Πτήσεις με ανταπόκριση

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Όντως; Οταν ρωτησα στο live chat της εταιρίας, δε μου είπαν κάτι γι'αυτό, μακάρι να ήταν έτσι. Μου απάντησαν ανέμελα οτι "there should be just enough time, since minimum for Copenhagen to Athens is 40 minutes." Δεν κατάλαβα τίποτα τι εννοεί με το τελευταίο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Όντως; Οταν ρωτησα στο live chat της εταιρίας, δε μου είπαν κάτι γι'αυτό, μακάρι να ήταν έτσι. Μου απάντησαν ανέμελα οτι "there should be just enough time, since minimum for Copenhagen to Athens is 40 minutes." Δεν κατάλαβα τίποτα τι εννοεί με το τελευταίο.
Μάλλον προσπαθούν να πουν ότι φτάνουν τα 40΄ :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Τι άγχος ρε παιδιά! Επειδή είναι ίδια εταιρία, υπάρχει περίπτωση να μας περιμένουν λίγα λεπτα; Χειραποσκευες θα έχουμε μόνο.
Σιγά το άγχος! Καλύτερα να αργήσει η πτήση να μείνετε ένα βράδυ τζάμπα στην Κοπεγχάγη.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Χαχα! Ωραία τα λες, αλλά το πιο πρόσφατο ταξίδι μας ήταν στην Κοπεγχάγη, πριν 3-4 μήνες οπότε οκ. Επίσης, είναι η πρώτη φορά που θα αφήσουμε τα παιδιά πίσω και δε θα τα πάρουμε σε ταξίδι, και θα λείψουμε 11 μέρες! Πιστεύω ότι θα κλάψω αν χάσουμε την πτήση
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Γεια σας!
Έκλεισα μόλις εισιτήρια για τον ονειρεμενο προορισμό (Ισλανδία) και με έλουσε κρύος ιδρώτας γιατί συνειδητοποιησα ότι στην επιστροφή, από Ρέικιαβικ θα φτάσουμε Αθήνα με στάση Κοπεγχάγη. Με SAS και οι δύο πτήσεις, ΑΛΛΆ με 40' μόνο αναμονή! Φτάνουμε 15.35 και ξαναπεταμε 16.15. πρέπει να βγούμε πρώτοι από το αεροπλάνο, και να τρέξουμε να μπούμε έστω τελευταίοι στο επόμενο αεροπλάνο! Τι άγχος ρε παιδιά! Επειδή είναι ίδια εταιρία, υπάρχει περίπτωση να μας περιμένουν λίγα λεπτα; Χειραποσκευες θα έχουμε μόνο.
Εντός Σέγκεν ανταπόκριση είναι, ούτε έλεγχο δε χρειάζετε να ξαναπεράσετε ούτε τίποτα. Θα σας κατεβάσουν απευθείας στις αναχωρήσεις, και αρκεί απλά να βρείτε το νέο gate και να πάτε εκεί (με την πιθανότητα να συνεχίζετε από το ίδιο gate και με το ίδιο αεροπλάνο να είναι ισχυρή).
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Χαχα! Ωραία τα λες, αλλά το πιο πρόσφατο ταξίδι μας ήταν στην Κοπεγχάγη, πριν 3-4 μήνες οπότε οκ. Επίσης, είναι η πρώτη φορά που θα αφήσουμε τα παιδιά πίσω και δε θα τα πάρουμε σε ταξίδι, και θα λείψουμε 11 μέρες! Πιστεύω ότι θα κλάψω αν χάσουμε την πτήση
Επιπλέον και όπως θα θυμάσαι από το πρόσφατό σου ταξίδι στη Δανία το αεροδρόμιο της Κοπεγχάγης δεν είναι και το τεράστιο και οι διάφορες θύρες αναχώρησης έχουν μια σχεδόν ημικυκλική διάταξη με αποτέλεσμα να μη χρειάζεσαι συνήθως πολύ περπάτημα στις μετεπιβιβάσεις. Δεδομένου πως και οι δύο πτήσεις είναι με SAS ακόμα και να μην φεύγει από την ίδια θύρα το αεροπλάνο για Αθήνα (που όπως πολύ σωστά είπε ο taver είναι πιθανό), είναι σχεδόν βέβαια ότι θα φεύγει από κάποια γειτονική θύρα. Σε κάθε πάντως περίπτωση ένα μίνι τρεξιματάκι (λόγω των 40 λεπτών μεσοδιαστήματος) θα το έχετε...
 

mendri

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα παιδια πεταω σε λιγες μερες αθηνα-μαντσεστερ με ανταποκριση στοκχολμη με την SAS. Ηθελα να ρωτησω αν θα χρειαστει να παραλαβω τις αποσκευες μ (25kg) απο το αεροδρομιο της στοκχολμης και να τις ξαναπαραδωσω ωστε να φτασουν στο τελικο τους προορισμο (μαντσεστερ) ή αν το μονο που εχω να κανω ειναι να βρω το σωστο gate για την πτηση στοκχολμη-μανστεστερ. Η διαρκεια αναμονης ειναι 1μιση ωρα με το που φτασω στο αεροδρομιο της στοκχολμης. Ευχαριστω πολυ
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Καλησπερα παιδια πεταω σε λιγες μερες αθηνα-μαντσεστερ με ανταποκριση στοκχολμη με την SAS. Ηθελα να ρωτησω αν θα χρειαστει να παραλαβω τις αποσκευες μ (25kg) απο το αεροδρομιο της στοκχολμης και να τις ξαναπαραδωσω ωστε να φτασουν στο τελικο τους προορισμο (μαντσεστερ) ή αν το μονο που εχω να κανω ειναι να βρω το σωστο gate για την πτηση στοκχολμη-μανστεστερ. Η διαρκεια αναμονης ειναι 1μιση ωρα με το που φτασω στο αεροδρομιο της στοκχολμης. Ευχαριστω πολυ
Μην αγχονεσε. Θα σου τις αλλαξουν απο το αεροδρόμιο. Εσυ μονο να αλλαξεις πύλη πρέπει.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Στην αναζήτηση λοιπόν κι εγώ, όχι μόνο της εταιρείας αλλά και της καλύτερης τιμής.
Η ερώτηση μου είναι η εξής προς τους εμπειρότερους:
2 ώρες ενδιάμεσο στο αεροδρόμιο της Μαδρίτης είναι εντάξει ή να μη το επιχειρήσω;
προερχόμενος φυσικά απο Ε.Ε. και με προορισμό τη Λατινική Αμερική, και με την ίδια πάντα εταιρεία (κλείσιμο σαν ενιαίο εισιτήριο). Η μικρή μου εμπειρία λέει ότι είναι σχετικά ασφαλές όλο αυτό. Τι λέτε;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Στην αναζήτηση λοιπόν κι εγώ, όχι μόνο της εταιρείας αλλά και της καλύτερης τιμής.
Η ερώτηση μου είναι η εξής προς τους εμπειρότερους:
2 ώρες ενδιάμεσο στο αεροδρόμιο της Μαδρίτης είναι εντάξει ή να μη το επιχειρήσω;
προερχόμενος φυσικά απο Ε.Ε. και με προορισμό τη Λατινική Αμερική, και με την ίδια πάντα εταιρεία (κλείσιμο σαν ενιαίο εισιτήριο). Η μικρή μου εμπειρία λέει ότι είναι σχετικά ασφαλές όλο αυτό. Τι λέτε;
Μια χαρά μου ακούγεται. Για μένα οτιδήποτε πάνω της 1-1.5 ώρας είναι καλό (με ενιαίο εισιτήριο).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Στην αναζήτηση λοιπόν κι εγώ, όχι μόνο της εταιρείας αλλά και της καλύτερης τιμής.
Η ερώτηση μου είναι η εξής προς τους εμπειρότερους:
2 ώρες ενδιάμεσο στο αεροδρόμιο της Μαδρίτης είναι εντάξει ή να μη το επιχειρήσω;
προερχόμενος φυσικά απο Ε.Ε. και με προορισμό τη Λατινική Αμερική, και με την ίδια πάντα εταιρεία (κλείσιμο σαν ενιαίο εισιτήριο). Η μικρή μου εμπειρία λέει ότι είναι σχετικά ασφαλές όλο αυτό. Τι λέτε;
Αν δεν αλλάζεις Terminal (ελάχιστες μόνο περιπτώσεις έχουν τέτοιο θέμα) είσαι ΟΚ με άνεση. Είναι σχετικά γρήγορο αεροδρόμιο. Στο Τ4 δεν έχεις και πολλές επιλογές για φαγητό όμως χωρίς διαστημικές τιμές (την τελευταία φορά - εντός Σέγκεν - δυστυχώς αναγκάστηκα να καταφύγω στα McDonalds).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom