Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Λοιπόν, για να ανακεφαλαιώσω τι κατάλαβα, τα εισιτήρια εξαργύρωσης μιλίων είναι περιορισμένα ανά πτήση; Επομένως να βιαστώ να τα κλείσω γιατί παίζει και να μη βρω; Επίσης, ακόμα κι αν επιλέξω να τα εξαργυρώσω για πτήση golight (και όχι flex), μπορώ παρ' όλα αυτά να ακυρώσω την πτήση ως και 30λ πριν την αναχώρηση και με χρέωση 20ε να πάρω πίσω τα μίλια μου και τους φόρους; Δηλαδή, κατά κάποιον τρόπο είναι εισιτήριο με δυνατότητα ακύρωσης μέχρι σχεδόν τελ. στιγμή!

Και για επιστροφή περιμένω τη black friday. Σωστά κατάλαβα;

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις! Σ' ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Ολα σωστα, εκτος απο το οτι ακυρωνεις μεχρι 2 ωρες πριν. Ε μην το αφησετε ως τοτε αλλα με παιδια ποτε δεν ξερεις, ειναι μια ασφαλεια οτι δεν πετας ολα τα λεφτα αν γινει κατι περιεργο, που το απευχομαστε.
Η flex θελει παραπανω μιλια, το ξεχνας για την ωρα.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Σ' ευχαριστώ, @paefstra, μπήκα κι είδα, για Ντουμπρόβνικ μ' ενδιαφέρει και όντως θέλει 14 χιλιάδες πήγαινέλα για τις ημερ/νίες που θέλω, λέω όμως να περιμένω μήπως βγουν προσφορές ή τίποτα happy miles, για Μάρτιο 2020; Τι λέτε, κάνω καλά ή περιμένω τελευταία στιγμή; Προβληματίζομαι. Δεν νομίζω να μη βρω για Μάρτιο.
Από την εμπειρία μου, η πιθανότητα να βρεις πτήσεις με μίλια σε κοντινές ημερομηνίες τείνει στο μηδέν για τους περισσότερους προορισμούς. Στη θέση σου θα έκλεινα άμεσα, εφόσον γνώριζα την περίοδο του ταξιδιού. Οι θέσεις που διατίθενται με μίλια (συν φόρους) είναι ελάχιστες.

Edit: Με πρόλαβε η paefstra, αλλά να προσθέσω ότι η αλλαγή ημερομηνίας είναι 20€ ανά εισιτήριο (δηλαδή ανά σκέλος του ταξιδιού). Μέχρι 30' πριν μπορείς να ακυρώσεις.
 
Last edited:

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Ρε παιδιά, πάω να κάνω αυτό σ' το οποίο καταλήξαμε, να αγοράσω δηλαδή μόνο την outbound πτήση για 2 άτομα με μίλια εξαργύρωσης και μου τη χρεώνει 30 χιλιάδες μίλια και για τα δύο άτομα, ενώ αν βάλω μόνο ένα άτομο (δηλ. εμένα) μου τη χρεώνει 7 χιλιάδες. Τι στο καλό γίνεται;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Εχει μονο ενα εισιτηριο. Με τα δυο σου χρεωνει business και τα δυο. Η εχει μονο ενα και με τα δυο σε πεταει σε συνδυασμο πτησεων με 2 πτησεις . Σε καθε περιπτωση, σου δινει μονο ενα δωρεαν go light.
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Για 2 πτήσεις δεν νομίζω, όλες είναι απευθείας. Και επιπλέον όταν κάνω απλή αναζήτηση για αγορά μια χαρά εισιτήρια έχει. Τα νεύρα μου!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Δοκιμασε τι παιζει στην επιστροφη. Αν δινει δυο. Ηθελες και να το αργησεις....οριστε ποσο λιγα ειναι. Μη συγκρινεις τα δωρεαν με τα κανονικα . Μερικες φορες ειναι μονο 2 ανα πτηση.
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Για μένα πήγαινέλα το χρεώνει 14.οοο μίλια, μια χαρά. Τείνω να πιστέψω ότι χρεώνει περισσότερα τον συνεπιβάτη επειδή είναι δεύτερο άτομο και όχι ο δικαιούχος. Γιατί για να εξαντλήθηκαν τα εισιτήρια το θεωρώ, τι να πω, απίθανο για μέσα μάρτη 2020 σε τέτοιο προορισμό
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Οχι, το προγραμμα ειναι αυστηροτατο και δεν χρεωνει οσο θελει αλλα βασει διαθεσιμοτητας. Πριν λιγες μερες εκλεισα τα 2 μοναδικα για πτηση Πορτογαλιας τον Ιουλη σε ωρες που ηθελα, δεν υπαρχουν αλλα στις ιδιες ωρες. Ο Μαρτης ειναι συντομα μαλιστα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για μένα πήγαινέλα το χρεώνει 14.οοο μίλια, μια χαρά. Τείνω να πιστέψω ότι χρεώνει περισσότερα τον συνεπιβάτη επειδή είναι δεύτερο άτομο και όχι ο δικαιούχος. Γιατί για να εξαντλήθηκαν τα εισιτήρια το θεωρώ, τι να πω, απίθανο για μέσα μάρτη 2020 σε τέτοιο προορισμό
Καθόλου απίθανο δεν είναι, σε πολλές πτήσεις είναι 2 όλα κι όλα τα εισιτήρια με μίλια, ε παίρνεις εσύ το ένα και κάποιος άλλος έχει ήδη τσιμπήσει το άλλο.
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Όταν πρόκειται για τα τελευταία εισιτήρια δεν το αναγράφει στην αναζήτηση, όπως γινόταν παλιά; Στη δική μου πτήση σίγουρα δεν είναι τα τελευταία. Εν τω μεταξύ μόλις έβγαλε η aegean προσφορά για εξαργύρωση 30% λιγότερων μιλίων για πτήσεις μέχρι τέλος Φεβρουαρίου, συνεπώς κάποια στιγμή θα βγάλει και για το επόμενο πεντάμηνο λογικά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όταν πρόκειται για τα τελευταία εισιτήρια δεν το αναγράφει στην αναζήτηση, όπως γινόταν παλιά; Στη δική μου πτήση σίγουρα δεν είναι τα τελευταία. Εν τω μεταξύ μόλις έβγαλε η aegean προσφορά για εξαργύρωση 30% λιγότερων μιλίων για πτήσεις μέχρι τέλος Φεβρουαρίου, συνεπώς κάποια στιγμή θα βγάλει και για το επόμενο πεντάμηνο λογικά.
Κάποιοι θα ξέρουν καλύτερα από εμένα κι ας με διορθώσουν, αλλά η σελίδα νομίζω σε ειδοποιεί όταν τελειώνουν οι θέσεις ενός συγκεκριμένου ναύλου, αλλά όχι όταν τελειώνουν εκείνες που είναι με μίλια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom