Basketball

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Στο Αυστραλία-Γαλλία ποντάρω υπέρ Αυστραλίας. (Βέβαια επειδή στο μουντομπάσκετ αυτό, έχω τρομερή ρέντα αφού έπιασα μέχρι και απόδοση 12,60 στο Πόρτο Ρίκο - Ιταλία, είμαι επιφυλακτικός γιατί κάποτε θα σπάσει η ρέντα),

Όσον αφορά στην Ελλάδα τα ανέφερα παραπάνω. Δεν γνωρίζω τις επιπτώσεις που θα έχουν στην ομάδα οι δηλώσεις του ανεγκέφαλου τύπου που έχουν βάλει για προπονητή.
 
Last edited:

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Την πρώτη τριάδα των αγώνων την κλείσαμε με 38% στο τρίποντο. Δε το λες και χάλια για τόσο άσουτη ομάδα. Υπάρχει δλδ ελπίδα να βάλουμε μερικά. Το κακό είναι ότι η Τσεχία έρχεται με φόρα και με 85 πόντους μ.ο. και με 42% παρακαλώ στο τρίποντο.....
Θα μπορέσουμε να τα βραχυκυκλώσουμε όλα αυτά??
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Αναμένω (ελπίζω δλδ) πάντως αύριο σκυταλοδρομία πάνω στον Σατοράνσκι με Καλάθη, Θανάση, Παπανικολάου και δεν ξέρω γω ποιον άλλο μέχρι να του βγει η γλώσσα
Μην αναμένεις και μην ελπίζεις τίποτα. Μπορεί να βάλουν στον Σατοράνσκι το Γιάννη και να πάθουμε αυτό που έπαθε η ΕΣΣΔ στον τελικό του 1987, όπου ο αείμνηστος Γκομέλσκι είχε βάλει το Ματσουλιόνις στον Γκάλη, με αποτέλεσμα να βγει γρήγορα έξω με φάουλ, να μην προσφέρει επιθετικά και ο μεγάλος Γκάλης να βάλει 40 πόντους σε τελικό ευρωμπάσκετ.
Βέβαια άλλα μεγέθη.

Και ο Σκουρτόπουλος ο χειρότερος προπονητής της διοργάνωσης. Ανεξαρτήτως αυριανού αποτελέσματος.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Την πρώτη τριάδα των αγώνων την κλείσαμε με 38% στο τρίποντο. Δε το λες και χάλια για τόσο άσουτη ομάδα. Υπάρχει δλδ ελπίδα να βάλουμε μερικά. Το κακό είναι ότι η Τσεχία έρχεται με φόρα και με 85 πόντους μ.ο. και με 42% παρακαλώ στο τρίποντο.....
Θα μπορέσουμε να τα βραχυκυκλώσουμε όλα αυτά??
Προφανώς θα μπορούσαμε. Με Σκουρτόπουλο έχω σοβαρές επιφυλάξεις. Ελπίζω να έχω άδικο αυτή τη φορά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μετά το Φέντερερ που είναι ίδιος ο Κυριάκος, τώρα μου φαίνεται ότι ο Σατορανσκι ειναι ιδιος ο Βύντρα.

Αν δω και τη Σερενα να είναι ίδιος ο Μr T, να μου το πείτε ήρεμα το να κοιταχτω.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.452
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Εντάξει αυτη η εμμονή (του Ιωάννου κυρίως) με τα 3 γκαρντ δε σημαινει οτι μπορει να εχει εφαρμογή πάντα.
Δεν έχουμε Παπαλουκα - Σπανουλη - Ζηση - Διαμαντιδη σαν άλλοτε
Ειδικά οταν έχεις φέρει στην αποστολή 4 (!!!) τριάρια (Παπ Χ 2, Θαναση, Βασιλόπουλο)
Η' οταν το βασικό σου playmaker (Καλαθης) κάνει τραγικό τουρνουα μεχρι τώρα
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Λοιπόν τα πραμματα είναι απλά σήμερα.Καλαθης μαζί με Παπανικολάου ίσως θα κλείσουν το Σατορανσκι.Ενταξει καλάθια μπορεί να μη βάζουν αλλά δε μπορεί ,άμυνα παίζουν.Ιδιως σήμερα περιμένω το 100%.Παπαπετρου επανω στο Μποχατσικ ,και Γιάννης με Μπουρούση το Μπαλβιν.ο Μπλέικ Σιλμπ φαίνεται να είναι ανέτοιμος.Τωρα όλοι οι άλλοι παίκτες της Τσεχίας είναι απλά ρολιστες παίκτες που ανήκουν στην τίμια αλλά σεβαστή πρωταθλήτρια Νιμπουργκ.Επιθετικα τώρα είναι άλλο ζήτημα .πιστεύω πολύ στο παιχνίδι του Σλουκα ίσως και Πρίντεζη δεδομένου πως ο Γιάννης θα βάλει αυτά που είναι να βάλει ,ας πούμε γύρω στους 20.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Μεγάλη προσπάθεια έγινε στο δεύτερο ημίχρονο. Με λιγη περισσότερη ευστοχία στις βολές ή 2 τρίποντα εύστοχα που βρήκαμε από Παπαπέτρου ή τον ΘΑ και θα βλέπαμε άλλο ματς και ας αποβλήθηκε άδικα ο ΓΑ και όλοι θα μιλάμε για αυτο.
Κρίμα για τον Καλαθη
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κρίμα να χάνουμε από τις βολές.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε... δέκα ριμπάουντ. Μπράβο για την προσπάθεια στα παιδιά. Κρίμα γιατί οι διασταυρώσεις ήταν ιδανικές.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Οπως είχα δει την ομάδα μας αλλά και την Τσεχία με Βραζιλία αλλά και με Τουρκία έλεγα ότι θα χάσουμε. .. Κερδίσαμε όμως και αν ήμασταν πιο εύστοχοι (μα να μην έχουμε ένα κλασσικό σουτερ) μπορεί να το καταφέρναμε.. Τεσπα δεν πειράζει θα είμαστε πιο καλοί στο μέλλον..

Τώρα αυτό το σύστημα είναι δίκαιο;; Η Βραζιλία μας νίκησε με ένα πόντο και χάνει απο Τσεχία με 23 και μείς κερδίζουμε την Τσεχία με 7 και αποκλειόμαστε εμείς;; Η Βραζλία με αυτό το σύστημα αφου βλέπει ότι δεν μπορεί να κερδίσει την Τσεχία κάθεται και ξεφτιλίζεται (λέμε τωρα) και χάνει με 20 + ώστε εμείς να θέλουμε 12+ για να περάσουμε αυτούς τους δυνατούς Τσέχους ... το θεωρώ λάθος αυτό το σύστημα τη στιγμή που κάποιος μπορεί να κάτσει να χάσει με μεγάλη διαφορά για να δυσκολέψει κάποιον άλλο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom