Γερμανία Που να μείνω Βερολίνο???

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Εχουμε κλείσει εισιτήρια για το Πάσχα για το Βερολίνο. Ε'ιναι η δεύτερη φορά που θα πάμε. Θα είμαστε δύο οικογένειες με μεγάλα παίδια και κλείσαμε στο Schulz στην East Side Gallery ακριβώς απέναντι από το σταθμό. Η τιμή του είναι πολύ καλή και άνοιξε τον Αυγουστο. Θα προτιμούσα κάτι πιο κεντρικό αλλά όταν είσαι παρέα πρέπει να προσαρμόζεσαι. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει κάτι για το ξενοδοχείο η την περιοχή. Την περιοχή την είχα επισκευθεί στο προηγούμενο ταξιδι μου και μου είχε φανεί λίγο ερημιά. Βέβαια έχουν περάσει 6 χρόνια. Δεν Εννοώ ερημιά- επικιίνδυνα ,εννοώ ερημιά - άβολα. Σας ευχαριστω
Είχαμε μείνει σε ένα χοστελ εκεί κοντά. Δεν αντιμετωπίσαμε κανένα απολύτως πρόβλημα :p Έχει στάση μέτρο ετσι και αλλιως, ήθελε κανένα 10λεπτο περπάτημα βεβαια από εκεί που ήμασταν αλλά όλα καλά. Τις επόμενες φορές προτίμησα Alexanderplatz βεβαια αλλά και εκεί οκ ήταν.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Είχαμε μείνει σε ένα χοστελ εκεί κοντά. Δεν αντιμετωπίσαμε κανένα απολύτως πρόβλημα :p Έχει στάση μέτρο ετσι και αλλιως, ήθελε κανένα 10λεπτο περπάτημα βεβαια από εκεί που ήμασταν αλλά όλα καλά. Τις επόμενες φορές προτίμησα Alexanderplatz βεβαια αλλά και εκεί οκ ήταν.

ευχαριστω πολυ!!!!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Εχουμε κλείσει εισιτήρια για το Πάσχα για το Βερολίνο. Ε'ιναι η δεύτερη φορά που θα πάμε. Θα είμαστε δύο οικογένειες με μεγάλα παίδια και κλείσαμε στο Schulz στην East Side Gallery ακριβώς απέναντι από το σταθμό. Η τιμή του είναι πολύ καλή και άνοιξε τον Αυγουστο. Θα προτιμούσα κάτι πιο κεντρικό αλλά όταν είσαι παρέα πρέπει να προσαρμόζεσαι. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει κάτι για το ξενοδοχείο η την περιοχή. Την περιοχή την είχα επισκευθεί στο προηγούμενο ταξιδι μου και μου είχε φανεί λίγο ερημιά. Βέβαια έχουν περάσει 6 χρόνια. Δεν Εννοώ ερημιά- επικιίνδυνα ,εννοώ ερημιά - άβολα. Σας ευχαριστω
Ετσι ήταν, τώρα χτίζονται τα πάντα, στο O2 world mercedes arena είναι έτοιμο το mercedes platz και πολύ κοντά στον Warschauer ανοιξε πριν μερικούς μήνες το east side mall. Η περιοχή γενικά ζει ένα τεράστιο ''ρεντζενερέσιον''. Επικίνδυνη δεν ήταν και όταν υπήρχαν μόνο ελάχιστα κλαμπ.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Ετσι ήταν, τώρα χτίζονται τα πάντα, στο O2 world mercedes arena είναι έτοιμο το mercedes platz και πολύ κοντά στον Warschauer ανοιξε πριν μερικούς μήνες το east side mall. Η περιοχή γενικά ζει ένα τεράστιο ''ρεντζενερέσιον''. Επικίνδυνη δεν ήταν και όταν υπήρχαν μόνο ελάχιστα κλαμπ.
ευχαριστω πολυ για την τοση αμεση απαντηση. Με βοηθησατε πραγματικα.
 

leetsi

Member
Μηνύματα
26
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπερα σε ολους. Μπορειτε παρακαλω να μου πειτε εαν εχει μεινει κανεις στο ξενοδοχειο Scandic Berlin Potsdamer Platz ή αν η περιοχή προτεινεται; http://www.booking.com/Share-HBUzOr
Θα παμε αρχες Μαρτιου και εχουμε βρει πολυ καλη τιμη (290 ευρω με πρωινο - non refundable ).
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Καλησπερα σε ολους. Μπορειτε παρακαλω να μου πειτε εαν εχει μεινει κανεις στο ξενοδοχειο Scandic Berlin Potsdamer Platz ή αν η περιοχή προτεινεται; http://www.booking.com/Share-HBUzOr
Θα παμε αρχες Μαρτιου και εχουμε βρει πολυ καλη τιμη (290 ευρω με πρωινο - non refundable ).
Το ξενοδοχείο δεν το ξέρω, η περιοχή είναι μια χαρά, έχεις τον U2 δίπλα και πας παντού.
 

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
Κι απο μένα μία ψήφος για το Mitte, εκεί θα θέλεις και θα χρειαστεί να είσαι τις περισσότερες φορές, οπότε κοίτα εκεί για ξενοδοχείο. Θα πρότεινα το Cosmo Hotel, καινούργιο, όμορφο και σε πολύ βολική τοποθεσία.
Καλημέρα. Θα πάω σύντομα βερολινο και η πρόταση για διαμονή θα ήταν η περιοχή mitteαπ ότι έχω καταλάβει. Έχετε να προτείνετε κάτι αλλο;Είδα το όμορφο Cosmo hotel.Ευχαριστώ

Εγω παλι θα προτεινω το Berlin Hotels | ARCOTEL John F Hotel in Berlin | Official Website
στην πρωτη παραλληλο της Unter den Linden, πας με τα ποδια στο Νησι των Μουσειων και η σταση του μετρο (γραμμη U2) στα δυο βηματα!
Μια και είσαι σε αναμονή για επόμενο ταξίδι Βερολίνο θα ηθελα κάποια καινούργια διεύθυνση ξενοδοχείου.Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλημέρα. Θα πάω σύντομα βερολινο και η πρόταση για διαμονή θα ήταν η περιοχή mitteαπ ότι έχω καταλάβει. Έχετε να προτείνετε κάτι αλλο;Είδα το όμορφο Cosmo hotel.Ευχαριστώ
Καλημερα, εμεις μειναμε στο Schulz ακριβως απεναντι απο τον Ostbahnhof. Ηταν πολυ βολικο γιατι ο σταθμος ειναι ακριβως απεναντι , οπου περνουν πολκες γραμμες συν του αεροδρομιου. Ειναι κοντα το εμπορικο κεντρο οπου μπορεις να φας να πιεις κλπ. Ειναι διπλα στην East Side Gallery.Πριν χρονια που ειχα παει ηταν ερημια. Τωρα εχρι μεγαλη αναπρτξη. Στο προτεινω γιατι ηταν πολυ φθηνο και πολυ ωραιο. Καθαρο και καινουριο. Σιγουρα στο mitte εισαι πιο κεντρο, ομως στο Βερολινο δεν ξερω πιο ειναι το κεντρο. Θελεις να ρισαι παντου. Παλιοτερα ειχα μεινει στο Adaggio. Στην Kudamm δεν το συστινω σαν περιοχη. Το βραδυ δεν εχει πολυ ζωη. και γενικα δεν ειχε και βολικη συγκοινωνια. Ελπιζω να βοηθησα εστω λιγουλακι. Να περασετε υπεροχα
 
Μηνύματα
8
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα. Θα πάω σύντομα βερολινο και η πρόταση για διαμονή θα ήταν η περιοχή mitteαπ ότι έχω καταλάβει. Έχετε να προτείνετε κάτι αλλο;Είδα το όμορφο Cosmo hotel.Ευχαριστώ


Μια και είσαι σε αναμονή για επόμενο ταξίδι Βερολίνο θα ηθελα κάποια καινούργια διεύθυνση ξενοδοχείου.Ευχαριστώ.
Εμείς μείναμε στο MOTEL PLUS περιοχή ΝΟΙΚΕΛΝ (NEUKOLLN).
Αλλα έτσι κι αλλιώς με το μετρό που έχουν όλα είναι κοντά..
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Καλημέρα. Θα πάω σύντομα βερολινο και η πρόταση για διαμονή θα ήταν η περιοχή mitteαπ ότι έχω καταλάβει. Έχετε να προτείνετε κάτι αλλο;Είδα το όμορφο Cosmo hotel.Ευχαριστώ


Εγω εμεινα στο CENTRO HOTEL KURFUSTENDAM.Φθηνο,καθαρο και μεταξυ δυο στασεων μετρο.
 

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Έμεινα στο Motel One Alexanderplatz και είμαι παραπάνω από ευχαριστημένη. Θα σας συμβούλευα κιόλας να κάνετε κράτηση μέσω του site του ξενοδοχείου, καθώς κάποιες φορές είναι χαμηλότερη η τιμή απ το booking και με sign up δίνεται και κωδικός για 1 δωρεάν πρωινό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom