Μάλτα Μάλτα Χριστούγεννα

zecp

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα σας!! έχω βρει φθηνά εισιτήρια για Μάλτα για την περιοδο διακοπων Χριστουγεννων και θα ηθελα να ρωτησω αν αξίζει! Εαν το κλιμα ειναι αρκετα εορταστικό, εάν έχει ζωή εκείνη την περίοδο κλπ. Εχω διαβάσει και άλλες συζητήσεις σχετικές, θα με ωφελούσε όμως μια πιο πρόσφατη άποψη! Ευχαριστώωω :)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλησπέρα σας!! έχω βρει φθηνά εισιτήρια για Μάλτα για την περιοδο διακοπων Χριστουγεννων και θα ηθελα να ρωτησω αν αξίζει! Εαν το κλιμα ειναι αρκετα εορταστικό, εάν έχει ζωή εκείνη την περίοδο κλπ. Εχω διαβάσει και άλλες συζητήσεις σχετικές, θα με ωφελούσε όμως μια πιο πρόσφατη άποψη! Ευχαριστώωω :)
Στη Μάλτα βρέθηκα τον Ιούλιο που μας πέρασε κ πραγματικά τη λάτρεψα από πολλές απόψεις. Οπωσδήποτε εικόνα χριστουγεννιάτικη της δεν έχω, το καλοκαίρι όμως που ήμουνα μου έκανε εντύπωση πως οι Μαλτεζοι το έχουν πολύ με τις φιέστες, τις γιορτές κ τα πανηγύρια, καθώς κ με το να αναπαριστούν ιστορικά κ θρησκευτικά δρώμενα. Θυμάμαι δεν υπήρξε μερα που να μην ακούσαμε η να είδαμε πυροτεχνήματα κ στολισμένες εκκλησίες (λαό "για τα πανηγύρια" ☺τους αποκάλεσε χαριτολογώντας ο φίλος μου με τον οποίο πηγα). Θεωρώ λοιπόν αδύνατον να μην υπάρχει εορταστικό κλίμα κ τα Χριστούγεννα. Επιπλέον είναι τόσο ατμοσφαιρική η Βαλεττα που νομίζω πως στολισμένη χριστουγεννιάτικα "θα λέει πραγματικά"☺. Τουρισμό το νησί έχει όλο το χρόνο...
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
853
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Υπαρχει κανενα προτεινομενο καταλυμμα για 4 μερες στην Μαλτα προ - Χριστουγεννων περιοδο? ευχαριστω!

Υ.Γ. επισης καμια αλλη χρησιμη πληροφορια ευπροσδεκτη (δεν θα εχουμε ναυλωμενο ΙΧ μαζι)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
https://www.booking.com/hotel/mt/os...&from=searchresults;highlight_room=#hotelTmpl

Έμεινα σε αυτό...από κάθε άποψη ευχαριστημένος. Γενικά πάντως προσπάθησε να μείνεις Βαλέτα. Και πιο ατμοσφαιρική είναι (ειδικά το χειμώνα) και οι μετακινήσεις πιο εύκολες (εάν μετακινηθείς με λεωφορείο το ξενοδοχείο είναι πολύ κοντά στην πύλη της πόλης που είναι και η αφετηρία των λεωφορείων). Να επισκεφθείς οπωσδήποτε και την Μντίνα, την παλιά πρωτεύουσα της Μάλτας
 

Joe97

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαίρετε,

Θα βρίσκομαι στην Μάλτα για Χριστούγεννα και αναρωτιόμουν αν μπορεί να μου προτείνει κανείς επιλογές είτε events, είτε μαγαζιά ή οτιδήποτε άλλο για την ημέρα των Χριστουγέννων που θεωρείτε ότι αξίζει,

Ευχαριστώ πολύ!:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom