Ινδονησία Σιγκαπούρη Ταξίδι Σιγκαπούρη/ Μπαλί... τα φώτα σας

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια σας!πιστεύω ότι το έφτιαξα καλά το πρόγραμμα για να δω και την Σιγκαπούρη με το πάσο μου χωρίς βιασύνη!έχετε να προτείνετε για φαγητό και για καφέ κάποιο αξιόλογο μαγαζί και σχετικά οικονομικό;και στο Μπαλί αν έχετε κάποιο στα υπόψη σας θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.090
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια σας!πιστεύω ότι το έφτιαξα καλά το πρόγραμμα για να δω και την Σιγκαπούρη με το πάσο μου χωρίς βιασύνη!έχετε να προτείνετε για φαγητό και για καφέ κάποιο αξιόλογο μαγαζί και σχετικά οικονομικό;και στο Μπαλί αν έχετε κάποιο στα υπόψη σας θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!
Έχει πολλά street food αξιόλογα. Αν θέλεις να πάρεις μια ιδέα κ προτάσεις από εστιατόρια κ δραστηριότητες διάβασε την ιστορία μου crazy Greeks in Asia
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
217
Θα έχω 12 βράδια τον Αύγουστο με κλεισμένα εισητήρια από και προς Σιγκαπούρη. Τα δύο από αυτά λέω να τα αφιερώσω στην Σιγκαπούρη και τα υπόλοιπα στην Ινδονησία. Δεδομένου ότι φτάνω 06:00 το πρωί Σιγκαπούρη και φεύγω 00:10 το βράδυ, θα βάζατε Σιγκαπούρη στην αρχή ή στο τέλος του ταξιδιου;

Επίσης έχει κανείς εικόνα αν κλείσω τα εισητήρια από/προς Σιγκαπούρη/Ινδονησία σε 2 μήνες από τώρα θα είναι λογικές οι τιμές ή μπορεί να έχουν πάει στον Θεο ;
 

annoula

Member
Μηνύματα
249
Likes
519
Θα έχω 12 βράδια τον Αύγουστο με κλεισμένα εισητήρια από και προς Σιγκαπούρη. Τα δύο από αυτά λέω να τα αφιερώσω στην Σιγκαπούρη και τα υπόλοιπα στην Ινδονησία. Δεδομένου ότι φτάνω 06:00 το πρωί Σιγκαπούρη και φεύγω 00:10 το βράδυ, θα βάζατε Σιγκαπούρη στην αρχή ή στο τέλος του ταξιδιου;

Επίσης έχει κανείς εικόνα αν κλείσω τα εισητήρια από/προς Σιγκαπούρη/Ινδονησία σε 2 μήνες από τώρα θα είναι λογικές οι τιμές ή μπορεί να έχουν πάει στον Θεο ;
Λοιποοοον, μιας εκανα κατι παρομοιο τον Αυγουστο που μας περασε και ειχα βαλει 2 διανυκτερευσεις Σιγκαπουρη, θα σου προτεινα να βαλεις μια και να μην χασεις αλλη διανυκτερευση απο Μπαλι. Στην Σιγκαπουρη σε 2 μερες εχεις δει κυριολεκτικα τα παντα, το Μπαλι οσο και να μεινεις δεν χορταινεται! Τωρα για το αν θα βαλεις την Σιγκαπουρη στην αρχη η στο τελος του ταξιδιου, θα σου λεγα να το κανεις περισσοτερο με κριτηριο τι σε βολευει. Απλα εχε κατα νου οτι αν πας πρωτα Σιγκαπουρη, θα εντυπωσιασετεις λιγακι. Αν πας μετα το Μπαλι, θα σου φανει ψιλοξενερωτη και αποστειρωμενη! 😁😁😁
Εγω εισιτηρια και διαμονη εκκλεισα περιπου 3,5 μηνες νωριτερα και ειχα βρει πολυ οκ τιμες! Παντως σιγουρα ειναι ταξιδαρα και ειναι ευκαιρια να δεις κ Σιγκαπουρη που για τα δικα μου γουστα ειναι μονο για stopover με μια διανυκτερευση.
 

Spark

Member
Μηνύματα
97
Likes
968
Φωτο από το αεροδρόμιο Τσαγκι στην Σιγκαπούρη
228.jpg

230.jpg

Για Αθήνα-Σιγκαπούρη η πτήση μπορεί να είναι 11 ώρες, τα κινέζικα αεροπλάνα είναι άβολα με στενές θέσεις και χρεώνουν τα πάντα, δεν προσφέρουν ούτε νερό δωρεάν.
Όποιος-α θέλει να ταξιδέψει προς Σιγκαπούρη να έχει μαζί του 2 υπνωτικά χάπια και 2 μελατονίνης μήπως καταφέρει και κοιμηθεί λίγες ώρες.. Ας έχει μαζί του μέσα στο αεροπλάνο μπισκότα και κρουασάν ή ότι άλλο συσκευασμένο για τις ώρες της πείνας.

Εγώ προτιμώ να ταξιδεύω στην ανατολή παρά στη δύση, τον Ιανουάριο πήγα στην Ταϊλάνδη και τον Μάιο (σχεδόν σε 2 μήνες) θα πάω και στο Μπαλί. Όποιος θέλει να έρθει μαζί μας θα πάω με το γραφείο greektravelerstours.gr/bali/
 

Manos46

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.461
Ταξίδι-Όνειρο
???
Φωτο από το αεροδρόμιο Τσαγκι στην Σιγκαπούρη
View attachment 455968
View attachment 455969
Για Αθήνα-Σιγκαπούρη η πτήση μπορεί να είναι 11 ώρες, τα κινέζικα αεροπλάνα είναι άβολα με στενές θέσεις και χρεώνουν τα πάντα, δεν προσφέρουν ούτε νερό δωρεάν.
Όποιος-α θέλει να ταξιδέψει προς Σιγκαπούρη να έχει μαζί του 2 υπνωτικά χάπια και 2 μελατονίνης μήπως καταφέρει και κοιμηθεί λίγες ώρες.. Ας έχει μαζί του μέσα στο αεροπλάνο μπισκότα και κρουασάν ή ότι άλλο συσκευασμένο για τις ώρες της πείνας.

Εγώ προτιμώ να ταξιδεύω στην ανατολή παρά στη δύση, τον Ιανουάριο πήγα στην Ταϊλάνδη και τον Μάιο (σχεδόν σε 2 μήνες) θα πάω και στο Μπαλί. Όποιος θέλει να έρθει μαζί μας θα πάω με το γραφείο greektravelerstours.gr/bali/
Καταρχας είναι από την Σιγκαπούρη όχι από την Κίνα η εταιρία …. Δεν ήξερες ότι πετάς με low cost εταιρία ;
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Θα έχω 12 βράδια τον Αύγουστο με κλεισμένα εισητήρια από και προς Σιγκαπούρη. Τα δύο από αυτά λέω να τα αφιερώσω στην Σιγκαπούρη και τα υπόλοιπα στην Ινδονησία. Δεδομένου ότι φτάνω 06:00 το πρωί Σιγκαπούρη και φεύγω 00:10 το βράδυ, θα βάζατε Σιγκαπούρη στην αρχή ή στο τέλος του ταξιδιου;

Επίσης έχει κανείς εικόνα αν κλείσω τα εισητήρια από/προς Σιγκαπούρη/Ινδονησία σε 2 μήνες από τώρα θα είναι λογικές οι τιμές ή μπορεί να έχουν πάει στον Θεο ;
Θα πρέπει να δεις τι μπορείς να κάνεις στην Σιγκαπούρη και να κρίνεις αν σου φτάνουν 2 ή 5 βράδια. Προσωπικά μου αρέσει το sentosa island με τα universal studios, ενυδρείο κτλ αλλά και το river και nigth safari που έχει βορειότερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.484
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom