Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ωραία παρασύρθηκα από τον ενθουσιασμό μου κι έκλεισα όπως ξαναπα για μενα και το συνταξιδιωτη μου εισιτήρια, χωρίς να τον ρωτήσω. Μιας και μου ζήτησε ένα επίθετο, έβαλα το ένα από τα δύο επίθετά του. Είδα στο σάητ ότι δε χρειάζεται να βάλεις το δεύτερο επίθετο, δε μπορώ όμως να βρω τον ακριβή ορισμό του δεύτερου επιθέτου και μιας και είναι ισπανός οπότε τα επίθετά του είναι επισήμως δύο, δε ξέρω αν είμαι οκέη.

Μπήκα να μιλήσω με το μποτ της ράηαν, αλλά δε με καταλαβαίνει λέει. Βρίσκω φόρμες επικοινωνίας μόνο για έξτρα αποσκευές, παράπονα κλπ αλλά για γενικές ερωτήσεις δε βρίσκω (καλά δεν έψαξα και τόσο πολύ πια), μήτε ημεηλ. Το μόνο που βρίσκω είναι τηλ. επικοινωνίας αλλά είπαμε μη χρεωθουμε περισσότερο για το τηλεφώνημα απ'ότι για το ίδιο το εισιτήριο!

Οπότε 1) έχει κανείς γνώση επί του θέματος ή 2) έχει κανείς ιδέα πώς μπορώ να επικοινωνήσω εκτός τηλεφώνου;
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Μπήκα να μιλήσω με το μποτ της ράηαν, αλλά δε με καταλαβαίνει λέει. Βρίσκω φόρμες επικοινωνίας μόνο για έξτρα αποσκευές, παράπονα κλπ αλλά για γενικές ερωτήσεις δε βρίσκω (καλά δεν έψαξα και τόσο πολύ πια), μήτε ημεηλ. Το μόνο που βρίσκω είναι τηλ. επικοινωνίας αλλά είπαμε μη χρεωθουμε περισσότερο για το τηλεφώνημα απ'ότι για το ίδιο το εισιτήριο!

Οπότε 1) έχει κανείς γνώση επί του θέματος ή 2) έχει κανείς ιδέα πώς μπορώ να επικοινωνήσω εκτός τηλεφώνου;
θα επικοινωνήσεις μέσω το live chat, απλά λειτουργεί κατα τις εργάσιμες ωρες.

Περιπου το ιδιο πρόβλημα ειχαν η κορη μου με μια φίλη της. Μπηκε κατα λάθος το υποκοριστικο της φίλης της στο ονομα και μάλιστα στο check in. Κυριακη δεν μπορεσαν να επικοινησουν, έβγαινε το μποτ, Δευτερα πρωι επικοινωνησαν στο τσατ και το θεμα τακτοποιήθηκε
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
θα επικοινωνήσεις μέσω το live chat, απλά λειτουργεί κατα τις εργάσιμες ωρες.

Περιπου το ιδιο πρόβλημα ειχαν η κορη μου με μια φίλη της. Μπηκε κατα λάθος το υποκοριστικο της φίλης της στο ονομα και μάλιστα στο check in. Κυριακη δεν μπορεσαν να επικοινησουν, έβγαινε το μποτ, Δευτερα πρωι επικοινωνησαν στο τσατ και το θεμα τακτοποιήθηκε
Έχεις δίκιο. Ξαναπροσπάθησα και μου το άλλαξε η υπάλληλος χωρίς κανένα θέμα, αν και η ερώτησή μου ήταν αν χρειάζεται να γίνει η αλλαγή ή αν με το ένα επίθετο είμαι οκ. Μάλλον χρειαζόταν.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.826
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καλησπέρα,και ξεκινώντας να γράψω-ρωτήσω ξέρω το άσκοπο :) , κάποιος RYAN-Fanatic ξέρει-θυμάται αν κάνει ειδικές προσφορές για την περίοδο των Χριστουγέννων και πριν η μετά ...... η να αγοράσω στην υπάρχουσα τιμή ? :rolleyes:
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπέρα,και ξεκινώντας να γράψω-ρωτήσω ξέρω το άσκοπο :) , κάποιος RYAN-Fanatic ξέρει-θυμάται αν κάνει ειδικές προσφορές για την περίοδο των Χριστουγέννων και πριν η μετά ...... η να αγοράσω στην υπάρχουσα τιμή ? :rolleyes:
Για τσέκαρε δω
https://www.airhint.com/
καλα να περασεις
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Ειναι ενα ειδος "κρατικης στηριξης" στα αεροπορικα ταξιδια των παιδιων. Στην πραγματικοτητα ισχυει μονο για την εξοδο απο τη χωρα, αλλα θα τα εκλεισες μαζι και σου φανηκε οτι μοιραστηκε στις δυο διαδρομες. Ετσι πραγματοποιησα ταξιδι με παιδικο εισιτηριο 0 (μηδεν) ευρω αφου η τιμη του εισιτηριου ηταν χαμηλοτερη των 15 λιρων.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Σοβιετια δηλαδη, ευχαριστω :)
Πρεπει να μας κανεις μαθηματα εσυ για τα εισητηρια
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Σοβιετια δηλαδη, ευχαριστω :)
Πρεπει να μας κανεις μαθηματα εσυ για τα εισητηρια
Εχω βρει πατεντα με ενδιαμεση σταση για τα καλοκαιρινα εισιτηρια μονο που ειναι πανακριβη η εξοδος απο Λονδινο προς Ελλαδα. Αν κλεινετε χειμωνα που ειναι οικονομικα, θα ειναι αχρηστα.
 

Thd

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα έχω κλείσει πτήση για την επόμενη Πέμπτη για Ρώμη και εδώ κλείσει τα εισιτήρια χωρίς να έχω κάνει ακόμα τσεκιν.το θέμα είναι πως θα πήγαινα με την κοπέλα μου και είχαμε δηλώσει τα ονόματά μας όμως προέκυψε ένα θέμα στη δουλειά της και δεν θα μπορέσει να έρθει τελικά.μπορω να αλλάξω το όνομα της όταν θα κάνω το τσεκιν και να βάλω του πατέρα μου που θα έρθει μαζί μου τελικά;και αν ναι υπάρχει χρέωση;ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον γνωρίζει και μπορεί να μου απαντήσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom