Πτήσεις με ανταπόκριση

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.466
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Φίλε @taver εσύ που έχεις περάσει από τα περισσότερα αεροδρόμια, θα έκλεινες το πρώτο σκέλος του ταξιδιού με διαφορετικές εταιρείες και ενδιάμεσο μόνο 2 ώρες στο αεροδρόμιο της Φραγκφουρτης ή δε θα το ρίσκαρες.
Για την ακριβεια η aegean έχει άφιξη στις 17:10 και η air europa αναχώρηση στις 19:10. Εδώ μου φαίνονται λίγο αγχωτικές οι δύο ωρες, παρόλο που είναι ενδοκοινοτικο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.459
Likes
28.733
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δε θα το ρίσκαρα. Πρέπει να αλλάξεις terminal, να διαχειριστείς βαλίτσες, ενώ και η πιθανότητα καθυστέρησης της πρώτης πτήσης είναι μεγαλούτσικη.

Υ.Γ. Δεν είναι ότι έχω περάσει από τα περισσότερα αεροδρόμια, εκφέρω εμπεριστατωμένη γνώμη επειδή μετράω 64 απογειώσεις και 65 προσγειώσεις στο συγκεκριμένο.
 
Last edited:

Pel

Member
Μηνύματα
743
Likes
3.775
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Μια ερώτηση και από μένα στους ειδήμονες του αεροδρομίου της Μαδρίτης:
Εσωτερική πτήση Ισπανίας Iberia που φτάνει Μαδρίτη 14.45 μμ και πτήση από Μαδρίτη προς Αθήνα Aegean που φεύγει 16.15 μμ, χωρίς βαλίτσα... Βλέπω ότι θα πρέπει να πάω από το Τ4 ή Τ4S στο Τ2. Οι εσωτερικές πτήσεις της Iberia γενικά είναι αξιόπιστες ως προς την ώρα τους; Είναι οριακό αλλά αναρωτιέμαι μήπως γίνεται γιατί η εναλλακτική είναι 6 ώρες αναμονή στο αεροδρόμιο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.459
Likes
28.733
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Είναι μακριά το T4 από το Τ2/Τ3 που φεύγει η Aegean, και πρέπει να βγείς έξω landside για να πας (με το δωρεάν λεωφορείο από terminal σε terminal: https://www.aeropuertomadrid-barajas.com/transportation/connections-between-terminals.htm). Οριακό. Με βαλίτσα το ξεχνάς μάλλον, χωρίς βαλίτσα παίζεις ζαριά, με έστω και μικρές καθυστερήσεις μπορεί να έχεις πρόβλημα.
 
  • Like
Reactions: Pel

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Συμφορουμίτες, 40 λεπτά αναμονή στο αεροδρόμιο της Βιέννης (ερχόμενος από Γενεύη) για Θεσσαλονίκη είναι ριψοκίνδυνο? Το ίδιο και κατά την επιστροφή.
Κατά πάσα πιθανότητα χωρίς βαλίτσα.
 

Irini80

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα. Ταξιδευω αυριο απο Αθηνα για Λονδινο με ενδιαμεσο σταθμο την Κολωνια(Γερμανια) με την Eurowings . Εχω 40 λεπτα λετε να προλαβω?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.459
Likes
28.733
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Συμφορουμίτες, 40 λεπτά αναμονή στο αεροδρόμιο της Βιέννης (ερχόμενος από Γενεύη) για Θεσσαλονίκη είναι ριψοκίνδυνο? Το ίδιο και κατά την επιστροφή.
Κατά πάσα πιθανότητα χωρίς βαλίτσα.
Με την ίδια εταιρία και εννιαίο εισιτήριο μην το φοβάσαι, είναι μικρό και εύκολο στις ανταποκρίσεις εντός Σέγκεν. Αν τώρα πέσεις σε καμμιά καθυστέρηση....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.459
Likes
28.733
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπερα. Ταξιδευω αυριο απο Αθηνα για Λονδινο με ενδιαμεσο σταθμο την Κολωνια(Γερμανια) με την Eurowings . Εχω 40 λεπτα λετε να προλαβω?
Πρέπει να περάσεις έλεγχο διαβατηρίων (σύνορα) μέσα σε αυτά τα 40'. Πολύ μικρό και γρήγορο αεροδρόμιο βέβαια, αλλά αν σου τύχει καμμιά ουρά...
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Αθηνα _Στρασβουργο μεσω Μοναχου με luftahansa και μια ωρα αναμεσα στις πτησεις να το επιχειρήσω?Θα εχουμε και παιδια μαζι.Τι λετε?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αθηνα _Στρασβουργο μεσω Μοναχου με luftahansa και μια ωρα αναμεσα στις πτησεις να το επιχειρήσω?Θα εχουμε και παιδια μαζι.Τι λετε?
Καλά είναι, εφόσον το εισιτήριο είναι ενιαίο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom