Basketball

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Oλα αυτά με παιανου τις ευλογιες-ανοχη γίνονται;
Η Τσαρούχα γιατί ειναι η μόνη διαιητης που σφυριζει η Ευρωλιγκα και η ΕΟΚ δεν την έχει σε καμια τιμωρια;
Την εβαλε μάλιστα και σφυριξε το ματς ΑΕΚ-Περιστερι και η ΑΕΚ φωνάζει (δεν ξερω δίκαια ή άδικα) και έβγαλε ανακοινωση κατα Βασιλακοπουλου. Επίσης ανακοινωση εβγαλε και ο ΠΑΟΚ.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
@gelf χαρά στο κουράγιο σου που κάθισες και τα κατέγραψες. Είναι τόσο μπερδεμένα και δαιδαλώδη που βαριέσαι και να ασχοληθείς. Δεν ξέρω γιατί γίνονται όλα αυτά. Για το στοίχημα? Για να εμφανίζουν κάτι οι ιδιοκτήτες μιας και χρειάζονται μερικά....πλυντήρια? Όλα τα παραπάνω?

Εγώ νομίζω πάντως ότι το πρόβλημα γιγαντώθηκε με την δημιουργία της Ευρωλίγκας η οποία σιγά σιγά αχρηστεύει τα τοπικά πρωταθλήματα και τα κάνει άνευ ουσίας. Δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο νόημα για κάποιον να επενδύσει σοβαρά στο ελλ. μπάσκετ τώρα. Να κάνει τι? Να πάρει το πρωτάθλημα? Και?

Προφανώς και υπήρχαν δομικά προβλήματα σε μας, ακόμα και όταν μας θεωρούσαν κορυφαίο πρωτάθλημα στην Ευρώπη, αλλά από ένα σημείο και ύστερα ξέφυγε το πράγμα. Πραγματικά πλέον, κίνητρο για να έχεις ομάδα στην Α1 είναι μήπως βγάλεις τίποτα πλαγίως....Εκτός και αν θες να διαπρέψεις στο Ch.l...
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.321
Likes
3.440
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Οι ιστορίες με τις αλλαξοκωλιές των ΑΦΜ δεν είναι μονον φαινόμενο του basket. Κ στο ποδόσφαιρο κ στο volley έχουμε ενα σωρό περιπτώσεις ομάδων - κομήτων(άλλα κ στο handball --- ο Ολυμπιακός εμφανίστηκε σε μια νύχτα απορροφώντας τα ΙΕΚ Ξυνή)
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Εγώ νομίζω πάντως ότι το πρόβλημα γιγαντώθηκε με την δημιουργία της Ευρωλίγκας η οποία σιγά σιγά αχρηστεύει τα τοπικά πρωταθλήματα και τα κάνει άνευ ουσίας.

Εεεε ενταξει εμενα δεν μου φαινεται αρνητικο σεναριο να καταργηθουν αμα λαχει και ολα τα ευρωπαικα πρωταθληματα και να γινει η ευρωλιγκα τυπου ΝΒΑ με περισσοτερα ματς! Πιο καλα θα περναμε!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Εεεε ενταξει εμενα δεν μου φαινεται αρνητικο σεναριο να καταργηθουν αμα λαχει και ολα τα ευρωπαικα πρωταθληματα και να γινει η ευρωλιγκα τυπου ΝΒΑ με περισσοτερα ματς! Πιο καλα θα περναμε!
Ναι αλλά ποιος θα περνάει πιο καλά? Ο φίλαθλος του Πάοκ? Του Προμηθέα? Της Λιμόζ? Της Βενέτσια? Γιατί όοοολοι αυτοί οι φίλαθλοι, και οι αντίστοιχες πόλεις, δεν νομίζω να δεχτούν με συμπάθεια κάτι τέτοιο. Το μπάσκετ δεν είναι μόνο Τσσκα, Πάο, Ολυμπιακός και Ρεάλ. Αυτό εγώ λέω θα είναι το τέλος του μπάσκετ. Όσο λιγότεροι ασχολούνται, θα φέρει το άθλημα στα πέτρινα χρόνια του.
Επίσης, το γεγονός ότι μια ιδιωτική εταιρεία (Uleb, Euroleague όπως και να λέγεται) εμφανίζεται από το πουθενά, και μέσα σε λίγο διάστημα εξαφανίζει τις επίσημες διοργανώσεις εμένα μου φαίνεται αδιανόητο. Και όλο αυτό γίνεται με τη σύμφωνη γνώμη πολλών που αποκαλούν "Πρωταθλητή Ευρώπης" τον νικητή μιας ιδιωτικής λίγκας. Δηλαδή αν αύριο βγουν άλλες δύο εταιρείες και πάρουν η κάθε μία το 1/3 των ομάδων της νυν Ευρωλίγκας, και έχουμε 3 λίγκες συν το Ch.l, τότε ποιος είναι ο πρωταθλητής Ευρώπης?? Θα έχουμε πολλούς?

Προφανώς το χρήμα διατάζει και κινεί τα πάντα, αλλά εγώ με κατάργηση των εγχώριων πρωταθλημάτων, Εθνικών (ακούγεται και αυτό, φίλοι μού μου λένε μάλιστα "γιατί να κουράζονται οι παίχτες μου στην Εθνική, έχουν Ευρωλίγκα το χειμώνα") εγώ διαφωνώ κάθετα.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Εγώ νομίζω πάντως ότι το πρόβλημα γιγαντώθηκε με την δημιουργία της Ευρωλίγκας η οποία σιγά σιγά αχρηστεύει τα τοπικά πρωταθλήματα και τα κάνει άνευ ουσίας.
Εεεε ενταξει εμενα δεν μου φαινεται αρνητικο σεναριο να καταργηθουν αμα λαχει και ολα τα ευρωπαικα πρωταθληματα και να γινει η ευρωλιγκα τυπου ΝΒΑ με περισσοτερα ματς! Πιο καλα θα περναμε!
-->Το καλύτερο θα είναι να παραμείνουν τα πρωταθλήματα και να μην συμμετέχουν οι ομάδες της Ευρωλίγκας έτσι ώστε να έχουν κίνητρο και οι υπόλοιπες ομάδες με ένα μέτριο μπάτζετ και σωστές επιλογές να διεκδικούν το πρωτάθλημα. Κακά τα ψέμματα ειδικά στην Ελλάδα ποιος είναι τρελός να ρίξει χρήμα να χρυσοπληρώσει παίχτες για να προτιμήσουν να αγωνιστούν με την φανέλα της ομάδας του, να πάρει το πρωτάθλημα και να μην αγωνιστεί στην Ευρωλίγκα μιας και έχουν κλειστά συμβόλαια οι ομάδες. Μετά τον Ολυμπιακό ας φύγει και ο Παο να ησυχάσουμε που στην Ελλάδα κάνει αγγαρεία δοκιμάζει σχήματα και δίνει χρόνο συμμετοχής σε παίχτες που δεν τους εμπιστεύονται σε αγώνες της Ευρωλίγκας.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Εεεε ενταξει εμενα δεν μου φαινεται αρνητικο σεναριο να καταργηθουν αμα λαχει και ολα τα ευρωπαικα πρωταθληματα και να γινει η ευρωλιγκα τυπου ΝΒΑ με περισσοτερα ματς! Πιο καλα θα περναμε!
Το καλύτερο θα είναι να παραμείνουν τα πρωταθλήματα και να μην συμμετέχουν οι ομάδες της Ευρωλίγκας έτσι ώστε να έχουν κίνητρο και οι υπόλοιπες ομάδες με ένα μέτριο μπάτζετ και σωστές επιλογές να διεκδικούν το πρωτάθλημα. Κακά τα ψέμματα ειδικά στην Ελλάδα ποιος είναι τρελός να ρίξει χρήμα να χρυσοπληρώσει παίχτες για να προτιμήσουν να αγωνιστούν με την φανέλα της ομάδας του, να πάρει το πρωτάθλημα και να μην αγωνιστεί στην Ευρωλίγκα μιας και έχουν κλειστά συμβόλαια οι ομάδες. Μετά τον Ολυμπιακό ας φύγει και ο Παο να ησυχάσουμε που στην Ελλάδα κάνει αγγαρεία δοκιμάζει σχήματα και δίνει χρόνο συμμετοχής σε παίχτες που δεν τους εμπιστεύονται σε αγώνες της Ευρωλίγκας.

Εεεε αυτο εννοουσα οι ομαδες της Ευρωλιγκας γιατι να παιζουν στα εθνικα πρωταθληματα; Kαλυτερα και για Ολυμπιακο, Παναθηναικο και για τις υπολοιπες ομαδες να μην συμμετεχουν στο εθνικο πρωταθλημα Α1, Α2! Θα ανεβει πολυ το επιπεδο νομιζω αν η Ευρωλιγκα γινει τυπου ΝΒΑ και αν ειναι βαζουν και περισσοτερα ματς και τα εθνικα πρωταθληματα ας μεινουν αλλα δεν χρειαζεται να συμμετεχουν και οι ομαδες της Ευρωλιγκας!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Εεεε αυτο εννοουσα οι ομαδες της Ευρωλιγκας γιατι να παιζουν στα εθνικα πρωταθληματα; Kαλυτερα και για Ολυμπιακο, Παναθηναικο και για τις υπολοιπες ομαδες να μην συμμετεχουν στο εθνικο πρωταθλημα Α1, Α2! Θα ανεβει πολυ το επιπεδο νομιζω αν η Ευρωλιγκα γινει τυπου ΝΒΑ και αν ειναι βαζουν και περισσοτερα ματς και τα εθνικα πρωταθληματα ας μεινουν αλλα δεν χρειαζεται να συμμετεχουν και οι ομαδες της Ευρωλιγκας!
Μα μπορεί να στηριχτεί ένα πρωτάθλημα στην Ελλάδα χωρίς Πάο και Οσφπ? Ή στην Ισπανία χωρίς Μπαρτσελόνα, Ρεάλ, Μπασκόνια? Και άντε και ξεκινούν αυτά τα πρωταθλήματα. Ο νικητής τι κάνει? Πάει στην Ευρωλίγκα που έχει όλο το χρήμα, όλους τους χορηγούς, όλα τα κανάλια? Γιατί αν ναι, τότε σιγά σιγά η Ευρωλίγκα θα γίνει ότι και παλιά το Πρωταθλητριών (οι παλαιότεροι θα θυμούνται Μπενφίκα, Μαές Πιλς, Ορτέζ, Σκάιταουερς κλπ) με πολλών ειδών ομάδες! Αν όχι, τι ακριβώς θα κυνηγάει ο Πάοκ? Την έξοδο στο Ch.l?

Το τωρινό φορμάτ έχει πολλά ωραία ματς αλλά ευνοεί τις πλούσιες ομάδες. Καλά αυτό πάντα συμβαίνει αλλά τώρα παράγινε. Όλοι είναι σχεδόν σίγουροι για τις ομάδες του φ4. Με το παλιό φορμάτ όμως όλο και κάποιο φαβορί θα την πάταγε. Ο Πάο πχ στο τοπ-16 με Μαρούσι έμεινε έξω, η Μπασκόνια και η Κούμπαν κατάφεραν να φτάσουν φ4 άλλη χρονιά και πολλά άλλα. Αυτά πλέον είναι σχεδόν απίθανο να συμβούν.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
1. Φάρος Κερατσινίου ο οποίος ανέβαινε κατηγορίες, μία ανά χρόνο, παραχωρεί έναντι ανταλλάγματος τη θέση του στην Α1 σε κάποιον Προμηθέα (νομίζω Πατρών), οποίος κι αυτός ανέβαινε κατηγορίες, μία ανά χρόνο.
2. Φάρος Κερατσινίου, την επόμενη χρονιά πάλι ανεβαίνει στην Α1 και δίνει τη θέση του στη Λάρισα. Γίνεται Φάρος Λάρισα!
3. Ο Φάρος Λάρισα, την επόμενη χρονιά μετατρέπεται σε Ήφαιστος Λήμνου!
4. Η Λήμνος, αν και μου είναι και αγαπητό νησί, βρίσκεται με ομάδα στην Α1, χωρίς να υπάρχει αυτό το άθλημα και οι υποδομές στο νησί.
5. Ο Χολαργός ανεβαίνει κατηγορίες, μία ανά χρόνο.
6. Ο Χολαργός βρίσκεται στην Α1. Είχε άριστη πορεία την πρώτη χρονιά στην κατηγορία.
7. Παρά την άριστη χρονιά του Χολαργού στην κατηγορία, ο Χολαργός δίνει το ΑΦΜ του στη Ρόδο. Το πως λέγεται η ομάδα άγνωστο. Επίσημα Χολαργός Ρόδου, αν και οι σχολιαστές τον ονομάζουν Κολοσσό. Δεν ξέρω Κολοσσός Χολαργού με έδρα τη Ρόδο; Άγνωστο. Μόνο οι αρχές της ΕΣΑΚΕ μπορεί να μας δώσουν απάντηση.
8. Η Κύμη ανεβαίνει στην Α1 και παίζει στη Χαλκίδα και όχι στην Κύμη. Όταν υποβιβάζεται το Λαύριο συγχωνεύεται με αυτή την ομάδα. Πώς ονομάζεται η νέα ομάδα; Λάυριο - Κύμη ή Κύμη - Λαύριο;
9. Τα περισσότερα γήπεδα της Α1 είναι καλύβες. Τα ίδια και χειρότερα ισχύουν και στην Α2.
Και για να συμπληρώσω κάτι όμορφα, σχετικά με τις παθογένειες του ελληνικού μπάσκετ.
1α. Ο ιδιοκτήτης του Φάρου Κερατσινίου, η ομάδα που όπως είχα γράψει ανέβαινε κατηγορίες, μία ανά χρόνο, είναι πλέον ιδιοκτήτης του Ιωνικού Νικαίας. Άλλη ομάδα που ανέβηκε κατηγορίες μία ανά χρόνο. Σημειώνεται ότι ο Φάρος Κερατσινίου που παραχώρησε "ευγενικά (!!!!!!)" τη θέση του στον Προμηθέα, την επόμενη χρονιά ξανανέβηκε στην Α1, έπαιξε στον τελικό του Κυπέλλου (!) και στη συνέχεια εξαϋλώθηκε! (όπως έγραψα σε Φάρο Λάρισας και σε Ήφαιστο Λήμνου!!!!).
5α. Ο Χολαργός πριν γίνει Χολαργός Ρόδου και πριν γίνει Χολαργός, ήταν Λειβαδιά Χολαργού!!! Μην σας φαίνεται αστείο. Έπαιξε ως Χολαργός στη Α2, στη θέση της Λειβαδιάς. Αυτό απαγορεύεται από τους κανονισμούς, επειδή Χολαργός και Λειβαδιά τυχαίνει(!) να βρίσκονται σε διαφορετικούς νομούς. Μάλιστα η ΕΟΚ την προηγούμενη χρονιά είχε απαγορεύσει συγχώνευση γι αυτό το λόγο (Πανελλήνιου με Γ.Σ. Λάρισας). Σε αντίθεση με την προ έτους απόφασή της, η ΕΟΚ επέτρεψε στον Χολαργό να αγωνιστεί κανονικά στην Α2 και να πάρει την άνοδο στην Α1, όπου μετά από μια καλή χρονιά ονομάστηκε Χολαργός Ρόδου!!!!

Όμορφα πράγματα
. Αγγελικά!!!!
Και έπεται συνέχεια....
 
Last edited:

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Μα μπορεί να στηριχτεί ένα πρωτάθλημα στην Ελλάδα χωρίς Πάο και Οσφπ? Ή στην Ισπανία χωρίς Μπαρτσελόνα, Ρεάλ, Μπασκόνια? Και άντε και ξεκινούν αυτά τα πρωταθλήματα. Ο νικητής τι κάνει? Πάει στην Ευρωλίγκα που έχει όλο το χρήμα, όλους τους χορηγούς, όλα τα κανάλια? Γιατί αν ναι, τότε σιγά σιγά η Ευρωλίγκα θα γίνει ότι και παλιά το Πρωταθλητριών (οι παλαιότεροι θα θυμούνται Μπενφίκα, Μαές Πιλς, Ορτέζ, Σκάιταουερς κλπ) με πολλών ειδών ομάδες! Αν όχι, τι ακριβώς θα κυνηγάει ο Πάοκ? Την έξοδο στο Ch.l?

Το τωρινό φορμάτ έχει πολλά ωραία ματς αλλά ευνοεί τις πλούσιες ομάδες. Καλά αυτό πάντα συμβαίνει αλλά τώρα παράγινε. Όλοι είναι σχεδόν σίγουροι για τις ομάδες του φ4. Με το παλιό φορμάτ όμως όλο και κάποιο φαβορί θα την πάταγε. Ο Πάο πχ στο τοπ-16 με Μαρούσι έμεινε έξω, η Μπασκόνια και η Κούμπαν κατάφεραν να φτάσουν φ4 άλλη χρονιά και πολλά άλλα. Αυτά πλέον είναι σχεδόν απίθανο να συμβούν.
Ας κυνηγαει ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ και δεν ξερω γω και ποιος αλλλος την εξοδο στο τσαμπιονς λιγκ ξερω, αφου και τωρα δεν μπορουν να ελπιζουν σε εισοδο στην ευρωλιγκα! Με αυτη τη λογικη ας απαγορευσουμε και στο ποδοσφαιρο στις ελληνικες ομαδες να παιζουν τσαμπιονς λιγκ για να γινει πιο ανταγωνιστικο το ελληνικο πρωταθλημα! Το θεμα δεν ειναι να συμπιεστουν οι πανω προς τα κατω αλλα το αναποδο και επειδη το αναποδο ειναι πολυ δυσκολο ας αποκοπουν αυτες οι δυο απο το εθνικο πρωταθλημα! Και μετα μπορει η Ευρωλιγκα να φτιαξει κανονες με περιορισμους στα μπατζετ και τα αλλα σχετικα οπως στο ΝΒΑ για να διαφυλαξει την ανταγωνιστικοτητα του πρωταθληματος της! Που βρισκεις το κακο σε αυτο εσυ ως πιο σχετικος με το μπασκετ;
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Με αυτη τη λογικη ας απαγορευσουμε και στο ποδοσφαιρο στις ελληνικες ομαδες να παιζουν τσαμπιονς λιγκ
δεν είναι ίδια περίπτωση διότι στο ποδόσφαιρο μπορεί να βγει τσ.λ ο οποισδήποτε! Αν φέτος το πάρει η Ξάνθη, του χρόνου θα είναι τσ.λ. Ενώ στο μπάσκετ αυτό δεν γίνεται. Και αν μου πεις ότι η Ξάνθη αποκλείεται, θα σου πω ότι εκπλήξεις πάντα γίνονται. Κάποτε στην Ισπανία το πήρε η...Μανρέσα. Και πήρε μέρος κανονικά στο Πρωταθλητριών.

Ας κυνηγαει ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ και δεν ξερω γω και ποιος αλλλος την εξοδο στο τσαμπιονς λιγκ ξερω, αφου και τωρα δεν μπορουν να ελπιζουν σε εισοδο στην ευρωλιγκα!
αυτό θα διεκδικούν αναγκαστικά αλλά θα αξίζει τον κόπο? Αν αυτές οι διοργανώσεις δεν έχουν πολλούς χορηγούς (ελέω euroleague) στο τέλος θα σβήσουν και αυτές....

ας αποκοπουν αυτες οι δυο απο το εθνικο πρωταθλημα
αυτό ξαναλέω θα είναι η αρχή του τέλους. Εδώ έχει γίνει ένας κακός χαμός με την απουσία του ενός. Φαντάσου τι θα γίνει αν φύγει και ο άλλος. Αυτό πάντως μετά δεν έχει γυρισμό. "Ε να σταματήσουμε και το Ευρωμπάσκετ, κουράζονται τα παιδιά από την ευρωλίγκα, ε δεν σταματάμε σιγά σιγά και τα Μουντομπάσκετ πού να τρέχουμε, τραυματίζονται κιόλας" και τα κλειδώνουμε τα μαγαζιά σιγά σιγά.
Από την σκοπιά του γεγονότος ότι ουσιαστικά αυτοί οι δύο χαλάνε το πρωτάθλημα με τα καμώματά τους, εκεί ναι, να μας αδειάσουν τη γωνιά αν είναι να συμπεριφέρονται έτσι. Πάντως την ιστορία την γράφουν οι παρόντες, και όχι οι απόντες...

Ευρωλιγκα να φτιαξει κανονες με περιορισμους στα μπατζετ και τα αλλα σχετικα οπως στο ΝΒΑ για να διαφυλαξει την ανταγωνιστικοτητα του πρωταθληματος της
αυτό εγώ προσωπικά το βλέπω σχεδόν αδύνατον. Είναι τόσες διαφορετικές οι χώρες, τόσα διαφορετικά φορολογικά συστήματα που πρακτικά είναι αδύνατον να "συμβαδίσουν" οι ομάδες.
Τώρα για την "ανταγωνιστικότητα" της λίγκας γενικότερα, και μόνο που λέγεται turkish airlines και έχει αρχίσει και δίνει "Τυχαίες" wild cards σε ομάδες τύπου Ζενίτ (όσοι πουν για gazprom είναι εγκάθετοι απαπαπα) ε μου κάνει κάπως....
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
δεν είναι ίδια περίπτωση διότι στο ποδόσφαιρο μπορεί να βγει τσ.λ ο οποισδήποτε! Αν φέτος το πάρει η Ξάνθη, του χρόνου θα είναι τσ.λ. Ενώ στο μπάσκετ αυτό δεν γίνεται. Και αν μου πεις ότι η Ξάνθη αποκλείεται, θα σου πω ότι εκπλήξεις πάντα γίνονται. Κάποτε στην Ισπανία το πήρε η...Μανρέσα. Και πήρε μέρος κανονικά στο Πρωταθλητριών.


αυτό θα διεκδικούν αναγκαστικά αλλά θα αξίζει τον κόπο? Αν αυτές οι διοργανώσεις δεν έχουν πολλούς χορηγούς (ελέω euroleague) στο τέλος θα σβήσουν και αυτές....


αυτό ξαναλέω θα είναι η αρχή του τέλους. Εδώ έχει γίνει ένας κακός χαμός με την απουσία του ενός. Φαντάσου τι θα γίνει αν φύγει και ο άλλος. Αυτό πάντως μετά δεν έχει γυρισμό. "Ε να σταματήσουμε και το Ευρωμπάσκετ, κουράζονται τα παιδιά από την ευρωλίγκα, ε δεν σταματάμε σιγά σιγά και τα Μουντομπάσκετ πού να τρέχουμε, τραυματίζονται κιόλας" και τα κλειδώνουμε τα μαγαζιά σιγά σιγά.
Από την σκοπιά του γεγονότος ότι ουσιαστικά αυτοί οι δύο χαλάνε το πρωτάθλημα με τα καμώματά τους, εκεί ναι, να μας αδειάσουν τη γωνιά αν είναι να συμπεριφέρονται έτσι. Πάντως την ιστορία την γράφουν οι παρόντες, και όχι οι απόντες...



αυτό εγώ προσωπικά το βλέπω σχεδόν αδύνατον. Είναι τόσες διαφορετικές οι χώρες, τόσα διαφορετικά φορολογικά συστήματα που πρακτικά είναι αδύνατον να "συμβαδίσουν" οι ομάδες.
Τώρα για την "ανταγωνιστικότητα" της λίγκας γενικότερα, και μόνο που λέγεται turkish airlines και έχει αρχίσει και δίνει "Τυχαίες" wild cards σε ομάδες τύπου Ζενίτ (όσοι πουν για gazprom είναι εγκάθετοι απαπαπα) ε μου κάνει κάπως....

Ναι αλλα δεν θα ανεβει το επιπεδο της Ευρωλιγκας; Που οπως και να το κανουμε αυτο ειναι το Νο1 προιον μπασκετικα στον ευρωπαικο χωρο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom