Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νοrd Kapp οδικως
Με στέλνει σε bot... και όταν πατάω για αλλαγή πτήσης μου βγάζει χρέωση, και μάλιστα μεγάλη
επικοινώνησε ξανα κατά τις εργάσιμες ωρες να μιλήσεις με εκπρόσωπο
 

kostastom

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Ένας πολύ ευγενικός υπάλληλος μου άλλαξε τήν πτήση με μία αλλη που του υπέδειξα , την ίδια ημέρα και ώρα στο Στάνστεντ αντί του Λούτον προφανώς χωρίς χρέωση.
Είναι απίστευτοι αυτοί οι τύποι της Ryanair.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Σίγουρα έχει αναφερθεί κάπου αλλά ξέρουμε ποτε θα ανακοινώσει η ραιαν τα δρομολόγια της για την άνοιξη; Και αν θα συνεχιστεί το Θεσσαλονίκη-Ναπολη; Το δίνει μόνο μέχρι τον Νοέμβρη...
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Λογικά πρέπει να διακόπτεται τον χειμώνα. Είναι διαθέσιμες οι πτήσεις για άνοιξη 2020 όμως μόνο όσες είναι ολοχρονα.
 

Random User

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα
Έχω αύριο πτήση με Ryanair, και στο μεσοδιάστημα από την αγορά των εισιτηρίων μέχρι και σήμερα άλλαξα ταυτότητα, με αποτέλεσμα ο τωρινός μου αριθμός ταυτότητας να είναι διαφορετικός από αυτόν της κράτησης. Υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω πρόβλημα κατά την επιβίβαση; Πλέον έχω περάσει στα ταξιδιωτικά έγγραφα του λογαριασμού το νέο αριθμό από το app, αλλά δε ξέρω πόσο σχολαστικοί και τυπολάτρεις μπορούν να γίνουν
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Έχω αύριο πτήση με Ryanair, και στο μεσοδιάστημα από την αγορά των εισιτηρίων μέχρι και σήμερα άλλαξα ταυτότητα, με αποτέλεσμα ο τωρινός μου αριθμός ταυτότητας να είναι διαφορετικός από αυτόν της κράτησης.
Χθες που έκλεισα εισιτήριο με τη Ryanair δεν μου ζήτησε αρ. ταυτότητας. Ο αρ. ταυτότητας νομίζω χρειάζεται κατά το check in. Οπότε μην αγχώνεσαι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Χθες που έκλεισα εισιτήριο με τη Ryanair δεν μου ζήτησε αρ. ταυτότητας. Ο αρ. ταυτότητας νομίζω χρειάζεται κατά το check in. Οπότε μην αγχώνεσαι.
Όχι πάντα, αναλόγως τον προορισμό, Σένγκεν/εκτός Σένγκεν.
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα!

Μόλις έκανα μια κράτηση αλλά αφού ολοκληρώθηκε μου ήρθε μήνυμα από την τράπεζα ότι η πληρωμή απορρίφθηκε γιατί μάλλον έβαλα λάθος CVV. Τσεκάροντας την ebanking εφαρμογή βλέπω ότι τα χρήματα είναι δεσμευμένα άρα η πληρωμή είναι pending. Εγώ έχω λάβει την επιβεβαίωση κράτησης κανονικά.

Τι κάνω τώρα;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Περιμένω επιστροφή χρημάτων από την αγαπημένη μας εταιρία εδώ και 2 μήνες (ενώ στο email τους έγραφαν ότι θα γίνει εντός λίγων ημερών). Είναι φυσιολογικό αυτό; Σας έχει τύχει κι εσάς να περιμένετε τόσο; Στο τσατ μου είπαν ότι από μέρους τους έχει γίνει η επιστροφή κι εξαρτάται από την τράπεζά μου το πότε θα εμφανιστεί το ποσό στο λογαριασμό μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.725
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom