Πού ήταν το πρώτο σας ταξίδι;

Μηνύματα
8
Likes
5
Μελβούρνη το 2000 ,21 χρόνων τοτε.Εκατσα 7 χρόνια και μετά επέστρεψα Ελλάδα. Τώρα μετά από 12 χρόνια θέλω τόσο πολύ να ξαναπάω ,για διακοπές αυτή την φορά!Να δω τα μέρη που σύχναζα και όλα όσα έχουν αλλάξει. Όπως καταλαβαίνεις , παρακολουθώ ανελλιπώς τις ανταποκρίσεις σου από την χώρα των καγκουρό :clap:
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Πρώτο ταξίδι εξωτερικό στο Μόναχο, το 2008, με τα γερμανικά του σχολείου.
Με παρέα, πρώτη φορά Ντόρτμουντ το '13 (χωρίς να πω σε γονείς που πάω :D).
Με κοπέλα Βερολίνο το '17, και μόλις παρατήρησα ότι υπάρχει κάποιο pattern με τη Γερμανία. :haha:

Και να σκεφτείς ότι τα ταξίδια που θέλω πολύ να κάνω είναι όλα εκτός Ευρώπης, ας πούμε σε χώρες με πιο ενδιαφέροντες πολιτισμούς: Αίγυπτο, Ιράν, Κούβα, Περού, Ιαπωνία, Βιετνάμ (που κλείσαμε για το 2020 :xalara:)
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Το πρώτο μου ταξίδι δεν ήταν σε ένα κλασικό Ευρωπαικό προορισμό όπως Ρώμη ή Παρίσι που επιλέγουν η περισσότεροι νορμαλ άνθρωποι :innocent: Ηταν η μακρινή Ταιλανδη!! Τοτε και για κάποια χρόνια μετά είχα την άποψη οτι τα ταξίδια αυτά είναι πιο εύκολα σε μικρή ηλικία,ενώ στην Ευρώπη μπορείς να πας και σε μεγαλύτερη ηλικία :haha:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Το πρώτο μου ταξίδι δεν ήταν σε ένα κλασικό Ευρωπαικό προορισμό όπως Ρώμη ή Παρίσι που επιλέγουν η περισσότεροι νορμαλ άνθρωποι :innocent: Ηταν η μακρινή Ταιλανδη!! Τοτε και για κάποια χρόνια μετά είχα την άποψη οτι τα ταξίδια αυτά είναι πιο εύκολα σε μικρή ηλικία,ενώ στην Ευρώπη μπορείς να πας και σε μεγαλύτερη ηλικία :haha:
Αυτή ακριβώς είναι και η δική μου απάντηση :). Πουκέτ-Σαμούι πρώτο ταξίδι.
 

LikeNoOther

Member
Μηνύματα
63
Likes
138
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρεια Κορέα
Πρώτο ταξίδι ως πιτσιρικάς με γονείς Νέα Υόρκη-Καναδάς (Έντμοντον-Βανκούβερ-Βικτώρια)
Πρώτο ταξίδι σαν ενήλικος Φλωρεντία για να ζήσω εκεί έναν χρόνο
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Το πρώτο μου ταξίδι ήταν Λονδίνο, μαθήτρια, το μακρινό 1983. Ήταν αγαπημένος προορισμός της μητέρας μου και με είχε πάρει μαζί της. Αν θυμάμαι καλά, ήταν Πάσχα. Τότε το ταξίδι στο εξωτερικό ήταν πολυτέλεια για τους περισσότερους, γυρνούσες και περίμεναν τα φοβερά δώρα που δε μπορείς να βρεις με τίποτα στην Ελλάδα, φάση Ρετιρέ του Δαλιανίδη. ;)
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό ήταν στο Λονδίνο 1991, 18 χρονών μαζί με την 81 χρονών γιαγιά μου για να παραβρεθούμε στο γάμο του θείου μου. Μείναμε ένα μήνα. Γνώρισα όλη την κουλτούρα των Άγγλων (μέσα από το σόι της θείας μου) αλλά και την ελευθερία να τριγυρνάς μόνη σε μια μεγαλούπολή σαν το Λονδίνο. Εμπειρία ζωής ιδιαίτερα για ένα κορίτσι από οικογένεια με μηδαμινά ταξίδια ακόμα και στο εσωτερικό.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό ήταν στο Λονδίνο το 2011 , αλλά θα αφηγηθώ μια μίνι ιστορία : Όταν επιστρέψαμε από το Greenwich Royal Observatory αποφασίσαμε να κάνουμε μια ωραία βαρκάδα στον Τάμεση ... Έγινε η βαρκάδα , όλα όμορφα αλλά με το που βγαίνουμε από το πλοιάριο , ξεσπάει μια νεροποντή και γίναμε όλες και όλοι παπιά ... Μετά πήγαμε στο ξενοδοχείο (ευτυχώς ήταν κεντρικό) αλλάξαμε και στεγνώσαμε ...
 
Μηνύματα
410
Likes
1.352
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Πρωτο ταξιδι στο εξωτερικο ηταν στα 18 μου στις Βρυξελλες με Μπρυζ(μαγευτικα με την δευτερη).Ηταν η πρωτη φορα εξωτερικο και παρατηρουσα τα παντα σαν βλακας.Ειχαμε παει στο ευρωκοινοβουλιο για επαγγελματικους λογους η μητερα μου και την συνοδευσα.Απο εκει και μετα μου μπηκε το ταξιδιωτικο μικροβιο που παντα το ειχα μεσα και με το που πηγα 18 πραγματοποιηθηκε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom