Κούβα Casas Particulares Cuba

Skydream

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Vedado Malecon

Μια ακόμα πρόταση είναι το σπίτι του Jesus στην Avenida Presidente (δεν θα το βρείτε στο Ίντερνετ...)
O Jesus είναι ψυχίατρος και μιλάει μόνο Ισπανικά οπότε σας συμβουλεύω να μάθετε τα βασικά (κυρίως για το τι θέλετε να έχει το πρόγευμά σας...)
Το σπίτι του βρίσκεται στον 7ο όροφο πολυκατοικίας όπου το ασανσέρ απο μόνο του είναι για φωτογράφηση (λειτουργεί μια χαρά όμως...)... Μόλις μπείτε στο διαμέρισμα θα μείνετε έκπληκτοι από τη διακόσμηση του σπιτιού και ιδιαίτερα τους πίνακες και τα έπιπλα αντίκες (θυμίζουν έπιπλα του Τρινιδάδ)...
Τιμή 35 CUC χωρίς πρόγευμα και 5 CUC το πλήρες πρόγευμα ανά άτομο...

Τα υπνοδωμάτια έχουν θέα στη θάλασσα....!!

Οι φωτογραφίες μιλάνε μόνες τους!
 

Attachments

Skydream

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Casa Particular Vedado

Ένα ακόμα πολύ προσεγμένο σπίτι στο Βεδάδο με 3 υπνοδωμάτια που ενοικιάζονται!
 

Attachments

lenamis

Member
Μηνύματα
24
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Casas Particulares Trinidad - Havana



Νικόλα καλησπέρα!

Φοβερό το ταξίδι που έχεις σχεδιάσει για την Κούβα...

Για τη διαμονή σου στο Τρινιδάδ σου προτείνω ανεπιφύλακτα το Casa Colonial στο ιστορικό κέντρο της πόλης, σε ήσυχη περιοχή δύο τετράγωνα από τα μπαράκια Casa de la Musica και Casa de la Trova..
Δες τα reviews στο Trip Advisor: Casa Colonial Trinidad Hotel (Cuba): Find Cheap Deals & Read Reviews

Για τη διαμονή σου στην Αβάνα θα σου πρότεινα ένα αποικιακό μέγαρο (κρυμμένος θησαυρός) στο Βεδάδο αλλά μπορώ να σου στείλω μόνο φωτογραφίες...

Νομίζω οτι με το πρόγραμμα που έχεις επιλέξει θα σε βόλευε ένα πρόγραμμα fly & drive που θα έριχνε σημαντικά το budget σου...

Ήμουν ελληνόφωνη ξεναγός στην Κούβα και έχω ζήσει 2 χρόνια εκεί οπότε μπορείς να ρωτήσεις ο,τιδήποτε χρειαστείς!

Αγγελική
Αγγελική καλησπέρα,

έχεις κάποιον ξεναγό εκεί που θα μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε?
 

Giorgos_5_82

Member
Μηνύματα
13
Likes
8
Casas Particulares Trinidad - Havana


Νικόλα καλησπέρα!

Φοβερό το ταξίδι που έχεις σχεδιάσει για την Κούβα...

Για τη διαμονή σου στο Τρινιδάδ σου προτείνω ανεπιφύλακτα το Casa Colonial στο ιστορικό κέντρο της πόλης, σε ήσυχη περιοχή δύο τετράγωνα από τα μπαράκια Casa de la Musica και Casa de la Trova..
Δες τα reviews στο Trip Advisor: Casa Colonial Trinidad Hotel (Cuba): Find Cheap Deals & Read Reviews

Για τη διαμονή σου στην Αβάνα θα σου πρότεινα ένα αποικιακό μέγαρο (κρυμμένος θησαυρός) στο Βεδάδο αλλά μπορώ να σου στείλω μόνο φωτογραφίες...

Νομίζω οτι με το πρόγραμμα που έχεις επιλέξει θα σε βόλευε ένα πρόγραμμα fly & drive που θα έριχνε σημαντικά το budget σου...

Ήμουν ελληνόφωνη ξεναγός στην Κούβα και έχω ζήσει 2 χρόνια εκεί οπότε μπορείς να ρωτήσεις ο,τιδήποτε χρειαστείς!

Αγγελική
Καλησπέρα και απο εμένα και καλή χρονιά με υγεία!!
Επειδή ψάχνω και εγώ διαμονή σε casas στο vedado για το επικείμενο ταξίδι που θα κάνω στην Κούβα θυμάσαι μήπως το όνομα του αποικιακού μεγάρου που λες ή γενικά έχεις κάτι υπόψη σου να μου προτείνεις σε αυτή την περιοχή;
Επίσης σκέφτομαι να κάνω και μια ημερήσια εκδρομή στο Vinales σε συνδυασμό με Pinar del Rio (μιας και η συνολική διαμονή μου στην Κούβα θα είναι μόνο για 4 ημέρες).Ξέρει κανείς ποιος είναι ο προτιμότερος τρόπος για να οργανωθεί αυτή η ημερήσια;(π.χ. με viazul για βινιάλες και απο εκεί να δω την Cueva del Indio και μετά πάλι viazul για Pinar del Rio και με viazul πίσω για Αβάνα ή είναι καλύτερα όλα αυτά με ταξί ή π.χ. με ταξιδιωτικό γραφείο κ.λ.π.)
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.445
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Προτάσεις καλές για casas σε Havana Vilanes Trinidad Cienfuegos ;
Ε σε Αβάνα είμαστε κι εμείς, που διαφημιζόμαστε στο φόρουμ κιόλας, με οροφοδιαμέρισμα ρετιρέ με θέα θάλασσα:
https://www.travelstories.gr/community/threads/casa-grecia-Διαμέρισμα-στην-Κούβα.61943/

Μιλάμε κι Ελληνικά (κι άλλες 8 γλώσσες) κι αναλαμβάνουμε τα πάντα, από ξεναγήσεις στην Αβάνα (σε κλασικά και πιο ψαγμένα σημεία, με τουρ καθημερινότητας κλο), μέχρι τουρ σε βουντούμ τουρ με harley davidson, κάμπριο αυτοκίνητα, μετακινήσεις εντός Κούβας, ποδηλατικά τουρ, nightlife κλπ.
 

kalma

Member
Μηνύματα
8
Likes
16
Ε σε Αβάνα είμαστε κι εμείς, που διαφημιζόμαστε στο φόρουμ κιόλας, με οροφοδιαμέρισμα ρετιρέ με θέα θάλασσα:
https://www.travelstories.gr/community/threads/casa-grecia-Διαμέρισμα-στην-Κούβα.61943/

Μιλάμε κι Ελληνικά (κι άλλες 8 γλώσσες) κι αναλαμβάνουμε τα πάντα, από ξεναγήσεις στην Αβάνα (σε κλασικά και πιο ψαγμένα σημεία, με τουρ καθημερινότητας κλο), μέχρι τουρ σε βουντούμ τουρ με harley davidson, κάμπριο αυτοκίνητα, μετακινήσεις εντός Κούβας, ποδηλατικά τουρ, nightlife κλπ.
Γιώργο τωρα το ειδα το μνμ, ειμαι ο Μανώλης.......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.422
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom