Αυστρία Γερμανία Μοναχο - Σαλτσμπουργκ

Farfalla5

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αν το κλείσεις από πριν (και δεν θες bayernticket κλπ) είναι πιο φτηνά (19.90 ή και λιγότερο έναντι €32.00 φιξ τιμή επιτόπου για το one way). Δες στο www.bahn.de το πόσο πιο φτηνά θα είναι για σένα τη μέρα που το θες (επιτόπου πληρώνεις πάντα την ακριβότερη από τις τιμές που θα δεις - flexpreis). Το κακό βέβαια είναι ότι με προκράτηση δεν έχεις δυνατότητα ελιγμών. Αν το χάσεις για κάποιο λόγο, το έχασες.
Μόνο αυτό σκέφτομαι και δε τα κλείνω από τώρα ...
 
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπερα!Ειμαι νεο μελος στην ομαδα κ θα ηθελα κ γω με την σειρα μου καποιες χρησιμες πληρφοριες..Σκοπευουμε να ταξιδεψουμε στις 1/1/20 με την παρεα μου 6 ατομων,στο Μοναχο για 2ημερες κ απο κει λεμε να παμε Σαλτσμπουργκ για αλλες 2 μερες,κ θα κανουμε μια μονοημερη εκδρομη στο Χαλστατ..
Θα ηθελα οποιος γνωριζει να μου πει με τι μεσο μπορω να παω απο Μοναχο-Σαλτσμπουργκ κ πληροφοριες για τιμες κ δρομολογια..?
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Έκανα ακριβώς τα ίδια δρομολόγια τον περασμένο Δεκέμβριο. Με flixbus θα κλεισεις. Απλά κλεισε νωρις τα εισητηρια και κατεβασε την εφαρμογή της flixbus.
 
Μηνύματα
6
Likes
1
Έκανα ακριβώς τα ίδια δρομολόγια τον περασμένο Δεκέμβριο. Με flixbus θα κλεισεις. Απλά κλεισε νωρις τα εισητηρια και κατεβασε την εφαρμογή της flixbus.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!Πως ηταν η εμπειρα αυτου του ταξιδιού??τι εντυπωσεις σου αφησε??εχεις κατι συγκεκριμενο να μας προτεινεις??βομβαρδισμος ερωτησεων..
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!Πως ηταν η εμπειρα αυτου του ταξιδιού??τι εντυπωσεις σου αφησε??εχεις κατι συγκεκριμενο να μας προτεινεις??βομβαρδισμος ερωτησεων..
Οι διαδρομές είναι φανταστικές. Εκείνη την εποχή που θα πας θα είναι όλα κάτασπρα χιονισμένα. Σάλτζμπουρκ πανέμορφο, αρκεί να σας κάνει καλό καιρό, εμείς όταν πήγαμε 2 μέρες χιόνιζε ασταμάτητα.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Καλησπερα!Ειμαι νεο μελος στην ομαδα κ θα ηθελα κ γω με την σειρα μου καποιες χρησιμες πληρφοριες..Σκοπευουμε να ταξιδεψουμε στις 1/1/20 με την παρεα μου 6 ατομων,στο Μοναχο για 2ημερες κ απο κει λεμε να παμε Σαλτσμπουργκ για αλλες 2 μερες,κ θα κανουμε μια μονοημερη εκδρομη στο Χαλστατ..
Θα ηθελα οποιος γνωριζει να μου πει με τι μεσο μπορω να παω απο Μοναχο-Σαλτσμπουργκ κ πληροφοριες για τιμες κ δρομολογια..?
Χειμώνα με πιθανή χιονόπτωση και ολισθηρότητα δρόμων, εγώ θα σου πρότεινα το τρένο για να μετακινηθείς με ασφάλεια από το Μόναχο στο Σάλσμπουργκ. Τσέκαρε τις τιμές των εισιτηρίων και διάλεξε όποια επιιλογή κρίνεις εσύ καλύτερη.
Πάντως η διαδρομή με το τρένο είναι επίσης πανέμορφη!
 
Μηνύματα
6
Likes
1
Χειμώνα με πιθανή χιονόπτωση και ολισθηρότητα δρόμων, εγώ θα σου πρότεινα το τρένο για να μετακινηθείς με ασφάλεια από το Μόναχο στο Σάλσμπουργκ. Τσέκαρε τις τιμές των εισιτηρίων και διάλεξε όποια επιιλογή κρίνεις εσύ καλύτερη.
Πάντως η διαδρομή με το τρένο είναι επίσης πανέμορφη!
Η αληθεια ειναι οτι αυτο δεν το ειχαμε σκεφτει,αλλα πιστευω πως το οδικο τους δικτυο δεν συγκρινεται με το δικο μας,θα ειναι πιο οργανωμενοι θεωρω..αν καποιος ειχε καποια παρομοια εμπειρια με χιονισμενους δρομογς κ λεωφορειο θα ήθελα πληροφοριες παραπανω..
 
Last edited by a moderator:

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Χειμώνα με πιθανή χιονόπτωση και ολισθηρότητα δρόμων, εγώ θα σου πρότεινα το τρένο για να μετακινηθείς με ασφάλεια από το Μόναχο στο Σάλσμπουργκ. Τσέκαρε τις τιμές των εισιτηρίων και διάλεξε όποια επιιλογή κρίνεις εσύ καλύτερη.
Πάντως η διαδρομή με το τρένο είναι επίσης πανέμορφη!
Εκτός ότι τα τρένα είναι πολύ πιο ακριβά, οι δρόμοι σε Αυστρία και Γερμανία είναι πολύ προσεγμενοι και ασφαλείς. Έχω πάει πάνω απο 15 φορές Γερμανία και ξέρω. Τα εκχιονιστικά είναι παντού. Μην τρομοκρατειτε τον κόσμο αν δεν γνωρίζετε. Δεν είναι Ελλάδα.
 
Μηνύματα
6
Likes
1
Κ γω ετσι πιστευω πως θα ειναι πολυ καλυτεροι οι δρομοι τους κ η οργανωση τους σε αυτες τις περιπτωσεις..
Τρενο για Σαλτσμπουργκ-Χαλστατ εχετε καποιο site που μπορω μς βρω τιμες κ δρομολογια?μπορουμε να παμε παλι με λεωφορειο?
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Εκτός ότι τα τρένα είναι πολύ πιο ακριβά, οι δρόμοι σε Αυστρία και Γερμανία είναι πολύ προσεγμενοι και ασφαλείς. Έχω πάει πάνω απο 15 φορές Γερμανία και ξέρω. Τα εκχιονιστικά είναι παντού. Μην τρομοκρατειτε τον κόσμο αν δεν γνωρίζετε. Δεν είναι Ελλάδα.
Δεν τρομοκρατούμε κανέναν επειδή ακριβώς έχουμε διανύσει μερικές χιλιάδες χιλιομέτρων με αμάξι στους άνετους δρόμους της Ευρώπης!!
Απλά έχοντας ζήσει αρκετά μποτιλιαρίσματα στους αυτοκινητόδρομους της Ευρώπης, είτε από κίνηση, είτε από έργα, έχω μάθει να προτιμώ την ασφάλεια και την ταχύτητα των ευρωπαικών σιδηροδρόμων όταν ταξιδεύουμε 2 άτομα και με συμφέρει. Όταν μετακινούμαστε όμως 4 άτομα επιλέγω το αμάξι για ευνόητους λόγους.
Εάν τώρα επιλέγει κάποιος την μετακίνηση του με μόνο κριτήριο το κόστος, τότε ναι σίγουρα η μετακίνηση με λεωφορείο είναι πιο φθηνή!
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Κ γω ετσι πιστευω πως θα ειναι πολυ καλυτεροι οι δρομοι τους κ η οργανωση τους σε αυτες τις περιπτωσεις..
Τρενο για Σαλτσμπουργκ-Χαλστατ εχετε καποιο site που μπορω μς βρω τιμες κ δρομολογια?μπορουμε να παμε παλι με λεωφορειο?
Με οτι θέλετε μπορείτε να πατε στο Χάλστατ. Επίσης εχει ωραιες ημερισιες εκδρομες απο Σάλτσμπουργκ για Χάλστατ με λεωφορείο. Περίπου μια με μιαμιση ωρα είναι. Για εκει δεν παει η flix bus. Αλλες εταιριες. Αλλα Μοναχο- Σάλτσμπουργκ θα παρεις flix bus. Εγγύηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom