ΛΑΡΙΣΑ να παω?

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν χρειάζεται λοιπόν να πας οπωσδήποτε για χαλβά στα Φάρσαλα! Μέχρι και ο Κωνσταντινίδης έχει χαλβά Φαρσάλων! ή τελοσπάντων οποιοδήποτε ζαχαροπλαστείο.
Για καφέ πλατεία ταχυδρομείου ή εναλλακτικά στον πεζόδρομο της οδού Πανός που είναι απέναντι από την κεντρική πλατεία!
Ταβερνάκια έχει στο λόφο φρουρίου, ουζερί έχει στην οδό Καρδίτσης αλλά εκεί για να πας θέλει λεωφορείο και κεμπάπ έχει στην περιοχή Λειβαδάκι τα Πλατάνια ή Πλατανάκια.
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Κι εγω θα προτεινα να αποφυγεις τα Φαρσαλα εφοσον πατε για μια δυο μερες! Ειναι καμπος αρα η διαδρομη δεν εχει ενδιαφερον εκτος αν θες να δεις χωραφια (ασε τις στροφουλες) και δεν εχει κατι ιδιαιτερο μεσα στην πολη. Η γυρω περιοχη εχει καποια ομορφα σημεια φυσικου καλους αλλα πρεπει να τα ξερεις και να εχεις δικο σου αυτοκινητο!
Χαλβα παρε απο Λαρισα, εχει ωραιοτατους. Αν θες σου στελνω pm να σου προτεινω τα 2 κορυφαια στην πολη στο ειδος.
Το Divani ειναι απο τα ακριβα ξενοδοχεια της πολης απο 70 ευρω και πανω. Αν θες πιο οικονομικα υπαρχουν στην πλατεια ταχυδρομειου τουλαχιστον 4. Διαλεγεις... Επισης το Dionysos ειναι καλη ενδιαμεση λυση κεντρο κι αυτο. Ειναι ευκολη πολη δεν θα εχετε προβλημα. Οταν αποφασισεις αν θα μεινετε μονο Λαρισα πες να σου προτεινουμε τι να κανεις.
 

MARCANGELO

Member
Μηνύματα
142
Likes
83
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ιαπωνία πακέτοοο...
Η αλήθεια είναι πως σαν εξόρμηση θα πρότινα με τραίνο Βόλο ή Έδεσσα αλλά για μια μερούλα τώρα δε χάλασε ο κόσμος....
Καταρχάς τα Φάρσαλα είναι κωμόπολη κι όχι χωριό, αλλά από την άλλη αν είχατε αμάξι οκ να πεταχτείτε, αλλά να μπεις στη διαδικασία να ψάχνεις για ταξί πήγαινε έλα από Παλαιοφάρσαλο ή ΚΤΕΛ από Λάρισα μόνο και μόνο για να γευτείς το γνωστό χαλβά στη γεννέτειρά του το βρίσκω κομματάκι σκότωμα.
Καλύτερα να μείνετε Λάρισα που σφίζει από ζωή, να φάτε να πιείτε και να διασκεδάσετε όπου προτείνουν πιο πάνω οι φίλοι και την επομένη επιστρέφετε...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
και καλυτερα να φας να πιεις και να γυρισεις με το βραδινο, εχει στις 12.30 και στις 04 το πρωι αν θες να το ριξεις πολυ εξω.Η διαδρομη ειναι ξεκουραστη 1 ωρα και 33 λεπτα, το εχω κανει πολλες φορες να παω αυθημερον και να γυρισω. Κρατα τα λεφτα του ξενοδοχειου για αλλου.
 
Μηνύματα
57
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νησια φιτζι
Σασ ευχαριστω ολουσ για τισ απαντησεισ.

καταληξαμε τελικα.θα παμε λαρισα με το τρενο το πρωι θα κανουμε βολτα στην πλατεια θα παμε σε καμια ταβερνουλα και μετα για ποτακι.χαλβα οπωσ λετε θα αγορασουμε απο την λαρισα αφου ειναι το ιδιο.μετα ποτακι και το βραδακι νωρισ γυρναμε θεσσαλονικη.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ξαναεπαναφερω το θεμα μετα απο 9 χρονια και ερωτω,αξιζει για 3μερο η Λαρισα ή θα βαρεθουμε??ειμαι αναμεσα σ αυτην και στη Σαλονικα για αλλα εχουμε ξαναπαει στη τελευταια γι αυτο προβληματιζομαι στο αν αξιζει να ανακαλυψουμε και τη Λαρισα ή να παμε στην ηδη γνωριμη Σαλονικα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Ξαναεπαναφερω το θεμα μετα απο 9 χρονια και ερωτω,αξιζει για 3μερο η Λαρισα ή θα βαρεθουμε??ειμαι αναμεσα σ αυτην και στη Σαλονικα για αλλα εχουμε ξαναπαει στη τελευταια γι αυτο προβληματιζομαι στο αν αξιζει να ανακαλυψουμε και τη Λαρισα ή να παμε στην ηδη γνωριμη Σαλονικα
Τι διαβάζω!
Να βαρεθείς στη Λάρισα, κοίτα μην αγοράσεις σπίτι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Περιμενω αντικειμενικη απαντηση προφανως αν εχεις να μου συγκρινεις εχει καλως,αλλιως υπερασπισου τον τοπο σου αλλου!
Αυτές τις προσβολές αλλού, άκου τον τόπο μου!
Τι διαβάζω 12 θεοί του Ολύμπου.
Τόπος όλων των Ελλήνων, έχουν γαλουχηθεί γενεές και γενεές στις καφετέριες, στα μεζεδοπωλεία και τέλος στα μπουζούκια της πόλης.

Να συγκρίνω, να συγκρίνω τη Λάρισα με τι; Δεν υπάρχει σύγκριση γιαυτό και έχουμε τα ακριβότερα διόδια στην είσοδο της πόλης ώστε να εισέρχονται μόνο όσοι πραγματικά το επιθυμούν.

Ποιος να συγκριθεί μαζί σου μητρόπολη του κάμπου.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αυτές τις προσβολές αλλού, άκου τον τόπο μου!
Τι διαβάζω 12 θεοί του Ολύμπου.
Τόπος όλων των Ελλήνων, έχουν γαλουχηθεί γενεές και γενεές στις καφετέριες, στα μεζεδοπωλεία και τέλος στα μπουζούκια της πόλης.

Να συγκρίνω, να συγκρίνω τη Λάρισα με τι; Δεν υπάρχει σύγκριση γιαυτό και έχουμε τα ακριβότερα διόδια στην είσοδο της πόλης ώστε να εισέρχονται μόνο όσοι πραγματικά το επιθυμούν.

Ποιος να συγκριθεί μαζί σου μητρόπολη του κάμπου.

Λάρισα Λάρισα, σε είδα και λαχτάρισα :clap::clap:
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ξαναεπαναφερω το θεμα μετα απο 9 χρονια και ερωτω,αξιζει για 3μερο η Λαρισα ή θα βαρεθουμε??ειμαι αναμεσα σ αυτην και στη Σαλονικα για αλλα εχουμε ξαναπαει στη τελευταια γι αυτο προβληματιζομαι στο αν αξιζει να ανακαλυψουμε και τη Λαρισα ή να παμε στην ηδη γνωριμη Σαλονικα
Πότε θα πάτε?? Δεν θα βαρεθείς είναι πολύ ζωντανή πόλη, όρεξη να έχεις για βόλτες, για καφέδες, μαγαζιά κτλ . Επίσης 24/9 ανοίγει και το παζάρι της Λάρισας (δεν ξέρω τα γούστα σας ) για μία εβδομάδα! Μιλάμε για χιλιάδες κόσμο να κάνει βόλτα, ψώνια, λούνα πάρκ, σουβλάκια και φυσικά Χαλβά!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.729
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom