14 Χρόνια Travelstories

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δεν γίνεται να μην ευχήθω και εγώ χρόνια πολλά στο αγαπημένο μου/μας forum, που αγαπώ να φροντίζω. :)
Επίσης χρόνια πολλά, καλά και ταξιδιάρικα σε όλους μας, στα μέλη τα παλιά, τα καινούρια και αυτά που θα έρθουν....να ταξιδεύουμε, να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας και να απολαμβάνουμε την κάθε ταξιδιωτική μας στιγμή.

Ως συντονιστική ομάδα θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για ακόμη μια φορά που μοιράζεστε τις ταξιδιωτικές ιστορίες/εμπειρίες σας μαζί μας που βοηθάτε ο ένας τον άλλον λύνοντας απορίες και κρατάτε την ομάδα μας ζωντανή με την πληθώρα πληροφοριών που προσφέρετε. (με πολιτισμένο κατα κύριο λόγο τρόπο :p )
 
Μηνύματα
31
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
Μπραβο ρε παιδια για την καταπληκτικη δουλεια που κανετε εδω μεσα... Οταν σχεδιαζω ενα ταξιδι ειστε το πρωτο site που ανοιγω για να παρω οδηγιες...
Συνεχιστε ετσι :)
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Αν και είχα διανύσει αρκετά ταξιδιωτικά μίλια πριν γνωρίσω την αγαπημένη μας σελίδα, η μέρα που την πρωτοανακάλυψα έμελε να άλλαξει τον τρόπο που σκέφτομαι, οργανώνω, βιώνω τα ταξίδια μου. Ήταν σαν να πάτησα ένα διακόπτη και από εκείνη την στιγμή η οργάνωση ενός ταξιδιού ήταν παιχνιδάκι!!! Έφτασα σε σημείο να αποφασίζω 10ημερο οδικό ταξίδι 5 ημέρες πριν το πραγματοποιήσω. Ήξερα ότι οι απαντήσεις σε όλες μου τις απορίες ήταν όλες εδώ μέσα :clap:. Ευχομαι λοιπόν στη αγαπημένη μας σελίδα χρόνια πολλά γεμάτα υπέροχες ταξιδιωτικές εμπειρίες. Σε ευχαριστούμε @Defkalion για την πανέξυπνη ιδέα και την παρέα που μας κρατάς μέσα από αυτήν !!
:welcome2:
 

kallalex

Member
Μηνύματα
24
Likes
181
Επόμενο Ταξίδι
Λισαβόνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονια
Πέρα από τα χρόνια πολλά, χρόνια καλά, με όλο και μεγαλύτερες επιτυχίες, προσωπικά θα ήθελα να πω και ένα τεράστιο ευχαριστώ! Για όλους εμάς που που έχουμε το ταξιδιωτικό μικρόβιο, αλλά δεν έχουμε τη δυνατότητα (για χίλιους δυο λόγους) να ταξιδεύουμε (συχνά), αλλά ταξιδεύουμε νοητά μέσα από τις ιστορίες σας, τις πληροφορίες σας και τις φωτογραφίες σας.
Χρόνια πολλά λοιπόν και ευχαριστούμε που μας βοηθάτε να ανακαλύψουμε τον κόσμο!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.946
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
To Travelstories ήρθε για να φουντώσει τη φλόγα μέσα μας για κοντινά και μακρινά ταξίδια. Ήρθε για να μας δώσει το κίνητρο μέσω της πληροφορίας. Ήρθε και έμεινε γιατί συγκέντρωσε και «δυνάμωσε» κόσμο με τα ίδια θέλω.

Το ανακάλυψα γύρω στο 2010 αν θυμάμαι σωστά.
Γράφτηκα Ιούλιο του 2012, λίγο πριν το πρώτο Island Hopping μου, που μου άλλαξε πραγματικά τη κοσμοθεωρία.
Πότε ξεκίνησα να γράφω, πότε έγινε αναπόσπαστο αντικείμενο της καθημερινότητας μου δεν έχω καταλάβει ακόμα. Όπως δε κατάλαβα για πότε ξεκίνησαν τα ταξίδια με τέτοια συχνότητα, και άρχισα να περνάω πλέον με ευκολία τα σύνορα της Ελλάδας και φυσικά της Ευρώπης, σε χώρες που αποτελούσαν άπιαστο όνειρο για μένα.

Αυτό που ξέρω με σιγουριά, είναι ότι χαίρομαι πολύ που αποτελώ ένα μικρό κομμάτι της συγκεκριμένης κοινότητας. Μιας απίστευτα διαδραστικής ιντερνετικής -και όχι μόνο- κοινότητας, που φροντίζει να μας δείχνει συνέχεια το τρόπο, σε γνωστούς και άγνωστους κυρίως δρόμους & προορισμούς.

Όλα αυτά οφείλονται βέβαια στα μέλη του, πολλά εκ των οποίων αποτελούν ανθρώπους με υψηλή ποιότητα και είναι κάτι που φαίνεται. Συνομιλώ συνέχεια με κόσμο, γίνομαι φίλος στο Fb, είχα τη τύχη να γνωρίσω και μερικούς από κοντά και να γίνω φίλος τους, και αυτό είναι κάτι που με κάνει διπλά χαρούμενο. Προσδοκώ και περιμένω να παρευρεθώ κι εγώ σε κάποια συνάντηση, είτε προς βορρά μεριά είτε αλλού, για να γνωρίσω κι άλλους από εσας.

Δε θέλω να ξεχωρίσω εδώ κανένα από τα μέλη, γιατί είναι κάτι που φροντίζω να το κάνω σε επιμέρους ποσταρίσματα, αλλά να ευχηθώ πραγματικά χρόνια πολλά και ποιοτικά στο φόρουμ μας, και να απευθύνω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον @Defkalion που δεν άφησε την ιδέα να πέσει κάτω και έκανε το όνειρο πραγματικότητα, αλλά και σε όλα τα παιδιά που εργάζονται γι αυτο στο παρασκήνιο. Υγεία να έχετε.

Αντί επιλόγου και περιττών ευχολογίων, επιτρέψτε μου να κλείσω με αυτό:

'' Ένα ωραίο ξημέρωμα φτάνουμε για τον Άι Στράτη. Γεμάτος προσμονή αλλά και ευτυχία από την άρνηση μου στην εξουσία να της χαμογελάσω. Έτσι, δεν έχω ύπνο, η συνοδεία λαγοκοιμάται και γω ακουμπώ τις χειροπέδες μου στη κουπαστή και χαζεύω τ' άστρα, τη θάλασσα και τις όμορφες ακρογιαλιές, καθώς συμβαίνουν στις κόρες των ματιών μου μαζί με το γυκό φως της αυγής και σκέφτομαι για πολλοστή φορα που λένε, πόσο όμορφη, πόσο γλυκιά είναι η πατρίδα μου.
Μάνα, σ' ευχαριστώ που με γέννησες σ΄αυτό το τόπο. Και δεμένος με χειροπέδες, είμαι ευτυχισμένος που έχω τούτο το τόπο πατρίδα, βιωμένο από τους πιο έξυπνους και αισθαντικούς ανθρώπους, από ανθρώπους ερωτικούς, που ήξεραν να παίζουν και γι αυτό δημιούργησαν έναν πολιτισμό που ακόμα παραμένει αξεπέραστος... "

Χρόνης Μίσιος
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Καλέ, πλάκα με κάνετε; Ακούς εκεί 14 χρόνια! Αντε να πω ότι είμαι μέλος 11 χρόνια και να με περάσετε και για καμία σιτεμένη...
Χρόνια πολλά αγαπημένο μας Travelstories!!!
Φιλιά σε όλους τους ταξιδιάρηδες!!
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Χρόνια πολλά, στο αγαπημένο μας travelstories!
Με έχει βοηθήσει πάρα πολλές φορές στα ταξίδια μου και άλλες τόσες μου έχει δώσει έμπνευση και με έχει ταξιδέψει μέσα από τις ιστορίες μελών.
Από τις πρώτες ιστορίες που είχα διαβάσει ήταν του @Yorgos για τη δυτική Αφρική https://www.travelstories.gr/commun...na-faso-mali-senegal-mauritania-gambia.25400/ και ακολούθησαν και άλλες πολλές της @dim kyr, του @hydronetta και πάει λέγοντας.
Ευχαριστώ λοιπόν όλα τα μέλη που μοιράζονται τις περιπέτειες τους μαζί μας.
Χρόνια πολλά travelstories!!!
 

julientn

Member
Μηνύματα
22
Likes
31
Χρόνια πολλά στο travelstories και ταξίδια πολλά σε όλα τα μέλη του!

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πότε πρωτομπήκα στο φόρουμ.. Θυμάμαι το Νοέμβρη του 2016 σε mini roadtrip στη Βουλγαρία να ψάχνω κάποιες πληροφορίες και να πέφτω πάνω του, πήρα τις πληροφορίες που ήθελα, συγκράτησα το όνομα του φόρουμ και το συμβουλευόμουν λίγο λίγο για τα επόμενα ταξίδια μου. Δεν είχα γίνει μέλος βέβαια και αποφάσισα να γίνω το καλοκαίρι του 2017, σε μία βαρετή περίοδο στη δουλειά, με σκοπό να γράψω την πρώτη μου ιστορία κάτι που δεν έγινε ποτέ βέβαια! :haha::haha::haha:
Χαίρομαι που είμαι μέλος αυτής της ομάδας και λατρεύω να διαβάζω ιστορίες, αλλά και κάθε πληροφορία, για μέρη που έχω πάει, θα πάω ή ίσως και να μην πάω και ποτέ..

Εύχομαι τα επόμενα χρόνια το travelstories να είναι εδώ και να χαρίζει ιστορίες, πληροφορίες και γέλιο στους αναγνώστες/ταξιδιώτες του!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.780
Τι να πρωτοθυμηθω απο το ts 11 χρονια που ειμαι μελος?
Δεν ειναι μονο οτι εμαθα να οργανωνω καλυτερα τα ταξιδια μου κ να τα αντιμετωπιζω λιγοτερο ως τουριστρια κ περισσοτερο ως ταξιδευτρια, ειναι και οοολα τα υπολοιπα που υπηρξε αυτο το φορουν στην καθημερινοτητα μου:
•ηταν η παρεα μου τις ατελειωτες νυχτες που ημουν ξυπνια αλλοτε λογω εγκυμοσυνης, αλλοτε λογω λοχειας κ αλλοτε λογω διαβασματος ή δουλειας
•ηταν η ευκαιρια να γνωρισω καποιους πολυ ενδιαφεροντες ανθρωπους και με καποιος λιγους να αποκτησουμε κ φιλικη σχεση
•ηταν τα απειρα γελια που ριξαμε σε κατι οff topic και eurovisionικες αναλυσεις
•ηταν κατι γλεντια με αποκορυφωμα εκεινο που βρεθηκα στο μπαλετο που πλαισιωνε τον αμιμητο hydronetta στο Hard Rock
•ηταν καποιες συγκινησεις μεγαλες με κυριοτερη οταν αποχαιρετησαμε τον Def οταν εφευγε για το ξεκινημα του down under.
Και παρολο που δεν ειμαι τοσο ενεργη οσο καποτε, τα θυμαμαι ολα με χαμογελο κ παντα οταν θελω να παρω εμπνευση κ ιδεες για ταξιδια παντα εδω γυρνω.

Να εισαι καλα Def! Χρονια Πολλα Travelstories!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Τι να πρωτοθυμηθω απο το ts 11 χρονια που ειμαι μελος?
Δεν ειναι μονο οτι εμαθα να οργανωνω καλυτερα τα ταξιδια μου κ να τα αντιμετωπιζω λιγοτερο ως τουριστρια κ περισσοτερο ως ταξιδευτρια, ειναι και οοολα τα υπολοιπα που υπηρξε αυτο το φορουν στην καθημερινοτητα μου:
•ηταν η παρεα μου τις ατελειωτες νυχτες που ημουν ξυπνια αλλοτε λογω εγκυμοσυνης, αλλοτε λογω λοχειας κ αλλοτε λογω διαβασματος ή δουλειας
•ηταν η ευκαιρια να γνωρισω καποιους πολυ ενδιαφεροντες ανθρωπους και με καποιος λιγους να αποκτησουμε κ φιλικη σχεση
•ηταν τα απειρα γελια που ριξαμε σε κατι οff topic και eurovisionικες αναλυσεις
•ηταν κατι γλεντια με αποκορυφωμα εκεινο που βρεθηκα στο μπαλετο που πλαισιωνε τον αμιμητο hydronetta στο Hard Rock
•ηταν καποιες συγκινησεις μεγαλες με κυριοτερη οταν αποχαιρετησαμε τον Def οταν εφευγε για το ξεκινημα του down under.
Και παρολο που δεν ειμαι τοσο ενεργη οσο καποτε, τα θυμαμαι ολα με χαμογελο κ παντα οταν θελω να παρω εμπνευση κ ιδεες για ταξιδια παντα εδω γυρνω.

Να εισαι καλα Def! Χρονια Πολλα Travelstories!
Αχ @varioAthens μας λείπεις (κανά νέο από τον Hrithik?)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom