Basketball

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Ο Τζόρτζεβιτς έχει πάρει πολλές ευκαιρίες σε καλά πρότζεκτ και έχει αποδείξει ότι είναι ένας μετριότατος κόουτς που έχει μείνει 25 χρόνια πίσω. Έγραψα σε προηγούμενο σχόλιο για τον Σκουρτόπουλο λέγοντας ότι έχουν πολλά κοινά. Μα είναι δυνατόν να κατεβάζεις ρόστερ με 4 σέντερ-δεινόσαυρους; Μα να παίζεις δίδυμο ψηλών Γιόκιτς - Ραντούλιτσα; Μόνο αυτός και ο Σκουρτόπουλος. Βέβαια υποψιάζομαι ότι με Ραντούλιτσα είτε έχουν μια ιδιαίτερα παθιασμένη σχέση, είτε κοινό μάνατζερ. Δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η μανία σε αυτόν τον πρώην παίκτη.

Σωστός.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Σ' αυτό το μουντομπάσκετ οι μπουκ μοιράζουν χρήμα.
Αργεντινή την είχα παίξει με απόδοση 6,20.
Τώρα γύρισα σπίτι και το είδα σε replay TV.
Προφανώς κέρδισε η Αργεντινή, κέρδισα κι εγώ.
Δεν έχω καταλάβει τους αναλυτές που έβαζαν τη Σερβία φαβορί. Με 4 σέντερ!!!!
Έλεος!!!!!!!
Αν ήμουν τζογαδόρος θα είχα βγάλει πολλά χρήματα.
Ποντάρω όμως λίγα δυστυχώς.
Ακολουθώ το ρητό:
"Ο πίνων μεθά
κι ο παίζων χάνει
".

Το ακολουθώ τουλάχιστον κατά το ήμισυ.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Ο κυρ-σάσα, η πιο αποτυχημένη εμπνευση του γκρεμλιν τα τελευταία χρόνια, μαλλον θα παρει πόδι. Επιεικώς απαράδεκτη εικονα και βασει του υλικού της το αποτέλεσμα είναι τεράστια αποτυχία.
Γιώργο, σωστά τα γράφεις αλλά η ταπεινή μου άποψη είναι ότι η Σερβία είχε πρόβλημα στην περιφέρεια. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί την θεωρούσαν φαβορί.
 

Nick_St

Member
Μηνύματα
136
Likes
2.235
Ονειρεμένο Ταξίδι
Venezuela
είτε κοινό μάνατζερ.
Αν κρίνω από το ότι ο Τζόρτζεβιτς μας είχε φέρει στον Παναθηναϊκό μαζί πακέτο Ραντούλιτσα, Πάβλοβιτς που είχαν μάνατζερ τον Dragan Delic, ε όλο και κάποιο μανατζεριλίκι ή φιλία θα εμπλέκεται. Κι ο Κούζμιτς λίγο αργότερα πήρε μάνατζερ τον ίδιο εντελώς τυχαία. Πάντως πέρα από τα παιχνίδια των μάνατζερ (αυθεντία ο Ραζνάτοβιτς στην εθνική τους) το θέμα είναι ότι ο Τζόρτζεβιτς δεν έπαιξε ποτέ ωραίο μπάσκετ στις ομάδες τους. Ακόμα και με τη Μπολόνια που σήκωσε το Ch.L. Για την Εθνική τους με τέτοιο ρόστερ, δεν το συζητάω καθόλου. Αποτυχία μεγάλη. Αν δεν φάει πόδι ούτε τώρα, δε θα φάει ποτέ..
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Και η ΑΕΚ πήρε με το γεροΣάκοτα Ch.L. Ο τίτλος αυτός δεν λέει τίποτα.

Για την Εθνική τους με τέτοιο ρόστερ, δεν το συζητάω καθόλου. Αποτυχία μεγάλη.
Με τέτοιο ρόστερ και 4 σέντερ, ήταν εγγυημένη η αποτυχία.
Ευτυχώς πόνταρα και Ισπανία στο ματς με τη Σερβία και Αργεντινή σήμερα (απόδοση 6,20). Δυστυχώς ποντάρω λίγα. Δεν είμαι τζογαδόρος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.274
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συγγνώμη αλλά εγώ τους μισιτς και μπογκντανοβιτς τους βλέπω κλάσεις ανώτερους των λαπροβιτολα και καμπατσο. Κι από πίσω έχει γιοβιτς και γκουντουριτς, τι άλλο να του φέρουμε δηλαδή, τον Πέτροβιτς από τον τάφο; Δεν ήταν το ροστερ το πρόβλημα, αλλά ο τρόπος με τον οποίο χρησιμοποιήθηκε.
 
Last edited:

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Συγγνώμη αλλά εγώ τους μισιτς και μπογκντανοβιτς τους βλέπω κλάσεις ανώτερους των λαπροβιτολα και καμπατσο. Κι από πίσω έχει γιοβιτς και γκουντουριτς, τι άλλο να του φέρουμε δηλαδή, τον Πέτροβιτς από τον τάφο; Δεν ήταν το ροστερ το πρόβλημα, αλλά ο τρόπος με τον οποίο χρησιμοποιήθηκε.
Γιώργο έχεις δίκιο για την ανώτερη κλάση Μπογκντάνοβιτς και Μίσιτς. Όμως δεν είναι οργανωτές, δεν είναι καθαρόαιμοι άσοι. Και η Σερβία έπασχε στην οργάνωση. Αυτό εννοώ όταν γράφω ότι η Σερβία είχε πρόβλημα στην περιφέρεια. Και δεν την είχα φαβορί, από όταν έγινε γνωστή η απουσία του Τεόντοσιτς.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.274
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε αφού μπήκε ανταγωνιστικά...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Όσον αφορά το θέμα του προπονητή διαβάζω ότι αμείβεται με....ψίχουλα. 20000 το χρόνο. Με τέτοια λεφτά λίγο δύσκολο να βρεις φίρμα. Καλά, στην δική μας εθνική που έχει και άλλα εσωτερικά προβλήματα ίσως να μην έβρισκες έτσι και αλλιώς. Οι Έλληνες καλοί υποψήφιοι (Ιτούδης, Μπαρτζώκας κλπ) ξέρουν την κατάσταση και αρνούνται ευγενικά, ο Γιαννάκης είναι στη black list ελέω παππούλη, οπότε και να ήθελες να φέρεις κάποιον ξένο ανυποψίαστο προσφέρεις πολύ λίγα χρήματα.

Όσον αφορά την ομάδα λίγο πολύ τα έχετε πει και παραπάνω. Ήθελα να θίξω όμως το θέμα του Γιάννη.
Εγώ δεν τον είχα δει καθόλου σε ολόκληρους αγώνες. Μόνο σε στιγμιότυπα όπου πραγματικά ήταν ισοπεδωτικός. Προσωπικά δεν περίμενα τα ίδια, γνωρίζοντας τις διαφορές των δύο κόσμων, αλλά ψιλοαπογοητεύτηκα.

Εννοείται πως δέχομαι ότι του έγινε κακή διαχείριση (χάλια), ότι δεν ήταν έτοιμος ο κόουτς να τον βοηθήσει όταν θα πέφτανε όλοι πάνω του. Ότι ούτε το υπόλοιπο ρόστερ μπορούσε να τον βοηθήσει. Ότι υπάρχουν διαφορές σε τρόπο παιχνιδιού και σε κανονισμούς. Ότι του σφύριζαν φάουλ δύσκολα. Όλα μα όλα παίζουν ρόλο.
Αλλά ρε παιδιά είδα μια πολύ περιορισμένη γκάμα κινήσεων. Σαν να προσπαθούσε να επικρατήσει μόνο με τα φυσικά του προσόντα. Δεν περίμενα να βομβαρδίζει με σουτ, οκ. Αλλά δε ξέρω, στεναχωρήθηκα που τον έβλεπα πολλές φορές ανήμπορο να κάνει κάτι που δεν το περιμένεις. Ίσως να μην είναι έτοιμος/ καθοδηγημένος για παιχνίδια FIBA. Ενώ έχει φτάσει επαγγελματικά στην στρατόσφαιρα και μπράβο του, εδώ φάνηκε πολύ γήινος. Ίσως να είχα και μεγάλες απαιτήσεις βέβαια.

Ίσως πάλι να είχε δίκιο ο Ιωαννίδης που είπε κάποτε ότι και ο Τζόρνταν να ερχόταν στην Ευρώπη, 15-16 πόντους θα έβαζε...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.274
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οι παίκτες που θέλουν spacing τα βρίσκουν σκούρα στην Ευρώπη. Ο Σιμονς της Αυστραλίας πχ αν έπαιζε θα φαινόταν μπυθουλας. Γνώμη μου πάντως, ότι ο Γιάννης δεν είναι ο καλύτερος παίκτης στο ΝΒΑ. Δεν μπορεί να παίξει σε οποιαδήποτε ομάδα, θέλει συγκεκριμένο support cast. Δεν μπορώ να τον συγκρίνω με τον καγουαι , τον καρι και ακόμη με παίκτες όπως ο Ντέιβις έχω πολλές ενστάσεις. Το ταβάνι του βέβαια είναι απίστευτο και με την ηθική εργασίας που έχει, αν αντέξουν τα γόνατά του, μπορεί να γίνει και ο καλύτερος όλων των εποχών.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Ρε παιδιά, τώρα που διάβασα πιο πάνω, αυτός ο παππούλης που λέτε δεν θα φύγει ποτέ απο την θέση του;; Έλεος .. Εντάξει έχει προσφέρει ξέρει πολλά αλλά κάποτε δεν πρέπει να έρθει και το πλήρωμα του χρόνου.. Τον βλέπω και βαλσαμωμένο όπως πάει και για τα επόμενα 50 χρόνια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom