Ιδεες για ταξιδι εκτος Ευρωπης!

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
E μέτριο τοπίο, δεν είδα και κατι το μοναδικό . Καλουτσικο για να γεμισεις μια μέρα, αλλα νανπας επι τουτου, μπα. Άποψη μου βεβαια.
 

Georgevol

Member
Μηνύματα
78
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τέλεια το Μπελίζ φαίνεται πολύ δελεαστικο αλλά οι δραστηριότητες νομίζω θα εκτοξεύσουν το μπάτζετ.. Οπότε 3 μέρες Mexico city 2 Puebla 1 Teotihuacan 3 Oaxaca 3 San Cristobal 3 Palenque.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
@Yorgos μήπως γνωρίζεις αν είναι εφικτή η επίσκεψη σε κάποια περιοχή των Ζαπατιστας πχ στο Oventic?
Μέχρι πέρυσι τουλάχιστον γινόταν, συνεννοεισαι στο Σαν κριστομπαλ.
 

greg13

Member
Μηνύματα
18
Likes
9
Καλησπερα σας,ειμαστε ζευγαρι και ενδιαφερομαστε για ενα ταξιδι τελη οκτωβρη αρχες νοεμβρη για 15 μερες εκτος ευρωπης με μπατζετ στα 6-7χλκ και οι 2 και ολα να συμπεριλαμβανονται σε αυτο το ποσο!ειμαστε με σειρα προτιμησης αναμεσα σε νεα υορκη σε συνδυασμο με αλλες πολεις,μεξικο,κουβα,ιαπωνια!καθε γνωμη-βοηθεια δεκτη
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.001
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπερα σας,ειμαστε ζευγαρι και ενδιαφερομαστε για ενα ταξιδι τελη οκτωβρη αρχες νοεμβρη για 15 μερες εκτος ευρωπης με μπατζετ στα 6-7χλκ και οι 2 και ολα να συμπεριλαμβανονται σε αυτο το ποσο!ειμαστε με σειρα προτιμησης αναμεσα σε νεα υορκη σε συνδυασμο με αλλες πολεις,μεξικο,κουβα,ιαπωνια!καθε γνωμη-βοηθεια δεκτη
Επειδή με αυτό το budget για 15 μέρες πας σχεδόν παντού, για να σε βοηθούσουμε καλό είναι να μας πεις τι σας αρέσει : πολιτισμός-ιστορία, παραλίες, συγχρονές πόλεις, φύση;
 

greg13

Member
Μηνύματα
18
Likes
9
Επειδή με αυτό το budget για 15 μέρες πας σχεδόν παντού, για να σε βοηθούσουμε καλό είναι να μας πεις τι σας αρέσει : πολιτισμός-ιστορία, παραλίες, συγχρονές πόλεις, φύση;
Να δουμε κατι το διαφορετικο,οι γευσεις στα φαγητα,διαφορετικος τροπος ζωης,πολιτισμους ανθρωπους ωραια μαγαζια ,περπατημα και να κοιταμε καινουργια πραγματα για εμας και γενικα να συλλεξουμε καινουργιες εμπειριες!βασικα επειδη δεν ξερω αν βοηθησα τοσο,σιγουρα δεν θελουμε φυση παραλια και απειρα μουσεια ιστορικου περιεχομενου
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.001
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Αν δεν τρελαινεσαι για φυση, αρχαια και παραλιες, νομιζω οτι καλα το σκεφτεσαι. Μαλλον κ εγω αν ηθελα κατι διαφορετικο αλλα ταυτοχρονα συγχρονο, θα κοιταγα για New York-Las Vegas (Grand Canyon)-Los Angeles ή San Francisco.
Για κατι πιο εξωτικο αλλα κ συγχρονο, Ιαπωνια.
 

stella_ap

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Σχεδιάζουμε με το σύζυγό μου να πάμε διακοπές και χρειαζόμαστε τη βοήθειά σας. Καθότι εχουμε περάσει πολύ δύσκολη χρονιά( ο μπαμπάς μου διαγνώστηκε με καρκίνο πνεύμονα και η πεθερά μου έσπασε τον ώμο της) και τρέχουμε με χίλια ακόμη είπαμε να πάμε ένα ταξίδι μακρινό για καμία δεκαριά ημέρες ιδανικά μέσα στον Δεκέμβρη για να ξεκουραστούμε .
Τα έως τώρα ταξίδια μας ήταν αυτό που λένε «ατομικά» και όλα στην Ευρώπη όποτε είπαμε να αλλάξει το σκηνικό. Είδαμε για Νέα Υόρκη μιας και τα αεροπορικά δεν ήταν ακριβα για δυο άτομα αλλά τα ξενοδοχεία που βρίσκουμε είναι απαγορευτικές οι τιμές. Επίσης σκέφτηκα ότι αυτού του είδους το ξεκούραστο ταξίδι δεν θα είναι η Νέα Υόρκη. Ίσως κάτι εξωτικό ίσως κάτι αλλιώτικο.
Το budget μας περιορίζεται στα περίπου 3.000 € για διαμονή και αεροπορικά και για τους δυο μας.
Χρειαζόμαστε την βοήθεια σας ❤
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Με 1500 ευρώ το άτομο για 8-10 μέρες εκτός Ευρώπης μάλλον η Ασια είναι μονόδρομος... Ταϊλάνδη κτλ πως σου φαίνεται?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom