Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

elenvag

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Kαλησπέρα,
Και εμείς ψαχνουμε κάποιο ξενοδοχείο κοντά στη piazza Espagna ,η Navona, Pantheon για τέλη Νοεμβρίου περίπου το ζευγάρι την νυχτα στα 140 euro. Εχουμε βρει το Hotel Barroco , Pallazo Carruso γνωρίζει κάποιος κατι γι αυτά ή για κάποια άλλα boutique με πρωινό?
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Θα προτεινατε σε καποιον να κλεισει airbnb στη Ρωμη ή το σπίτι θα είναι καμιά τρύπα σε κανένα ισόγειο ή σε καμιά σοφίτα με υγρασία...? :p Γιατί υπάρχουν μερικά φαινομενικά συμπαθητικά σπίτια αλλά επειδή έχω μάθει πλέον ότι τα φαινόμενα απατούν και οι ιδιοκτήτες δεν αναφέρουν τέτοιες λεπτομέρειες, και κυρίως επειδή μιλάμε για Ρώμη, δεν ξέρω πόση εμπιστοσύνη μπορεί να δείξει κανείς...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κυρίως επειδή μιλάμε για Ρώμη, δεν ξέρω πόση εμπιστοσύνη μπορεί να δείξει κανείς...
Ενω στην Αθηνα, Πατρα, Ηρακλειο που νοικιαζουν καταγωγια μπορει να δειξει εμπιστοσυνη? Δεν διαφερει σε τπτ απο οποιαδηποτε ελληνικη πολη. Καλυτερα να παρεις συμβουλες στο ειδικο θεμα του Airbnb.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Θα προτεινατε σε καποιον να κλεισει airbnb στη Ρωμη ή το σπίτι θα είναι καμιά τρύπα σε κανένα ισόγειο ή σε καμιά σοφίτα με υγρασία...? :p Γιατί υπάρχουν μερικά φαινομενικά συμπαθητικά σπίτια αλλά επειδή έχω μάθει πλέον ότι τα φαινόμενα απατούν και οι ιδιοκτήτες δεν αναφέρουν τέτοιες λεπτομέρειες, και κυρίως επειδή μιλάμε για Ρώμη, δεν ξέρω πόση εμπιστοσύνη μπορεί να δείξει κανείς...
Αν ξέρεις να κλείνεις από airbnb δεν θα έχεις κανένα θέμα παραπλάνησης ούτε στη Ρώμη ούτε και πουθενά αλλού.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
162
Likes
415
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Εμείς κλείσαμε αυτό ρίξτε μια ματιά..
Πήγα Ρώμη τον περσινό Μάρτιο, και έμεινα στο ξενοδοχείο αυτό ακριβώς. Μείναμε πάρα πολύ ευχαριστημένοι και εγώ και η γυναίκα μου. Ήσυχη γειτονιά σε στάση του μετρό στα 50 μέτρα, τα δωμάτια πεντακάθαρα, το πρωινό αρκετά καλό.
Επίσης κινείσαι με τα πόδια στα περισσότερα σημεία της Ρώμης.

Εμείς το είχαμε κλείσει απευθείας απ' την ιστοσελίδα του ξενοδοχείου και είχαμε πετύχει λίγο καλύτερη τιμή από το booking..
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Η περιοχή Esquilino και συγκεκριμένα το μέρος κοντά στη στάση Manzoni, πως σας φαίνεται;
 

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Η περιοχή Esquilino και συγκεκριμένα το μέρος κοντά στη στάση Manzoni, πως σας φαίνεται;
Την πρώτη φορά που επισκέφθηκα την Ρώμη έμεινα στην περιοχή, μια χαρά ήταν. Ο σταθμός Manzoni είναι στον κεντρικό ομώνυμο δρόμο και η γύρω περιοχή έχει αρκετά ξενοδοχεία. Το δικό μας ήταν 5 λεπτά από τον σταθμό. την είχαμε λιώσει την κόκκινη γραμμή.
 

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Γεια σας και χαίρομαι πάρα πολύ που γίνομαι μέλος αυτής της ταξιδιωτικής παρέας!Με έχετε βοηθήσει σε προηγούμενο ταξίδι μου και θα ήθελα και πάλι τη συνδρομή σας.εχω κανονίσει ταξίδι στη Ρώμη και έκλεισα ξενοδοχείο στο San Giovanni θα μπορούσατε να με διαφωτίσετε αν ειναι κοντά στο κέντρο;;:)
 
Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Γεια σας και χαίρομαι πάρα πολύ που γίνομαι μέλος αυτής της ταξιδιωτικής παρέας!Με έχετε βοηθήσει σε προηγούμενο ταξίδι μου και θα ήθελα και πάλι τη συνδρομή σας.εχω κανονίσει ταξίδι στη Ρώμη και έκλεισα ξενοδοχείο στο San Giovanni θα μπορούσατε να με διαφωτίσετε αν ειναι κοντά στο κέντρο;;:)
Αν θεωρούμε κέντρο την πιάτσα ντι Σπάνια ή την Φοντάνα ντι Τρεβι ε τότε Όχι δεν είναι στο κέντρο Αλλά ούτε είναι πάρα πολύ μακριά.Είναι σχετικά κοντά στο Κολοσσαίο (25 λεπτά περπάτημα ) και σχετικά κοντά σε στάση μέτρο ( 15 λεπτά περπάτημα ). Απ έξω από το ξενοδοχείο έχει στάση αστικού . Ίσως βολέψει αυτό . Στην Ρώμη θα βρίσκεστε - το περπάτημα είναι μέσα στο πρόγραμμα .;)
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν θεωρούμε κέντρο την πιάτσα ντι Σπάνια ή την Φοντάνα ντι Τρεβι ε τότε Όχι δεν είναι στο κέντρο Αλλά ούτε είναι πάρα πολύ μακριά.Είναι σχετικά κοντά στο Κολοσσαίο (25 λεπτά περπάτημα ) και σχετικά κοντά σε στάση μέτρο ( 15 λεπτά περπάτημα ). Απ έξω από το ξενοδοχείο έχει στάση αστικού . Ίσως βολέψει αυτό . Στην Ρώμη θα βρίσκεστε - το περπάτημα είναι μέσα στο πρόγραμμα .;)
Σορυ, πως εβγαλες τους χρονους αφου δεν ειπε το ονομα του χοτελ? Η συνοικια εχει τη δικη της σταση μετρο, μπορει να ειναι διπλα πχ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom