Ιταλία Ρώμη στη φωλιά των Ιταλών

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Το περπάτημα δεν το γλιτώνεις αλλά αν μένεις σε καλό σημείο βλέπεις περισσότερα πράγματα γιατί δεν χάνεις πολυτιμο χρόνο...Αν πάτε για νυχτερινή ζωή κ οχι τοσο για αξιοθεατα δεν μπορώ να σκεφτώ πιο καλή περιοχή από το τραστεβερε ...Είναι απίστευτα....
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!Τελικα προτιμήσαμε την περιοχη trastevere γιατί ούτως ή άλλως η Ρώμη είναι ένα μουσείο οπότε το περπάτημα δεν το γλυτώνουμε!
Μια χαρά!! Καλά να περάσετε
 
Μηνύματα
40
Likes
79
@vagar78 Καλημέρα!Επειδή πλησιάζει η διαμονή μας στη Ρώμη και ρίχνω ψαχτικές για καφεδάκια take away έχεις να προτείνεις κάτι;
Να φανταστώ freddo espresso μόνο Ελλάδα υπάρχει έτσι;:haha::haha::xalara::xalara:
Καλά για τα υπόλοιπα δεν το συζητώ που ανέβασες!Τεράστια βοήθεια και ήδη έχω σημειώσει αρκετά για να τα επισκεφθούμε!!!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
@vagar78 Καλημέρα!Επειδή πλησιάζει η διαμονή μας στη Ρώμη και ρίχνω ψαχτικές για καφεδάκια take away έχεις να προτείνεις κάτι;
Να φανταστώ freddo espresso μόνο Ελλάδα υπάρχει έτσι;:haha::haha::xalara::xalara:
Καλά για τα υπόλοιπα δεν το συζητώ που ανέβασες!Τεράστια βοήθεια και ήδη έχω σημειώσει αρκετά για να τα επισκεφθούμε!!!
Δεν έχω πιει ποτέ καφέ στη ζωή μου :) ..Στη Ρώμη όσες φορές πήγαμε πίναμε στο Σαντ Ευστατσιο στο Πάνθεον και σε μια στόα μέσα που πρέπει να θυμηθώ πως λέγεται και να σου πω...Στο Πομπι επίσης έχει καλό πρωινό και καφέ για να κάτσεις ή να το πάρεις μαζί αλλά στο κατάστημα στο ρε ντι ρόμα.....Φρέντο εσπρέσο χλωμό να βρεις :)
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Αρχές Νοεμβρίου που θα βρεθώ Ρώμη νομίζω ότι το τελευταίο που θα με απασχολήσει είναι το τι καφέ θα πιώ... Είναι τόσα άλλα που θα πρέπει να δω και να κάνω. Τον καφέ τον απολαμβάνουμε μόνο στην Ελλάδα!
 
Μηνύματα
40
Likes
79
Αρχές Νοεμβρίου που θα βρεθώ Ρώμη νομίζω ότι το τελευταίο που θα με απασχολήσει είναι το τι καφέ θα πιώ... Είναι τόσα άλλα που θα πρέπει να δω και να κάνω. Τον καφέ τον απολαμβάνουμε μόνο στην Ελλάδα!
Ο καθένας όπως τις αντιλαμβάνεται τις διακοπές του.
 
Μηνύματα
40
Likes
79
@vagar78 Σχετικά με τις κάρτες για μμμ τι προτείνεις να κάνουμε τις 3ημέρες που θα μείνουμε εκεί;
Εκεί που θα διανυκτερεύσουμε έχουμε μετρό δίπλα μας.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν μενετε στο σωστο σημειο δεν χρειαζεται να παρετε καθολου μετρο θα τα κανετε ολα με τα ποδια ....Που κλεισατε;
 
Μηνύματα
40
Likes
79
Αν μενετε στο σωστο σημειο δεν χρειαζεται να παρετε καθολου μετρο θα τα κανετε ολα με τα ποδια ....Που κλεισατε;
Έχουμε κλείσει έξω από τη Ρώμη δίπλα στη στάση του μετρό Monti tiburtini.Άπλα ήθελα να μου πεις από που θα προμηθευτούμε κάρτες για τα μμμ και πως υπολογίζονται δλδ ημερήσιο 3ημερο;Δε γνωρίζω πως τα έχουν!
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Αν μείνετε κοντά στο Πάνθεον δεν χρειάζεται πουθενά το μετρό για μετακίνηση. Η Ρώμη είναι μία από τις πιο απολαυστικές πόλεις για περπάτημα. Επίσης παντού έχουν καταπληκτικό καφέ για να παίρνεις στο χέρι και απλά να απολαμβάνεις την κάθε διαδρομή.

Ένας από τους καλύτερους καφέδες που είχα πάρει ήταν από εδώ
Roscioli Caffè Pasticceria for Maritozzo
 
Last edited:
Μηνύματα
40
Likes
79
Αν μείνετε κοντά στο Πάνθεον δεν χρειάζεται πουθενά το μετρό για μετακίνηση. Η Ρώμη είναι η από τις πιο απολαυστικές πόλεις για περπάτημα. Επίσης παντού έχουν καταπληκτικό καφέ για να παίρνεις στο χέρι και απλά να απολαμβάνεις την κάθε διαδρομή.

ένας από τους καλύτερους καφέδες που είχα πάρει ήταν από εδώ
Roscioli Caffè Pasticceria for Maritozzo
Σε ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom