Μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό. Έμβασμα, Revolut ή Transferwise?

Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Παρακαλώ θα ήθελα τα φώτα του forum για ένα θέμα που δεν γνωρίζω.
Θέλω να στείλω μια προκαταβολή στην Ταϋλάνδη. Ποιός είναι ο πιο οικονομικός τρόπος να γίνει αυτό? Τραπεζικό έμβασμα από ελληνική τράπεζα, Revolut μεταφορά ή ίσως το Transferwise, το οποίο δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
εγω παντα μεσω τραπεζας τα στελνω..αποφευγω την Εθνικη γιατι σε ανακρινει (γιατι πως και ποσα φορολογικες δηλωσεις) ..
 

SotirisV

Member
Μηνύματα
36
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Transferwise πολύ καλό και οικονομικό σε όποιες μετατροπές νομίσματος έχω εμπειρία, πολύ καλύτερο από οποιαδήποτε κλασσικό έμβασμα μέσω τράπεζας (αυτός είναι και ο σκοπός της δημιουργίας του εξάλλου).
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Transferwise πολύ καλό και οικονομικό σε όποιες μετατροπές νομίσματος έχω εμπειρία, πολύ καλύτερο από οποιαδήποτε κλασσικό έμβασμα μέσω τράπεζας (αυτός είναι και ο σκοπός της δημιουργίας του εξάλλου).
Ευχαριστώ. Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω τον άλλο μήνα για πρώτη φορά και βλέπουμε.

εγω παντα μεσω τραπεζας τα στελνω..αποφευγω την Εθνικη γιατι σε ανακρινει (γιατι πως και ποσα φορολογικες δηλωσεις) ..
Ευχαριστώ. Σε ανάλογη περίπτωση παλαιότερα εμένα δεν μου ζήτησε η Εθνική κάτι παραπάνω, μόνο μια "γερή" προμήθεια.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Σε ευχαριστώ, πολύ κατατοπιστικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom