Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Το έγραψα πιο πάνω. Ούτε εγώ πρόλαβα να κλείσω από το σάιτ αλλά έπαιρνα επανηλειμμένα τηλεφωνο μέχρι που απάντησαν την τριτη μέρα παρακαλώ και τα έκλεισα τηλεφωνικά. Μου έστειλαν επιβεβαιωτικό email, το τύπωσα, το έδειξα όταν έφτασα και μου έδωσαν τα εισιτήρια. Στο σάιτ έχει ανα μισή ώρα εμάς μας έβαλαν στο ενδιάμεσο π.χ. 3:15 ή 3:45. Άρα η ξενάγηση διαρκεί 15 λεπτά.
 

stavdi

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Το έγραψα πιο πάνω. Ούτε εγώ πρόλαβα να κλείσω από το σάιτ αλλά έπαιρνα επανηλειμμένα τηλεφωνο μέχρι που απάντησαν την τριτη μέρα παρακαλώ και τα έκλεισα τηλεφωνικά. Μου έστειλαν επιβεβαιωτικό email, το τύπωσα, το έδειξα όταν έφτασα και μου έδωσαν τα εισιτήρια. Στο σάιτ έχει ανα μισή ώρα εμάς μας έβαλαν στο ενδιάμεσο π.χ. 3:15 ή 3:45. Άρα η ξενάγηση διαρκεί 15 λεπτά.
Tα πληρώνεις τηλεφωνικά ή μέσω του σάιτ ή απλά κάνεις κράτηση και τα πληρώνεις/παραλαμβάνεις εκεί?
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Δηλαδή? Κάνω κράτηση και παίρνω τηλέφωνο μετά??
Ή εννοείς τηλεφωνικά και με κάρτα από το σάιτ?
Τηλεφωνικά πληρώνεις με κάρτα, δηλαδή τους λες τον αριθμό της κάρτας από το τηλεφωνο και σου στέλνουν επιβεβαίωση στο email που θα τους πεις εκείνη την ώρα. Ακούγεται δύσκολο αλλά… απ’ το ολότελα καλή και η Παναγιωτενα.
 

agrotisa

Member
Μηνύματα
26
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Καλησπερα σας, λεμε να παμε με το συζυγο Μιλανο 16-18 οκτωβρη. Απο οτι καταλαβα για να μπορεσουμε τη μερα αναχωρησης να φυγουμε γρηγορα χωρις ταλαιπωρια ειναι καλυτερα να μεινουμε στην περιοχη του σιδηροδρομικου σταθμου, ετσι; Βρηκα το ξενοδοχειο "B&B hotel milano central station" εναντι 86€/βραδια. Συγκρινωντας η τιμη μου φαινεται σουπερ , αλλα ειναι οκ η τοποθεσια;(επειδη σε μια ιστορια διαβασα για ζητιανους κτλ μηπως θα ναι επικινδυνα το βραδυ;)
Ευχαριστω
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Έχω μείνει πολλές φορές σε ξενοδοχεία στην περιοχή του σταθμού χωρίς κανένα πρόβλημα. Τα τελευταία χρόνια η πλατεία μπροστά από τον σταθμό έχει αλλάξει όψη. Το ξενοδοχείο σου δε, δεν είναι και δίπλα στον σταθμό.
 

agrotisa

Member
Μηνύματα
26
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Έχω μείνει πολλές φορές σε ξενοδοχεία στην περιοχή του σταθμού χωρίς κανένα πρόβλημα. Τα τελευταία χρόνια η πλατεία μπροστά από τον σταθμό έχει αλλάξει όψη. Το ξενοδοχείο σου δε, δεν είναι και δίπλα στον σταθμό.
Ευχαριστω για την απαντηση. Θα μπορουσες να μου προτεινεις καποιο απο αυτα που εμεινες;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Ευχαριστω για την απαντηση. Θα μπορουσες να μου προτεινεις καποιο απο αυτα που εμεινες;
Αυτά που εμένα ήταν πολύ ακριβότερα από την τιμή που αναφέρεις, πχ. Star hotel Anderson
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Εγώ θα πρότεινα για διαμονή την περιοχή navigli με τα κανάλια. Εγώ συγκεκριμένα είχα μείνει στο Mercure Milano Solari και το προτιμώ από το να εμένα κέντρο γύρω από το Duomo.
Βέβαια εγώ είχα πάει και τέλος Μαϊου, άλλη εποχή δεν ξέρω πως θα είναι.
Είναι μια ζωντανή περιοχή με μαγαζιά και εστιατόρια, η οποία άμα έχει καλό καιρό έχει κίνηση στους δρόμους και αρκετούς ντόπιους και γενικά έχει ωραίο vibe.
Αν ξαναπήγαινα εκεί θα εμενα!
 

agrotisa

Member
Μηνύματα
26
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Καλησπερα σας.
Θα ταξιδεψω στο μιλανο 16-18 οκτωβρη. Απο οτι ειδα το εισητηριο για το μετρο ισχυει και για το τραμ, ετσι; Θα ηθελα ν μαθω μεχρι ποιες ωρες λειτουργει το μετρο κ το τραμ; Επισης, επειδη οπως πολλοι το βραδυ θα βρεθω στην περιοχη navigli, ποια γραμμη μετρο θα πρεπει να παρω για το centrale ή ποιο νουμερο του τραμ;
 

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
'Εχουμε καμιά πρόταση για φαγητό κοντά στον κεντρικό σταθμό Centrale FS, που να είναι ανοιχτό μεσημέρι? (έστω 1-2 στάσεις κοντά)
Γιατί βλέπω πολλά κλείνουν 2-3μμ και ξανανοίγουν από 7μμ και μετά.
Έχω ένα κενό 2-5μμ μέχρι να πάρω το λεωφορείο για Bergamo airport.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom