Μαρόκο Πληροφορίες για Μαρόκο

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Αν δεν έχει το ξενοδοχείο οργανωμένη εκδρομή αλλά θα σε στείλει στα αρμόδια πρακτορεία. Παιδιά, όλοι οι επιχειρηματίες που ασχολούνται με τον τουρισμό είναι μία κλίκα και αλληλοεξυπηρετούνται, σου παρέχουν τα πάντα, μέχρι και μπαρ με γυναίκες... σου βρίσκουν. Όμως όπως είπε ο Hayate όταν είναι κανονισμένο από πριν σου φεύγει το άγχος. Αλλά και γιατί δε ρωτάς το οτέλε σου από τώρα?
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
Για τριὰμιση μὲρες το Μαρακὲς μαζὶ με Φες εὶναι too much?

Μία γεμὰτη μέρα σε Φὲς καὶ μιάμιση - δὺο σὲ Μαρακὲς...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Για τριὰμιση μὲρες το Μαρακὲς μαζὶ με Φες εὶναι too much?

Μία γεμὰτη μέρα σε Φὲς καὶ μιάμιση - δὺο σὲ Μαρακὲς...
Ακύρωσε Φες για μια άλλη φορά. Μείνε Μαρακές με ολοήμερες ή διήμερες στην έρημο, ξεκίνα πολύ πρωί για Εσσαουίρα με car/driver και επέστρεψε από κει όταν νυχτώσει. Μη σπαταλάτε το χρόνο σας στα ΜΜΜ όταν οι μέρες είναι λίγες
 
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΡΑΚΕΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα σας !
Θα ήθελα την βοήθεια σας καθώς προγραμματίζω το bachelor party μου στο Μαρακές!!:xalara:
θα είμαστε σύνολο 6 κορίτσια μπορεί και 7. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε όσον αφορά την διαμονή αν έχετε να προτείνετε κάποιο καλό riad στη μεδίνα που να μην είναι πανάκριβο. Επίσης αν έχετε παει το τριήμερο τουρ στην μερζουγκα να μου προτείνετε κάποια εταιρεία για να κλείσω οργανωμένη εκδρομή.
Αυτά και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία έχετε καλοδεχούμενη :)

Ευχαριστώ πολύ.
 

Eleni pap

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα απεγνωσμένα κάποιες πληροφορίες για το εξωτικό Μαρόκο. Σχεδιάζουμε με το σύντροφο μου ένα ταξίδι για Μαρακές περίπου 10 Οκτωβρίου. Έχω λοιπόν κάποιες (αρκετές) ερωτήσεις που δεν έχει καταφέρει ακόμη να μου λύσει το Internet και οι δεκάδες ιστοσελίδες που έχω επισκεφθεί. Αρχικά είναι καλή ημερομηνία; Επίσης στην έρευνα μου διαπίστωσα ότι υπήρχαν πολλοί τουρίστες που νοίκιαζαν, από κάποιο γραφείο ενδεχόμενος, οδηγούς που τους παραλάμβαναν από το αεροδρόμιο και τους συνόδευαν σε όλη τη διάρκεια των διακοπών. Γνωριζει κάποιος κανένα τέτοιο γραφείο; Συγχρόνως, ενδιαφερόμαστε για εκδρομη στην έρημο, υπάρχει κάποιος που να την έχει κάνει ώστε να γνωρίζει κάποιο γραφείο, το κόστος και τη διάρκεια; Τέλος, οποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα είναι πολύτιμη.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
Τα δρομολογια μεσω του τραινου (www.oncf.ma) για Εσσαουιρα πχ. χρειάζεται να αγοραστούν από πριν ή πηγαινοντας εκει, βρίσκεται άκρη;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Τα δρομολογια μεσω του τραινου (www.oncf.ma) για Εσσαουιρα πχ. χρειάζεται να αγοραστούν από πριν ή πηγαινοντας εκει, βρίσκεται άκρη;
Δεν υπάρχουν δρομολόγια τραίνων από Μαρακές για Εσσαουίρα. Μονό με λεωφορεία και εισιτήρια από τον σταθμό τους, πριν την αναχώρηση.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
Βρε παιδιά... Όσοι μαροκινίσατε... Στον γυρισμό, όπου το αεροδρόμιο ήθελε εκτυπωμένη κάρτα, είχατε όλοι προαγοράσει (με τα τέσσερα ευρώ) επιλογή θέσεως οπότε είχατε κάνει το τσεκίν και την είχατε τυπώσει την κάρτα επιβιβάσεως;
 
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΡΑΚΕΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλημέρα σας, στο Μαρακές? που είναι καλύτερο να μείνουμε ? στην μεντίνα η στην νέα πόλη? επίσης χρειάζεται να κάνουμε εμβόλια? γιατί έχω διαβάσει διαφορετικές απόψεις σχετικά με αυτό.
 

themischar

Member
Μηνύματα
483
Likes
4.518
Επόμενο Ταξίδι
Έλα (μου) ντε
Καλημέρα σας, στο Μαρακές? που είναι καλύτερο να μείνουμε ? στην μεντίνα η στην νέα πόλη? επίσης χρειάζεται να κάνουμε εμβόλια? γιατί έχω διαβάσει διαφορετικές απόψεις σχετικά με αυτό.
Καλημέρα,
Η πρόσφατη επίσκεψή μας, μου επιτρέπει να πω:
  • Δεν χρειάζεται, κάποιος, εμβολιασμός.
  • Στη Μεντίνα, αν δεν έχεις δικό σου μεταφορικό μέσο & δεν σου αρέσουν τα πολλά σούρτα φέρτα.
Από την άλλη, οι μετακινήσεις με ΤΑΧΙ είναι τόσο πολύ φθηνές που αν έχεις βρει κατάλυμα που σου ¨αρέσει¨τότενες ...
 
Last edited:
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΡΑΚΕΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλημέρα,
Η πρόσφατη επίσκεψή μας, μου επιτρέπει να πω:
  • Δεν χρειάζεται, κάποιος, εμπολιασμός.
  • Στη Μεντίνα, αν δεν έχεις δικό σου μεταφορικό μέσο & δεν σου αρέσουν τα πολλά σούρτα φέρτα.
Από την άλλη, οι μετακινήσεις με ΤΑΧΙ είναι τόσο πολύ φθηνές που αν έχεις βρει κατάλυμα που σου ¨αρέσει¨τότενες ...
Μείνατε στην μεντίνα? μήπως έχετε να μας προτείνετε κάποιο κατάλυμα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom