Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
@bellaGeo δε μας είπες για πότε θες να κλείσεις... Αν όμως σκοπεύεις να πας από τέλη Οκτώβρη και μετά, τσέκαρε αυτή την αλυσίδα ξενοδοχείων https://en.astotel.com/ έχει πάρα πολύ καλά και κεντρικά ξενοδοχεία. Εγώ φέτος έμεινα σε ένα από τα τετράστερά τους κι είμαι καταευχαριστημένη. Αν ξαναπάω σε δικό τους θα μείνω πάλι. Δες όμως τα τριάστερα που έχουν κ είναι πιο φθηνά. Τα περισσότερα από αυτά είναι στο 8ο και 9ο διαμέρισμα.

edit: Άκυρο... είδα ότι θες για 9-13/10 και τότε αυτά είναι ακριβά... Κρίμα
 
Last edited:

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
singapore!
@bellaGeo δε μας είπες για πότε θες να κλείσεις... Αν όμως σκοπεύεις να πας από τέλη Οκτώβρη και μετά, τσέκαρε αυτή την αλυσίδα ξενοδοχείων https://en.astotel.com/ έχει πάρα πολύ καλά και κεντρικά ξενοδοχεία. Εγώ φέτος έμεινα σε ένα από τα τετράστερά τους κι είμαι καταευχαριστημένη. Αν ξαναπάω σε δικό τους θα μείνω πάλι. Δες όμως τα τριάστερα που έχουν κ είναι πιο φθηνά. Τα περισσότερα από αυτά είναι στο 8ο και 9ο διαμέρισμα.

edit: Άκυρο... είδα ότι θες για 9-13/10 και τότε αυτά είναι ακριβά... Κρίμα
Έχω σπάσει το κεφάλι μου αυτές τις μέρες ακόμη και στη δουλειά όταν προλαβαίνω αυτό κοιτάω είπα να φτασω ως 400 € γιατι η αλήθεια είναι ότι θα χρειαστούμε και για εκεί αρκετά χρήματα οπότε τόσα μπορώ να διαθέσω

Άργησα το ξέρω αν ήξερα έτσι θα κοιτούσα πιο νωρίς :(
 
Last edited by a moderator:

Copacabana

Member
Μηνύματα
12
Likes
10
Καλησπέρα σε όλη την παρέα 4 έως 8 Οκτωβρίου θα είμαστε και εμείς στο μαγευτικό Παρίσι (Εγώ η γυναίκα μου και ο 10χρονος γιος μας ) μετά από αρκετή αναζήτηση βρήκαμε Airbnb στην περιοχή Rue Saint Benoit νομίζουμε είναι καλή τοποθεσία αλλά θέλουμε την άποψη σας...οπως Θέλουμε την γνώμη σας για αρκετά πράγματα ακόμα Μιλώντας με Γάλλους φέτος στην δουλειά μας (Δουλεύουμε σε τουριστική επιχείρηση )αρκετοι μας είπαν να μην κλείσουμε online εισιτήρια για την Ντισνειλαντ αλλά να τα αγοράσουμε στο Παρίσι σε καταστήματα Carrefour καθώς επέμεναν ότι εκεί είναι ποιό φτηνά...ξέρετε κάτι για αυτο;;; Κατά τύχη Αφού κλείσαμε Ημερομηνία είδαμε ότι την πρώτη Κυριακή κάθε μήνα είναι δωρεάν τα μουσεία αλλά υποθέτουμε ότι θα έχει μεγάλη αναμονή αξίζει λέτε τον κόπο?Επίσης ο γιος μας πληρώνει κανονική είσοδο στα μουσεία?? (σίγουρα θα επισκεφτούμε Λουβρο-Βερσαλλιες- Πύργο του Άιφελ) η λόγω ηλικίας (10 χρόνων) ισχύει κάτι διαφορετικό?? Για το θέμα φαγητού τι μας προτείνεται βάση της περιοχής του μένουμε??έχουμε πάει με την γυναίκα μ πάλι το 2010 και θυμόμαστε ήταν πανάκριβο τότε το φαγητό Πόσο μάλλον τώρα....σας ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο σας να μου απαντήσετε
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Αν μιλάς για τη Rue Saint Benoit στο 6ο διαμέρισμα, πιο άριστη περιοχή δεν θα βρείτε.
Ουρές στα μουσεία την πρώτη Κυριακή θα έχει κυρίως στα μεγάλα και ακριβά. Στην Orangerie που είχα κάποτε ξεκινήσει να πάω, η ουρά έφτανε 3 τετράγωνα πιο πέρα. Στα πιο μικρά και "άσημα" μουσεία θα είναι πιο αντιμετωπίσιμη η κατάσταση.
Εκεί που είναι το διαμέρισμά σας, θα βρίσκεστε στο άντρο των φούρνων. Έχει και δύο σούπερ μάρκετ σε απόσταση 2 τετραγώνων.
 

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
singapore!
Αν μιλάς για τη Rue Saint Benoit στο 6ο διαμέρισμα, πιο άριστη περιοχή δεν θα βρείτε.
Ουρές στα μουσεία την πρώτη Κυριακή θα έχει κυρίως στα μεγάλα και ακριβά. Στην Orangerie που είχα κάποτε ξεκινήσει να πάω, η ουρά έφτανε 3 τετράγωνα πιο πέρα. Στα πιο μικρά και "άσημα" μουσεία θα είναι πιο αντιμετωπίσιμη η κατάσταση.
Εκεί που είναι το διαμέρισμά σας, θα βρίσκεστε στο άντρο των φούρνων. Έχει και δύο σούπερ μάρκετ σε απόσταση 2 τετραγώνων.
Έκλεισα ξενοδοχείο έγινε από θεού!Τελικά το Montparnasse 55 paris το οποίο είναι στο 14ο διαμέρισμα από ότι είδα κοντά στο αεροδρόμιο orly από όπου πετάμε και κοντά σχετικά στο κέντρο!Το γνωρίζει κανείς?Ποια η γνώμη σας για την περιοχή
 

Kyr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σας ,θα ταξιδέψω για Παρισι την πρωτοχρονιά για 5 μερες με την κοπέλα μου ,και θα ήθελα τη βοήθεια σας για τι ξενοδοχείο και την περιοχή ,το μπάτζετ είναι γύρω στα 400 ευρώ, επίσης να κοιτάξω και Airbnb η δεν υπάρχει λόγος;; ευχαριστώ πολύ
 

panos athina

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Παιδια θα ηθελα και εγω τις γνωσεις και την βοηθεια σας.
Εχω κλεισει αεροπορικα εισιτηρια για 4 ατομα(εγω η γυναικα μου και οι 2 γιοι μου 20-22 χρονων) για Παρισι απο 7/5/2020 (αφιξη 8.30 το πρωι) εως 11/5/2020 (αναχωρηση 20.50) αρα 5 γεματες μερες
Εχω αρχισει μια ερευνα για διαμονη και επειδη προτιμαμε διαμερισματα απο ξενοδοχεια ψαχνω σχετικα στην booking,εκανα 2 κρατησεις με δωρεαν ακυρωση μια στο διαμερισμα 16 (κοντα στο ρολαν γκαρος) με 630 ευρο συνολικα (60 τμ) και μια στο Puteaux σε διαμερισμα με παροχες ξενοδοχειου 635ευρο και 50τμ (εννοειται και τα 2 με κουζινα κλπ
Θα ηθελα λοιπον την γνωμη σας σχετικα και αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο σε αλλη περιοχη σε αυτα τα χρηματα εννοειται καλοδεχουμενο
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Παιδια καλησπερα! Ειμαι αναμεσα σε hotel de saint germain και hotel dauphine. Ποιο απο τα 2 απο αποψη τοποθεσιας;;
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Εκπληκτικές τοποθεσίες και τα δύο, άλλωστε 10 λεπτά με τα πόδια απέχουν μεταξύ τους. Προσωπικά ίσως να προτιμούσα το Hotel Dauphine για να είναι πιο κοντά στο ποτάμι αλλά μικρή η διαφορά.
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Εκπληκτικές τοποθεσίες και τα δύο, άλλωστε 10 λεπτά με τα πόδια απέχουν μεταξύ τους. Προσωπικά ίσως να προτιμούσα το Hotel Dauphine για να είναι πιο κοντά στο ποτάμι αλλά μικρή η διαφορά.
Ειναι κεντρικα κ τα 2 ; δηλαδη για καφε φαγαδικα κλπ ;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ειναι κεντρικα κ τα 2 ; δηλαδη για καφε φαγαδικα κλπ ;
Όχι μόνο είναι κεντρικά, παραείναι κιόλας. Σα να μένεις πάνω στην πλατεία Συντάγματος.
Και για τα δυο έχω ακούσει τα χειρότερα ως ξενοδοχεία πάντως (δεν έχω μείνει).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom