About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
δεν υπάρχει μεγαλύτερη υποκρισία από το να μιλάνε για εύνοια άλλων ομάδων οι φίλοι του Οσφπ...οποιαδήποτε ομάδα του ΠΟΚ είχε πρόεδρο εμβέλειας Ιβάν θα έκανε εγκλήματα, όπως εγκλήματα έκανε καμμιά 30αριά χρόνια το δίπολο Παο-Οσφπ και πολύ λιγότερο (ελάχιστα θα έλεγα) η Αεκ από τις αρχές των 80's...οσο για τη σύγκριση του τι γινόταν επί Γκαγκάτση και τι γίνεται σήμερα δε θα μπω καν στον κόπο να σχολιάσω...όποιος ξέρει μπάλα καταλαβαίνει...
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.737
Α επίσης δεν θα ξεφύγεις έτσι εύκολα πρέπει να πεις τι ομάδα είσαι (μην πεις Άρης την έβαψες) μάλλον για Περιστέρι σε κόβω..
Και είμαι με ένδοξη μικρή ομάδα. Σε παρακμή αυτή την περίοδο, αλλά θα σηκώσουμε γρήγορα κεφάλι.
Άρης δεν μπορεί να είμαι, γιατί δεν είναι μικρή ομάδα. Είναι δεύτερη στα τρόπαια (αν θυμάμαι καλά). Βέβαια κάποτε όλοι οι μπασκετόφιλοι ήταν και Άρης.
Περιστέρι δεν μπορεί να είμαι, αφού η ομάδα δεν είναι σε παρακμή. Το αντίθετο μάλιστα.

Απόλλων Πατρών είναι ο άνθρωπος.
@Yorgos, αρχίζω να πιστεύω ότι έχεις υπερφυσικές ιδιότητες!!!
Τουλάχιστον μαντικές. Αφού ποτέ δεν έχω δώσει προσωπικά στοιχεία. Πώς κατάλαβες την αγαπημένη μου ομάδα;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
δεν υπάρχει μεγαλύτερη υποκρισία από το να μιλάνε για εύνοια άλλων ομάδων οι φίλοι του Οσφπ...οποιαδήποτε ομάδα του ΠΟΚ είχε πρόεδρο εμβέλειας Ιβάν θα έκανε εγκλήματα, όπως εγκλήματα έκανε καμμιά 30αριά χρόνια το δίπολο Παο-Οσφπ και πολύ λιγότερο (ελάχιστα θα έλεγα) η Αεκ από τις αρχές των 80's...οσο για τη σύγκριση του τι γινόταν επί Γκαγκάτση και τι γίνεται σήμερα δε θα μπω καν στον κόπο να σχολιάσω...όποιος ξέρει μπάλα καταλαβαίνει...
Ε μα αυτό λεμε όλοι κάνουν εγκληματα. Άλλοι κανουν πταισματα, αλλοι πλημμεληματα και άλλοι κακουργηματα. Το παράλογο είναι που ισχυριζόνται ότι ο Ιβαν είναι παντελώς αθώος και δεν έχει διαπράξει κανένα αδίκημα

Άρης δεν μπορεί να είμαι, γιατί δεν είναι μικρή ομάδα. Είναι δεύτερη στα τρόπαια (αν θυμάμαι καλά). Βέβαια κάποτε όλοι οι μπασκετόφιλοι ήταν και Άρης.
Περιστέρι δεν μπορεί να είμαι, αφού η ομάδα δεν είναι σε παρακμή. Το αντίθετο μάλιστα.


@Yorgos, αρχίζω να πιστεύω ότι έχεις υπερφυσικές ιδιότητες!!!
Τουλάχιστον μαντικές. Αφού ποτέ δεν έχω δώσει προσωπικά στοιχεία. Πώς κατάλαβες την αγαπημένη μου ομάδα;
Τοσο κράξιμο που εχεις ριξει στον Σκουρτόπουλο και με στοιχεία δεν ηταν και πολύ δυσκολο
 
Last edited:

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τωρα να λεμε εγκλημα το χερι του Βιερινια(το τι εχει γινει βεβαια σε εκεινο το ματς απ το 40 και μετα δε το λεει κανεις)και να το βαζουμε στη ζυγαρια με το πεναλντι του παπουτσελη και τη δεκαετια της παραγκας παει πολυ.Ο ΠΑΟΚ προφανως ειχε σφυριγματα στο πρωταθλημα περυσι αλλα για καποιον που εχει δικια του την ΕΠΟ(μιση μιση με Τιγρη για να τα λεμε ολα) δεν ειδα να πηγαινει χειρουργειο τον ΟΣΦΠ σε κανενα ματς ουτε την ΑΕΚ.Το 100-0 δεν υπαρχει οσο κι αν θελετε να το περνατε ετσι. Δεν θυμαμαι κανεις να πειραξε τον Ολυμπιακου ουτε περυσι ουτε φετος.Φετος ειδικα που επιστρεψαμε στην κανονικοτητα και τα πλανα για το βαρ στο Καραισκακης ερχονται απο το διαστημα ουτε λογος.Περυσι ας πουμε πηρε χ στον ατρομητο με γκολ οφσαιντ στα χασομερια.Μεσα εξω στα δυο ματς με τον ΠΑΟΚ δεν νομιζω να εχει παραπονο κανεις.Για ΑΕΚ δε μιλαω γιατι τα σφυριγματα που πηρε προπερσι και περσι απλα δεν υπαρχουν και κρυβονται πισω απο την αγωνιστικη ανυπαρξια και την μπουκα του Ιβαν. Παραγκα με VAR και εποπτεία της ΟΥΕΦΑ δυσκολα γινεται.Για την ιστορια ο Κυζας που επαιξε εκεινο τον ημιτελικο με τον ΠΑΟ δεν σφυριξε ποτε ξανα,την ωρα που μια σειρα απο γιουσουφακια πηραν συνταξη βς διαιτητες, ενω ο εποπτης του τελικου στον Βολο παραιτηθηκε και ο Κομινης σφυριζει ακομα.Μακαρι να μη ζησετε εις βαρος σας ποτε αυτα που εγιναν απο το 1997 εως το 2017.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δηλαδή κατ' εσε ο ΠΑΟΚ τα τελευταία 2-3 χρόνια δεν ειναι η πιο ευνοημένη παρασκηνιακά ομάδα;
Δηλαδη τζάμπα πανηγυρίζατε που πήρατε τις ενωσεις της ΕΠΟ και συγκεκριμένα σαιτ πανηγυριζαν γιατί εφυγαν οι παραγκάρχες του Μαρινάκη και ήρθαν ανθρωποι του Ιβαν και του Μελισσανίδη και ανέφεραν ονόματα και στοιχεία
Τζάμπα ο προέδρος σας είπε ο δικός μας Γραμμένος.
Φυσικά τυχαίο επίσης που ο Περειρα το καλοκαίρι στηριχτηκε μονο από τον ΠΑΟΚ
Τυχαίο που τουλάχιστον μέχρι την εισβολή του Ιβαν ο προηγουμμενος πρωθυπουργός είχε αλισβερρίσια παντός τύπου με τον Ιβαν και για πρωτη φορα πρωθυπουργός ευχηθηκε να πάρει το πρωτάθλημα στγκεκριμένη ομάδα.
Ο Μαρινάκης δεν ηταν στοχοποιημένος απο τον ΣΥΡΙΖΑ; (δικαίως ή αδίκως δεν το εξετάζοιυμε.) Οπως τωρα φαίνεται να είναι ευνοημένος της ΝΔ)

Για φάσεις, για πειθαρχικές αποφάσεις (μερικές βγήκαν ξημερωματα) κλπ ας μη μιλησουμε.

Αν πιστευεις ότι δεν είναι ο ΠΑΟΚ ευνοημένος και ότι τωρα είναι όλα καλά με την πρόφαση της εποπτειας και είναι 50 50 οκ πάω πάσο. Πάντως σχεδον όλοι οι φίλοι των αλλων ομάδων πιστευουν το αντίθετο.
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
προφανώς και οι φίλοι του Ολυμπιακού δε μπορούν να συνηθίσουν το να μην έχουν το 100-0 ή το 90-10 που είχαν τα χρόνια της κυριαρχίας τους.... σε σημείο τέτοιο που το 50-50 ή το 55-45 (τα σπόρια τα λεγόμενά ) να τους φαίνεται έγκλημα....ο συμψηφισμός με το τι γινόταν παλιά είναι τουλάχιστον υποκριτικός...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
ΟΚ καταλάβαμε οι φιλοι του Ολυμπιακού είμαστε συνεργολι του Κόκκαλη, του Μαρινάκη και έχουμε κατδικαστεί σε σιωπή σχολιασμού των ποδοσφαιρικών πεπραγμένων για τα επόμενα 20 χρόνια .

Παω να δω κανα βραδινό cl
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οταν ο προεδρος μου κατηγορηθει για συσταση εγκληματικη οργανωσης στο ποδοσφαιρο,οταν του επιστραφει το δισβατηριο του με προεδρικο διαταγμα απο τον κουμπαρο του το συζηταμε.Οταν τον προεδρο σου τον ξεσκιζουν τα υπολοιπα καναλια παλι το συζηταμε.Οτι ο ΠΑΟΚ μετα τη γελοιοτητα του Οσκαρ γκαρσια επρεπε να μην διεκδικησει τον αγωνα με την ΑΕΚ αφου οι νομοι της προηγουμενης ΕΠΟ του εδιναν το δικαιωμα.Και μαλλον η αποφαση επρεπε να βγει την Δευτερα μετα το ματς. Το να μιλαει οπαδος του ΟΣΦΠ για στοχοποιηση απο Συριζα σε Μαρινακη την ωρα που τον Σαββιδη τον ξεσκιζουν μπλε ΜΜΕ σε καθε γωνια της χωρας με ξεπερνα.
Μαλλον δεν επρεπε να στιρηξουμε τον Περειρα και να γυρισουμε στα προηγουμενα με Σπαθες,Γιαχους κλπ.
Αντε φτανει παω να δω αν πεθανε κανενας ακομα βασικος υποπτος του Noor1.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ποιο 50 50. Πλάκα κάνετε. Ο Βαγγέλης εξακολουθεί και ευνοειται. Δεν είδατε τι γίνεται με το var.
Απλά το 90 10 έγινε 80 20:haha:.

Αναφορικά με τις δικαστικές αποφάσεις εκ του επαγγέλματος μου να σου επιστήσω την προσοχή άλλο εγκληματική οργάνωση άλλο σύσταση και συμμορία.
Άλλο ποινική δίωξη και άλλο ποινική καταδίκη ή αθώωση.
Τώρα πανηγυρίζεις για τις διώξεις αλλά αύριο αν αθωωθεί θα μιλάς για βρώμικη και στημένη δικαιοσύνη.

Κατά τα λοιπά το εχω ξαναπεί αν έχεις στοιχεία για το noor1 πήγαινε στις Αρχές και αν είναι ένοχος ο χοντρός ας σαπίσει στη φυλακή.
Τα αλλά είναι καφενειακες συζητήσεις

Forza liverpool!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
προτιμησα ντορτμουντ και κλεφτες ματιες σε τσελσι και προς το τελος αναποδα.. τι ειδαμε και σημερα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom