Τσεχική Δημοκρατία Πράγα απορίες...

vana23kara

Member
Μηνύματα
74
Likes
34
Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω κάτι πότε ξεκινάνε στολισμοί κ Χριστούγεννιατικες αγορές στην Πράγα;;σκέφτομαι να τη συνδιασω με ένα ταξίδι μου 24-28 Νοεμβρίου.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω κάτι πότε ξεκινάνε στολισμοί κ Χριστούγεννιατικες αγορές στην Πράγα;;σκέφτομαι να τη συνδιασω με ένα ταξίδι μου 24-28 Νοεμβρίου.
Μονο η αγορά του κάστρου θα υπάρχει. Οι άλλες ανοίγουν απο 30/11. Λογικά όταν θα πας εσύ οι πλατείες θα είναι σε φάση εργοτάξιου λόγω ετοιμασιών... Δες εδω :
https://www.pragueexperience.com/events/christmas-markets.asp
Προσωπικά πάντως επειδή εχω δει την πόλη και χριστούγεννα και όχι, την προτιμώ χωρίς αγορές. Λιγότερος κόσμος και μπορείς να ευχαριστήθείς τις πλατείες της πόλης χωρις τα δεκάδες σπιτάκια, που δεν είναι κ όλα καλαίσθητα...
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Δεν ξέρω αν κάποιος στο φόρουμ σχολίασε το θέμα των τιπς ..στους τουρίστες βάζουν συν 10%του λογαριασμού..αυτό το κάνουν μόνο στους τουρίστες κ το βάζουν σαν υποχρεωτικό ενώ είναι παράνομο..τραγικό..
 

Edicted

Member
Μηνύματα
35
Likes
29
Καλησπερα εχει κανει κανεις λουτρα στην Πραγα;Αν ναι θα ηθελα πληροφοριες!Ευχαριστω

Δεν ξέρω αν κάποιος στο φόρουμ σχολίασε το θέμα των τιπς ..στους τουρίστες βάζουν συν 10%του λογαριασμού..αυτό το κάνουν μόνο στους τουρίστες κ το βάζουν σαν υποχρεωτικό ενώ είναι παράνομο..τραγικό..
18 Δεκεμβριου θα ειμαι Πραγα μηπως ξερεις αν εχει καπου λουτρα οπως πχ Gellert στη Βουδαπεστη;
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom