Πρόσβαση στο Travelstories από κινητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
. Πολυ δυσκολη η χρηση απο το κινητο πλεον.
ελα υπερβολες..δεν αλλαξε κ τπτ. πιο γρηγορη τη βρισκω και ενιοτε πολυ πιο ευχαριστη. χαρμα οφθαλμων.
Screenshot_20191003-133354.jpg
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ενώ έγραφες το δικό σ μνμ,διορθωνα το δικό μ προσθέτοντας το screenshot του τι μ βγάζει όσο πληκτρολογώ τον κωδικό για να συνδεθώ.
Τέλεια τώρα κατάλαβα, ευχαριστώ.

Στο μεταξύ άλλαξα τη μεγάλη διαφήμιση που έβγαινε κάτω από το λόγκο, νομίζω είναι σαφώς καλύτερα τώρα, αλλά να δούμε και πως θα πάει:
 

Attachments

Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τέλεια τώρα κατάλαβα, ευχαριστώ.

Στο μεταξύ άλλαξα τη μεγάλη διαφήμιση που έβγαινε κάτω από το λόγκο, νομίζω είναι σαφώς καλύτερα τώρα, αλλά να δούμε και πως θα πάει.
Στο κάτω frame, όταν είσαι σε responsive site δεν υπάρχει το "Χ" να το κάνεις dismisss όπως υπάρχει στο desktop. Βάλε κι ότι δεν έχει και περίγραμμα και η διαφήμιση αργεί αρκετά να φορτώσει, συχνά νομίζεις ότι η σελίδα τελείωσε πιο πάνω ή ότι δε φόρτωσε ακόμα.
Screenshot_20191003-135244_Chrome.jpg
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Σε ευχαριστώ, πολύ χρήσιμο αυτό, δίοτι δε το είχα πάρει πρέφα - όχι ότι λείπει το Χ από εκεί, ούτε καν ότι έχει Χ η διαφήμιση στο desktop. :rolleyes-80: Μάλλον χρειάζομαι ένα μπρέικ μου φαίνεται... :rolleyes:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Έγινε σχετική αναφορά γι'αυτό σε άλλο θέμα, συνεχίζουμε εκεί.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
513
Likes
2.241
Πριν μπω στο τόπικ δεν είχα παρατηρήσει καν τις διαφημίσεις. Τόσες διαφημίσεις σε τόσα σάιτ είναι πια σύνηθες. Απλά σκρολ και τελείωσε, έχουμε γίνει πια υπερβολικά ανυπόμονοι και μας ενοχλεί το παραμικρό.

Δεν θα πάθουμε κάτι για ένα σκρολ ακόμα και τη μισή οθόνη να πιάνει μια δαφήμιση, εκτός αν προτιμούσατε να υπάρχει συνδρομή ξέρω γω.

Δεν κράζω κάποια σχόλια που βοηθούν σε ρεαλιστικές βελτιώσεις αλλά κάποια ιδιαιτέρως κακεντρεχή που διάβασα (κάτι για θετικές μειώσεις κοινού) που ανάθεμα και αν ήξεραν τι κόπος χρειάζεται να διατηρηθείς μια σελίδα. Είχα κάποτε μια μικρή και μου βγαινε το λάδι, πόσο μάλλον να διατηρεί κανείς μια σελίδα σαν και αυτή.

Στο κάτω κάτω όσοι ενοχλούνται τόσο πολύ ας μπαίνουν όποτε μπορούν από υπολογιστή ή λάπτοπ ή αλλιώς ας αρκεστούν στο τριπαντβάιζορ και στα μπλογκ με χορηγούμενα ταξίδια ινσταγκραμικής αισθητικής.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
απο απλη περιεργεια μια και δε εχω ασχοληθει ποτε με σαιτ και χωρις καμια διαθεση να παρεξηγηθω.
πως προκειπτει το κοστος ενος σαιτ;
ανεφερες οτι οσο μεγαλωνει η επισκεψιμοτητα μεγαλωνει και το κοστος.
αν θελεις γραψε καποια πραγματα για να μαθαινουμε και εμεις οι ασχετοι με το θεμα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
απο απλη περιεργεια μια και δε εχω ασχοληθει ποτε με σαιτ και χωρις καμια διαθεση να παρεξηγηθω.
πως προκειπτει το κοστος ενος σαιτ;
ανεφερες οτι οσο μεγαλωνει η επισκεψιμοτητα μεγαλωνει και το κοστος.
αν θελεις γραψε καποια πραγματα για να μαθαινουμε και εμεις οι ασχετοι με το θεμα.
Βάση την επισκεψιμότητα θέλει και τον αναλογο Server! Ένας καλός Server θέλει και το ανάλογο κόστος! Ένας καλός Server σημαίνει προστασία, σταθερότητα δηλαδή να μην πέφτει το φορουμ όταν έχει πολύ κόσμο και άλλα πολλά. Όπως επίσης θέλει και τεχνικούς για το οτιδήποτε εδώ μέσα εφόσον δεν ξέρει ο ίδιος!

Υπάρχουν Servers με 70 EURO - 100 EURo τον μήνα αλλά και με 500 EURO - 3.000 EURO τον μήνα!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Όπως τα λέει ο @Thanos92 είναι, εμείς βέβαια λόγω επισκεψιμότητας είμαστε στη... δεύτερη κατηγορία αυτών των server.

Πέραν αυτού υπάρχουν έξοδα για να πληρώνεται κάποιος να νταντεύει αυτόν τον server και να τον κρατάει ασφαλή και χωρίς προβλήματα ταχύτητας/απόδοσης, έξοδα για να κρατάμε τακτικά backups σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά και τα χρειαστούμε, έξοδα για τα χιλιάδες email που στέλνει το φόρουμ σε καθημερινή βάση για ειδοποιήσεις αλλά και για τα newsletter μας, έξοδα για αναβαθμίσεις όπως αυτή που έρχεται το επόμενο διάστημα και έπρεπε να προσλάβω developer για να μας φτιάξει κάποια πράγματα να μην τα χάσουμε στην επόμενη έκδοση (όπως πχ τα κεφάλαια στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες), και πολλά που αφορούν πιο μικρά πράγματα που όμως μαζεύονται κάθε χρόνο.

Κάποια από αυτά τα έξοδα έχω προσπαθήσει να τα μειώσω χρόνο με το χρόνο χρησιμοποιώντας υπηρεσίες που έχουν πιο καλή απόδοση σε σχέση με την τιμή τους (πχ για τα backups χρησιμοποιούμε το cloud της amazon), αλλά και αυτές οι αλλαγές έχουν συνήθως αρκετή δουλειά για να στηθούν και παίρνουν χρόνο - και κάποιες φορές και χρήμα.

Γενικά τα έξοδα είναι στη διπλανή εικόνα ο καρχαρίας και εγώ είμαι το κίτρινο ανθρωπάκι: :shark1:

Όλα καλά, προχωράμε ακάθεκτοι. :hug:
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Επείδη έμπαινα πάντα από Opera είχα adblocker αυτόματα σε όλα τα σαιτ. Αυτή τη βδομάδα συνειδητοποίησα, ότι πρέπει σε κάποια σάιτ αν θέλω να υπάρχουν να το απενεργοποιώ.

Keep going!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αυτό να θεωρηθεί σαν κάποιο Bug στις διαφημίσεις? Δεν το έχω ξανά δει για να είμαι ειλικρινής απλά το αναφέρω μήπως θες να το κοιτάξεις.

Screenshot_20191013-131818_Chrome.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom