Ταξίδι για γονείς

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Σε καμια περιπτωση μονος δεν κοστιζει 750 στις Βαλτικες. Εγω που πηγα χωρις πρακτορειο εδωσα τα μισα. Με 60 ευρω βρισκεις δωματια σε καλα ξενοδοχεια, αρα 200 η διαμονη. Με 50 ευρω μετακινεισαι απο πρωτευουσα σε πρωτευουσα. 500 αδυνατον να δωσεις για εισιτηρια στις Βαλτικες.
Αλλα αν προσλαβεις ξεναγο θα κοστισει.
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση!
Κωνσταντινούπολη νομίζω έχουν πάει.
Εξωτερικό έχουν ξαναπάει και μόνοι και με γκρουπ, αλλά με παρέα περνάνε καλύτερα, οπότε με βλεπω για γκρουπάκι Βαλτικές, αν τους αρέσει η ιδέα...
Αν βρουν και παρέα, ίσως να τους τα κλείσω εγώ ώστε να γλιτώσουμε μέρος του μπάτζετ :)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.738
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Σε καμια περιπτωση μονος δεν κοστιζει 750 στις Βαλτικες. Εγω που πηγα χωρις πρακτορειο εδωσα τα μισα. Με 60 ευρω βρισκεις δωματια σε καλα ξενοδοχεια, αρα 200 η διαμονη. Με 50 ευρω μετακινεισαι απο πρωτευουσα σε πρωτευουσα. 500 αδυνατον να δωσεις για εισιτηρια στις Βαλτικες.
Αλλα αν προσλαβεις ξεναγο θα κοστισει.
Η τιμή των 750 € δεν αναφέρεται σε τετραήμερο σε κάποια από τις 3 πρωτεύσουσες μόνο....
Και φυσικά δεν είναι 500 € τα αεροπορικά από Θεσσαλονίκη, αλλά περίπου στα 250-300 € για καλοκαίρι και ανάλογα με τις πτήσεις και φυσικά την έγκαιρη κράτηση.
Οι οργανωμένες καλοκαιρινές εκδρομές Ιουλίου -Αυγούστου, έχουν 6 διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχεία τεσσάρων αστέρων με πρωινό (ή και ημιδιατροφή), απευθείας πολύ πρωινές πτήσεις για Ρήγα με την Air Baltic και βραδινή πτήση επιστροφής και εσωτερική πτήση από Ταλίν για Βίλνιους για την αποφυγή περιττών χιλιομέτρων (ή 9 ωρών με λεωφορείο!!).
Περιλαμβάνεται και η οργανωμένη επίσκεψη και σε άλλες πόλεις και αξιοθέατα, όπως Kaunaς, Trakai, Parnu, Γιουρμάλα κλπ
Δεν νομιζω ότι ένα ζευγάρι ηλικιωμένων στα 65 του χρόνια να θέλει να περιφέρεται με ΜΜΕ μεταξύ αυτών των πόλεων...
Το ταξίδι αυτό το έκαναν πρόσφατα δύο κολλητοί φίλοι που ταξιδεύουν πάντα μόνοι τους και όχι οργανωμένα και μου είπαν ότι αξίζει πολύ σαν οργανωμένη εκδρομή.
Εγώ όσες φορές προσπάθησα να το οργανώσω μόνη μου μου έβγαινε το κόστος σχεδόν ίδιο με αυτό της οργανωμένης εκδρομής....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Τοτε κατι εψαχνες λαθος, γιατι οι απ' ευθειας πτησεις της air baltic απο Θεσσαλονικη ειναι οικονομικες και τα ξενοδοχεια επισης. Το βεβαιωνω εγω που το οργανωσα μονη και δεν κανω υποθεσεις αβασιμες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom