Revolut

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
ζητησαν και απο μενα και απο τη γυναικα μου ξανα πιστοποιηση. πολυ απλη διαδικασια 2-3 λεπτα. τη επομενη εγω ειχα το ΟΚ μια μερα μετα η γυναικα μου μια και εκεινη ειχε αλλαξει ταυτοτητα. ολα μια χαρα.
 
Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ζητησαν και απο μενα και απο τη γυναικα μου ξανα πιστοποιηση. πολυ απλη διαδικασια 2-3 λεπτα. τη επομενη εγω ειχα το ΟΚ μια μερα μετα η γυναικα μου μια και εκεινη ειχε αλλαξει ταυτοτητα. ολα μια χαρα.
Εμένα μου ζήτησε πιστοποίηση,την έκανα και μου ξαναζήτησε..
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
μηπως εκανες κατι λαθος; μηπως οι φωτογραφιες της ταυτοτητας δε ηταν καθαρες; εμεις και οι 2 εχουμε ταυτοτητες με ελληνικα και αγγλικους χαρακτηρες
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγώ λαμβάνω αυτό το μήνυμα τις τελευταίες μέρες:

"Τον Μάρτιο, σας αποστείλαμε ορισμένα email, με τα οποία σας ζητούσαμε να ανεβάσετε ορισμένα έγγραφα ταυτοποίησης στον λογαριασμό σας, με τη μορφή διαβατηρίου ή δελτίου αστυνομικής ταυτότητας. Αυτό το κάναμε προκειμένου να διατηρήσουμε ανοιχτό τον λογαριασμό σας σε περίπτωση μη συμφωνίας για το Brexit.

Υπήρξαν βέβαια κάποιες εξελίξεις στο θέμα του Brexit και παρόλο που κανείς δεν είναι απόλυτα σίγουρος τι πρόκειται να συμβεί, εμείς πρέπει να προετοιμαστούμε για το πιθανό ενδεχόμενο το Ηνωμένο Βασίλειο να αποχωρήσει από την ΕΕ χωρίς συμφωνία.

Σε περίπτωση που αυτό συμβεί και εσείς δεν έχετε ανεβάσει τον σωστό τύπο ταυτότητας στον λογαριασμό σας, δεν θα μπορούμε να συνεχίσουμε να σας παρέχουμε τις υπηρεσίες μας και θα χρειαστεί να κλείσουμε τον λογαριασμό σας και να τον ξανανοίξουμε μόλις υποβάλετε ένα νέο έγγραφο ταυτοποίησης."


Να φανταστώ οτι το μήνυμα είναι τυποποιημένο καθώς τον Μάρτιο δεν είχα καν την κάρτα...
Προς στιγμήν αγνοώ τα μηνύματα. Καλώς ή κακώς;
Αν δεν τους αρέσει η Ελληνική ταυτότητα, γιατί δεν ζητάνε εξαρχής κάποιο συγκεκριμένο έγγραφο πιστοποίησης; πχ διαβατήριο;
 
Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
μηπως εκανες κατι λαθος; μηπως οι φωτογραφιες της ταυτοτητας δε ηταν καθαρες; εμεις και οι 2 εχουμε ταυτοτητες με ελληνικα και αγγλικους χαρακτηρες
Την ίδια έστειλα και την πρώτη φορά (που γράφτηκα) και την δεύτερη.
Θα δείξει τί να πώ
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
οπως λεει και το μειλ λογω πιθανου brexit κανουν ξανα πιστοποιησεις. απλα βγαζεις φωτογραφια την ταυτοτητα και μια σελφι. μεσω της εφαρμογης. αποστολη και τελος. εγω δε εχω καν διαβατηριο.....
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Εγώ λαμβάνω αυτό το μήνυμα τις τελευταίες μέρες:

"Τον Μάρτιο, σας αποστείλαμε ορισμένα email, με τα οποία σας ζητούσαμε να ανεβάσετε ορισμένα έγγραφα ταυτοποίησης στον λογαριασμό σας, με τη μορφή διαβατηρίου ή δελτίου αστυνομικής ταυτότητας. Αυτό το κάναμε προκειμένου να διατηρήσουμε ανοιχτό τον λογαριασμό σας σε περίπτωση μη συμφωνίας για το Brexit.

Υπήρξαν βέβαια κάποιες εξελίξεις στο θέμα του Brexit και παρόλο που κανείς δεν είναι απόλυτα σίγουρος τι πρόκειται να συμβεί, εμείς πρέπει να προετοιμαστούμε για το πιθανό ενδεχόμενο το Ηνωμένο Βασίλειο να αποχωρήσει από την ΕΕ χωρίς συμφωνία.

Σε περίπτωση που αυτό συμβεί και εσείς δεν έχετε ανεβάσει τον σωστό τύπο ταυτότητας στον λογαριασμό σας, δεν θα μπορούμε να συνεχίσουμε να σας παρέχουμε τις υπηρεσίες μας και θα χρειαστεί να κλείσουμε τον λογαριασμό σας και να τον ξανανοίξουμε μόλις υποβάλετε ένα νέο έγγραφο ταυτοποίησης."


Να φανταστώ οτι το μήνυμα είναι τυποποιημένο καθώς τον Μάρτιο δεν είχα καν την κάρτα...
Προς στιγμήν αγνοώ τα μηνύματα. Καλώς ή κακώς;
Αν δεν τους αρέσει η Ελληνική ταυτότητα, γιατί δεν ζητάνε εξαρχής κάποιο συγκεκριμένο έγγραφο πιστοποίησης; πχ διαβατήριο;
Λογω επερχομενου brexit εχουν αρχισει ταχα μου και σου ζητανε νεα id για να μην κλεισει ο λογαριασμος..αν την χρησιμοποιεις ή εχεις διαβατηριο μπορεις να στειλεις για να μην σου μπλοκαρουν τον λογαριασμο μεχρι να αποφασισουν τι θα γινει στην χωρα τους..δεχοντουσαν και διπλωματα αλλα πλεον φαγαμε ακυρο και μ αυτα..ταυτοτητες δικες μας δε δεχονται λεει γιατι δεν ειναι νεου τυπου δηλαδη σα πλαστικη καρτα και δε νομιζω βεβαια οτι θα παρουμε και στο πολυ αμεσο μελλον!βεβαια διαβαζω οτι σ αλλους δεχονται τη ταυτοτητα και σ αλλους οχι..εγω εχω κανει εγγραφη με χειρογραφη ταυτοτητα και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μου εχει ρθει ακομα καμια ειδοποιηση(μαλλον παιρνει σβαρνα οσους γραφτηκαν πολυ προσφατα)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
εγω εχω κανει εγγραφη με χειρογραφη ταυτοτητα και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μου εχει ρθει ακομα καμια ειδοποιηση(μαλλον παιρνει σβαρνα οσους γραφτηκαν πολυ προσφατα)
Κάνει και διακρίσεις η revolut δλδ....επίσης πρόκειται για άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού και όχι για εγγραφή...κάπου!

οπως λεει και το μειλ λογω πιθανου brexit κανουν ξανα πιστοποιησεις. απλα βγαζεις φωτογραφια την ταυτοτητα και μια σελφι. μεσω της εφαρμογης. αποστολη και τελος. εγω δε εχω καν διαβατηριο.....
Το mail λέει οτι μου έστελνε μηνύματα και τον Μάρτιο, όταν εγώ δλδ δεν είχα καμία σχέση με τη Revolut τότε....
Και την ταυτότητα μου την έστειλα ένα μήνα πρίν. Τι μπορεί να έχει αλλάξει απο τότε για να την ξαναστείλω;

Εξακολουθώ λοιπόν και τους αγνοώ. Ίδωμεν...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Κάνει και διακρίσεις η revolut δλδ....επίσης πρόκειται για άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού και όχι για εγγραφή...κάπου!


Το mail λέει οτι μου έστελνε μηνύματα και τον Μάρτιο, όταν εγώ δλδ δεν είχα καμία σχέση με τη Revolut τότε....
Και την ταυτότητα μου την έστειλα ένα μήνα πρίν. Τι μπορεί να έχει αλλάξει απο τότε για να την ξαναστείλω;

Εξακολουθώ λοιπόν και τους αγνοώ. Ίδωμεν...
Ναι σορρυ το ανοιγμα του λογαριασμου εγω πχ το χα κανει με διπλωμα στην αρχη αλλα μετα το αλλαξαν και ειχα στειλει ταυτοτητα..ειναι αυτοματοποιημενο μαιλ...θεωρητικα τιποτα απλα επειδη χανουν την μπαλα λιγο λογω brexit υποθετω,στελνουν αυτο το μαιλ σε οποιον κατσει...
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
853
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
ζητησαν και απο μενα και απο τη γυναικα μου ξανα πιστοποιηση. πολυ απλη διαδικασια 2-3 λεπτα. τη επομενη εγω ειχα το ΟΚ μια μερα μετα η γυναικα μου μια και εκεινη ειχε αλλαξει ταυτοτητα. ολα μια χαρα.
Μόλις ζήτησαν και τη φίλη μου πιστοποίηση καθότι δεν δέχονται πλέον διπλώματα οδήγησης σαν επίσημα έγγραφα. Στείλαμε και ΑΔΤ.

Εμένα μόλις μου ήρθε η φυσική κάρτα και πραγματοποιήθηκε η πρώτη επίσημη συναλλαγή με pin για πρώτη φορά ... συνολικός χρόνος αναμονής ....40 ημέρες για να μου έρθει με ταχυδρομείο. Τα χρήματα μου αποδεσμεύτηκαν και ετοιμάζομαι ολοταχώς για το 4ο ταξίδι μου εκτός ΕΕ ώστε να διαπιστωθεί αν και πόσο κρατάει προμήθεια..
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Ενω τοσο καιρο εκανα top up χρηματα απο καρτα Πειραιως και δεν κραταγε προμηθεια, σημερα που εκανε ποσο υψους 50€ απο εθνικη μου κρατησε 1€.

Τι ισχυει με τις προμηθειες;; Μπορει να με βοηθησει καποιος;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom