Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Οξύμωρο δεν είναι, πέφτεις στις διακοπες για το Πάσχα των καθολικων.
Κατάλαβα...να μην περιμένω κοινώς τρελές μειώσεις εκείνη την περίοδο. Btw..το 2020 συμπίπτει Ορθόδοξο κ Καθολικό Πάσχα? (Το Ορθόδοξο είναι 12 Απριλίου)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.340
Likes
14.203
Κατάλαβα...να μην περιμένω κοινώς τρελές μειώσεις εκείνη την περίοδο. Btw..το 2020 συμπίπτει Ορθόδοξο κ Καθολικό Πάσχα? (Το Ορθόδοξο είναι 12 Απριλίου)
Των Καθολικών είναι στις 12/4 και των Ορθοδόξων στις 19/4.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Περίμενε 1-2 εβδομάδες για να απελευθερώσουν θέσεις στους χαμηλούς ναύλους. Τώρα έχουν μόλις φορτώσει τις πτήσεις για το θερινό πρόγραμμα (περίοδος θερινής ώρας, από τελυταία Κυριακή Μαρτίου και μετά), αλλά δεν έχουν απελευθερώσει ακόμα τα φθηνά εισιτήρια.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΣΧΑ, ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ (π.χ. το Μάη) ΠΡΙΝ ΠΕΤΑΞΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΕΙ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Κατάλαβα...να μην περιμένω κοινώς τρελές μειώσεις εκείνη την περίοδο. Btw..το 2020 συμπίπτει Ορθόδοξο κ Καθολικό Πάσχα? (Το Ορθόδοξο είναι 12 Απριλίου)
Το Ορθόδοξο Πάσχα είναι 19 Απριλίου.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Περίμενε 1-2 εβδομάδες για να απελευθερώσουν θέσεις στους χαμηλούς ναύλους. Τώρα έχουν μόλις φορτώσει τις πτήσεις για το θερινό πρόγραμμα (περίοδος θερινής ώρας, από τελυταία Κυριακή Μαρτίου και μετά), αλλά δεν έχουν απελευθερώσει ακόμα τα φθηνά εισιτήρια.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΣΧΑ, ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ (π.χ. το Μάη) ΠΡΙΝ ΠΕΤΑΞΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΕΙ.
Χίλια ευχαριστώ για όλες τις διευκρινίσεις...αν κ κάτι τέτοιο ψιλοφανταζόμουν (ότι δηλαδή δεν εχουν ανοίξει όλοι οι ναυλοι). Θα κοιτάξω μετά από 2-3 εβδομάδες
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σωστά, έχω κάνει λάθος εγώ στις ημερομηνιες του πασχα, πρώτα ειναι το ορθόδοξο.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλημέρα. Θέλω να κλείσω κάποια εισιτήρια με πτήσεις της Aegean αλλά από τρίτο site (gotogate.gr) μου βγαίνουν περίπου 40 € φθηνότερα στις ίδιες πτήσεις.
Α) Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;
Β) Τα μίλια θα τα πάρω;
Ευχαριστώ!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Καλημέρα. Θέλω να κλείσω κάποια εισιτήρια με πτήσεις της Aegean αλλά από τρίτο site (gotogate.gr) μου βγαίνουν περίπου 40 € φθηνότερα στις ίδιες πτήσεις.
Α) Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;
Β) Τα μίλια θα τα πάρω;
Ευχαριστώ!
Α) Συμβαινει αλλά 1. μπορεί να έχει κάποιες έξτρα χρεώσεις η τελική τιμή οπότε περίμενε μέχρι το τελευταίο βήμα και 2. συνήθως σε υπερχρεωνουν σε εξτρα υπηρεσίες πχ βαλίτσες κλπ οπότε ενδέχεται να βγει το ίδιο ή και ακριβότερα. Φτάσε και στις δύο στο τελευταίο βήμα και δες τι σε συμφέρει. Δε θυμάμαι αν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά δε νομίζω να έχεις κάποιο θέμα με τον ιστότοπο.
Β) Ναι.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Α) Συμβαινει αλλά 1. μπορεί να έχει κάποιες έξτρα χρεώσεις η τελική τιμή οπότε περίμενε μέχρι το τελευταίο βήμα και 2. συνήθως σε υπερχρεωνουν σε εξτρα υπηρεσίες πχ βαλίτσες κλπ οπότε ενδέχεται να βγει το ίδιο ή και ακριβότερα. Φτάσε και στις δύο στο τελευταίο βήμα και δες τι σε συμφέρει. Δε θυμάμαι αν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά δε νομίζω να έχεις κάποιο θέμα με τον ιστότοπο.
Β) Ναι.
Γενικότερη απορία: Δεν είναι πιο ''ασφαλής'' επιλογή το site της κάθε εταιρίας;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
1.942
Γενικότερη απορία: Δεν είναι πιο ''ασφαλής'' επιλογή το site της κάθε εταιρίας;
Ξεκαθαρα αλλα οταν παιζουν προσφορες(καλη ωρα στην black friday ενα σιτε ειχε βαλει -10ε ή 15ε ανα εισιτηριο)τοτε συμφερει απο τετοια σιτε..παντως μια φορα που χα κλεισει εγω δεν ειχα θεμα και βαλιτσες προσθεσα μετα απο το σιτε της αεροπορικης και τα μιλια τα πηρα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Γενικότερη απορία: Δεν είναι πιο ''ασφαλής'' επιλογή το site της κάθε εταιρίας;
Να σου πω, οταν δεν κλεινω Aegean για να παρω ×8 το ποσο των εισιτηριων, τοτε κι εγω κλεινω απο το site που βρισκω φτηνοτερο και εφοσον προκειται για "ευκολο" ευρωπαικο ταξιδι. Η οταν εχει εκπτωτικα κουπονια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom