Γενικά Γαλλία Αλλαγή σχεδίων δυστυχώς.

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Μια φορα κι εναν καιρο,ενα κοριτσι 20 χρονων με μια μικρη αποσκευή,μια γατα,μια κιθαρα και μερικες ζωγραφιες παραμάσχαλα εφευγε απ τον πειραια,για να ξεκινησει την ζωη της στην Πάτμο,ο Πειραιας την ειχε πληγωσει πολυ η πρωτη σχεση που ειχε τοοοτε ειχε φυγει απ την ζωη,αδικα,ασχημα κι επώδυνα.Ηρθε πατμο ξεκινησε ξανα...παλεψε με τους δρακους και τις πληγες της,γνωρισε εναν αλλον ανθρωπο που πιστεψε σ αυτον κι εφτιαξαν μαζι ενα πετρινο σπιτακι διπλα στη θαλασσα.Περασαν 20 χρονια,μεγαλωσε αλλα δεν αλλαξε τελικα και τοσο πολυ.Ειχε πλεον δυο παιδια,την Νεφελη και τον Γιαννη.Ο πατερας τους εφυγε με μια αλλη κοπελα νεοτερη,εμεινε στο νησι με τα παιδια της,δεν ξαναγυρισε πειραια.Δουλεψε και συνεχισε σε μια κλειστη κοινωνια και παλεψε να τα φερει βολτα.Τα καταφερε.Μαζευε και τ αδεσποτα ζωακια.Τα εμβολιαζε τα υιοθετουσε.Και στο νησι γνωρισε τον τριτο ανθρωπο της ζωης της,δεν ηταν γαλλος.Αιγυπτιος κοπτης χριστιανος με πολλες ασχημες στιγμες στη ζωη του...Η μοιρα το φερε να φυγει απ την Ελλαδα κ να μετακομίσει στο παρισι...δεν ξαναρθε ποτε,η ιδια ανεβοκατεβαινε στο παρισι και τον εβλεπε. Με κοπο και αληθινη αγαπη οπως εκανε παντα.Τελικα για ακομη μια φορα εκανε λαθος.Δεν το βαλε κατω ομως.Δε γινεται με τοσες πτωσεις ξερει πλεον να σηκωνεται και να πετά.
Το κοριτσι πλεον ειναι 48 ετων κι ειμαι εγω,Ρενα με λενε.
Σας ευχαριστω ολους ειλικρινα,μια στροφή ολη η ζωη μου...και θα το παλεψω ξανα.
Οχι διαφανα κρινα κατι με μποφιλιου;
 
Last edited:

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
Κορίτσι στο νησί της αποκάλυψης τα έζησες όλα :)
Η μεγαλύτερη ευτυχία κ ευλογία μιας γυναίκας είναι τα παιδιά!
Αν τα παιδια σου είναι Διαμαντακια τότε τα κατάφερες άψογα!
Δεν χρειάζεσαι έναν άντρα για να είσαι ευτυχισμένη κ ολοκληρωμενη.
Καλά να περάσεις στο ταξίδι η περιοχή είναι ΜΑΓΙΚΗ δες κ την ταινία "a good year" που γυρίστηκε εκεί κ που ξέρεις !!!έναν Ράσελ Κρόου λίγο πολύ όλες τον θέλουμε!αλλά δεν τον χρειαζόμαστε. :D
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εν τω μεταξυ ωραια ολα αυτα τα πολιτισμενα, ο @tripakias ειναι εκει να παει να σκασει τα λαστιχα του λεγαμενου, να χαραξει "σε ψαχνουμε" με το κλειδι, κατι μεσογειακο τελος παντων? Τι κοινοτητα ειμαστε?
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Εν τω μεταξυ ωραια ολα αυτα τα πολιτισμενα, ο @tripakias ειναι εκει να παει να σκασει τα λαστιχα του λεγαμενου, να χαραξει "σε ψαχνουμε" με το κλειδι, κατι μεσογειακο τελος παντων? Τι κοινοτητα ειμαστε?
Απίθανη ιδέα!!! :haha::haha::clap:
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Εν τω μεταξυ ωραια ολα αυτα τα πολιτισμενα, ο @tripakias ειναι εκει να παει να σκασει τα λαστιχα του λεγαμενου, να χαραξει "σε ψαχνουμε" με το κλειδι, κατι μεσογειακο τελος παντων? Τι κοινοτητα ειμαστε?
Χαχαχα δεν ειναι κακο,αλλα δεν εχει αυτοκινητο καρδια μου...χαχαχα
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Για ενα πραγμα μετανιωνω πολυ,που πηγαινα κι αγοραζα για χαρη του όλα τα φλατ παπουτσακια,χαρτι η σολα ,να μη φαινεται κοντος...πως να χωρέσω το 1.75 υψος στο 1.70 του αλλου για να μην νιωθει αβολα...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
καλως ηλθες στη παρεα... κατ αρχην ολα ειναι εμπειριες ειναι η ζωη του καθε ενος μεσα απο τις επιλογες αλλα ακου και το Γιωργο με τη καταπληκτικη ιδεα εκδικησης..... Τριπακιας βοηθειαααααααα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
καλως ηλθες στη παρεα... κατ αρχην ολα ειναι εμπειριες ειναι η ζωη του καθε ενος μεσα απο τις επιλογες αλλα ακου και το Γιωργο με τη καταπληκτικη ιδεα εκδικησης..... Τριπακιας βοηθειαααααααα
Δεν με λενε Γιωργο, αλλα δεν ειναι κι ασχημο ονομα :haha:
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
καλως ηλθες στη παρεα... κατ αρχην ολα ειναι εμπειριες ειναι η ζωη του καθε ενος μεσα απο τις επιλογες αλλα ακου και το Γιωργο με τη καταπληκτικη ιδεα εκδικησης..... Τριπακιας βοηθειαααααααα
Αχ μωρε Δε θελω να τον εκδικηθω,να ξεχασω θελω,αν ηθελα να εκδικηθω δε θα ανεβοκατεβαινα τοσα χρονια στο παρισι ,μεγαλη κουβεντα η αποσταση,ο χρονος,δε μετανιωνω για οτι νιωθω,οτι εζησα,ουτε εχω απαιτηση να ειναι πιστος,ασχετως εγω πως ειμαι,απλα κουραστηκα...να μικραινω εγω τις αποστασεις,να μικραινω το μποι μου γενικα,να μικραινω τα προβληματα για να χαρει εκεινος...ο καθε εκεινος...οσο και να το ραψεις,δε κολλαει πια...και θα ηταν αδικο για οσα ζησαμε μαζι να το χαλασουμε τραβοντας το και ξεφτιζοντας το...να χω να θυμαμαι ενα παρισι,με τις ομορφιες του κι οχι να λεω.,παλι μωρε θα τρεχω στο παρισι;δεν ειναι το παρισι ειναι η ιδεα,η αισθηση του να χεις να θυμασαι κατι ομορφο απ ολο αυτο...οσο κι αν πληγωθηκες στο τελος με καποιες αποκαλυψεις.
εντομεταξυ ποιος ειναι ρε παιδια ο τρυπακιας ;χαχαχα οπως το λετε,σε στυλ θα καθαρισει ο τρυπακιας χαχαχα.
να ειστε καλα ρε παιδια,απο εκει που ακουγα κατσιμιχα ψεμματα,εβαλα ν ακουσω αυτο........παλιο ρεμπετικο,με ομορφα παραξενα ονοματα......

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom