About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Κακο σχέδιο κακη εμφάνιση. Αν το σχέδιο ήταν απλά να μην φάμε πολλά οκ. Αν ο σκοπός ήταν να διεκδικήσουμε τις πιθανότητες μας τότε θα έπρεπε νά είμαστε πιο παραγωγικοί . χάναμε την μπάλα στο λεπτό και έτσι δε γίνεται να κρατήσεις ομάδες όπως η Μπάγερν στο μηδεν
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λοιπόν δεν προκάλεσα τον @gelf απλά θέλω κάποιος μπασκετικός και που δεν πολυασχολείται με το ποδόσφαιρο, να μας πει πως το βλέπει ως 3ος και να δείξει το “σκανδαλωδώς” που λέει και πως αυτό ισοφαρίζει κατά κάποιο τρόπο αυτό που έκανε ο Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός ακόμα παλιότερα..
Δεν ξέρω ούτε ένα, μα ούτε ένα πρωτάθλημα στην Ελλάδα που να μην ήταν προαποφασισμένο. Από την ΑΕΚ που έριχνε τα φώτα ο Γιδοπουλος στο 81 μέχρι τις απομαγνητοφωνησεις του προέδρου του Αιγάλεω που ήταν εκπρόσωπος της ΠΑΕ Ολυμπιακός στην ΕΠΑΕ κι έχουμε συνομιλία όπου συζητάει πόσα για το πόσο κανειβπεναλτι στην Τούμπα και το Σπάθα να του λέει "επαγγελματική δουλειά έκανε ο άνθρωπος, χαμπάρι δεν πηραν" . Ακόμη κι αν δεν έβρισκα το ποδόσφαιρο αργό και βαρετό, δε θα καθόμουν να δω ένα πρωτάθλημα για να δω σε ποιο λεπτό αποφάσισε ο Μπεος να μπει γκολ για να το παίξει στη Μαλαισία. Καλά να είναι οι άνθρωποι και σε καλή μεριά, εις υγείαν των κορόιδων. Να πεις τουλάχιστον ότι προσφέρει και κάποιο θέαμα... Έλεος.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν ξέρω ούτε ένα, μα ούτε ένα πρωτάθλημα στην Ελλάδα που να μην ήταν προαποφασισμένο
Καλά είναι σαν να ψάχνεις βελόνα στα άχυρα, αλλά νομίζω το πρωτάθλημα της Λάρισας το 88 δεν είναι σε αυτή την κατηγορία.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλά είναι σαν να ψάχνεις βελόνα στα άχυρα, αλλά νομίζω το πρωτάθλημα της Λάρισας το 88 δεν είναι σε αυτή την κατηγορία.
Μπορείς να βρεις και κάνα δυο ακόμη, αλλα όπως το λες, βελόνα στα άχυρα. Ακόμη κι αυτό της Λάρισας αν θυμάμαι καλά επειδή ήμουν και μικρός, είχε πιαστεί παίκτης της ντοπέ, ο Τσιγκοφ η κάτι τέτοιο, και η ομάδα ξε...τιμωρηθηκε επειδη εκαιγαν κατι αγροτες τα λαστιχα και απειλουσαν οι βουλευτες του καμπου να ριξουν τον Ανδρέα...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Μπορείς να βρεις και κάνα δυο ακόμη, αλλα όπως το λες, βελόνα στα άχυρα. Ακόμη κι αυτό της Λάρισας αν θυμάμαι καλά επειδή ήμουν και μικρός, είχε πιαστεί παίκτης της ντοπέ, ο Τσιγκοφ η κάτι τέτοιο, και η ομάδα ξε...τιμωρηθηκε επειδη εκαιγαν κατι αγροτες τα λαστιχα και απειλουσαν οι βουλευτες του καμπου να ριξουν τον Ανδρέα...
Άστο αυτό.Θα το δει ο Τζίμης και θα εκραγεί.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μπορείς να βρεις και κάνα δυο ακόμη, αλλα όπως το λες, βελόνα στα άχυρα. Ακόμη κι αυτό της Λάρισας αν θυμάμαι καλά επειδή ήμουν και μικρός, είχε πιαστεί παίκτης της ντοπέ, ο Τσιγκοφ η κάτι τέτοιο, και η ομάδα ξε...τιμωρηθηκε επειδη εκαιγαν κατι αγροτες τα λαστιχα και απειλουσαν οι βουλευτες του καμπου να ριξουν τον Ανδρέα...
Όντως, αλλά τελικώς στα δικαστήρια, αν δεν κάνω λάθος, αθώωθηκε ο Τσίγκοφ και συνέχιζε να παίζει κανονικά. Μάλιστα την επόμενη χρονιά πήρε το πρωτάθλημα και με τον Ομόνοια.
Από ότι λέει και ο ίδιος δεν ήταν ντοπαρισμένος, αλλά λόγω φαρμάκου εμφάνισε στον οργανισμό του κωδείνη. Άλλωστε στο συγκεκριμένο ματς ήταν να μην παίξει κάν, με την συμμετοχή του να περιορίζεται στα 15'.

Τώρα ποια είναι η αλήθεια, ποια το ψέμα ποιος ξέρει....
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Το είπαμε βρε @panpan είναι δικός μας ο Γραμμένος αλλά μας έχει γραμμένους,, ο Ιβάν αργεί αλλά μαθαίνει και ότι αυτό απο μόνο του δεν αρκεί χρειάζεται να ταίσεις πολλούς παραγοντες..

Δεν ξέρω ούτε ένα, μα ούτε ένα πρωτάθλημα στην Ελλάδα που να μην ήταν προαποφασισμένο. Από την ΑΕΚ που έριχνε τα φώτα ο Γιδοπουλος στο 81 μέχρι τις απομαγνητοφωνησεις του προέδρου του Αιγάλεω που ήταν εκπρόσωπος της ΠΑΕ Ολυμπιακός στην ΕΠΑΕ κι έχουμε συνομιλία όπου συζητάει πόσα για το πόσο κανειβπεναλτι στην Τούμπα και το Σπάθα να του λέει "επαγγελματική δουλειά έκανε ο άνθρωπος, χαμπάρι δεν πηραν" . Ακόμη κι αν δεν έβρισκα το ποδόσφαιρο αργό και βαρετό, δε θα καθόμουν να δω ένα πρωτάθλημα για να δω σε ποιο λεπτό αποφάσισε ο Μπεος να μπει γκολ για να το παίξει στη Μαλαισία. Καλά να είναι οι άνθρωποι και σε καλή μεριά, εις υγείαν των κορόιδων. Να πεις τουλάχιστον ότι προσφέρει και κάποιο θέαμα... Έλεος.
Ναι ρε @Yorgos εμείς που ζούμε;; αλλά είπαμε είναι ανίατη η ασθένειά μας.. Και το περσινό πρωτάθλημα είναι η εξαίρεση, δεν μπορω να διανοηθώ ότι ο Ολυμπιακός έκανε εκείνο το χαζό αυτογκολ για να πάρουμε το πρωτάθλημα.. Αήττητο, ξένοι διαιτητές. -2 βαθμοί.. οι περισσότεροι φίλαθλοι αυτό θα σου πουν οτι το άξιζε και το πηρε δίκαια.. Τεσπα ο καθένας μπορεί να πιστεύει οτι θελει..

Στο CL τωρα και ειδικά στον Άγιαξ που με 9 παίχτες έκανε και τελικές 4 ή 5 νομίζω, αυτό είναι αδιανόητο για το δικό μας ποδόσφαιρο Είνια 500 χρόνια μπροστά ποδοσφαιρικά.. Ωραίο και το παιχνίδι Ντόρνμουντ Ίντερ...

Θες να δεις ποδόσφαιρο τοτε CL ,Αγγλικό, Ισπανικό, Γερμανικό, Γαλλικό άντε και Ιταλικό..

Το άλλο το κουφό το ακούσατε.. την ίδια μέρα θα δώσει η Λίβερπουλ 2 διαφορετικά παιχνίδια σε διαφορετικές ηπείρους,, εννοείται με διαφορετική ενδεκάδα .. η καλή θα παίξει στο Παγκόσμιο Συλλόγων και η 2η στο Λικαπ.. Βρε Κλόπ στο 2ο παιχνίδι θα κοουτσάρεις μέσω ιντερνετ;; κάηκες θα έχει μπει γκολ και δεν θα το έχεις πάερει πρέφα αν είναι αργη η σύνδεση..

ΥΓ κάτω τα χέρια απο τον Μπέο,, έκανε μηνυση στον διαιτητή για το παιχνίδι με τη Λαμία .. Υπήρχε δόλος λέει για λόγους στοιχήματος.. Ε δεν ξέρει τωρα ο Μπέος;; Υπόψη αθωότατος απο όλες τις κατηγορίες ... γατάκια..
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.737
Η χτεσινή ματσαρα ήταν Δυναμό Ζάγκρεμπ-Σαχταρ.
Μπασκετικά τα τελευταία λεπτά.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Ναι ...και γκολ με πένελτι στο 98... 2 λεπτά μετά τις καθυστερήσεις... α εκει επιτρέπεται;;; ενω σε μας οχι στα 24 δυτερόλεπτα μετά... θα μετρατε και τα δεκατα του δευτερολέπτου όπως στο μπάσκετ..
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το άλλο το κουφό το ακούσατε.. την ίδια μέρα θα δώσει η Λίβερπουλ 2 διαφορετικά παιχνίδια σε διαφορετικές ηπείρους,, εννοείται με διαφορετική ενδεκάδα
Και όμως έχει ξαναγίνει!

Κόπα Λιμπερταδόρες 1997. Στις 2 Μαρτίου και ώρα 2 το μεσημέρι η Ράσινγκ θα έπαιζε στο Κίτο με τη Νασιονάλ και στις 8 το βράδυ η Βέλεζ με την Εμελέκ στο Γκουαγιακίλ. Μέχρι εδώ τίποτα περίεργο. Έρχεται όμως η φοβερή και τρομερή ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Αργεντινής και ορίζει το Ράσινγκ-Βέλεζ 2 Μαρτίου! Δηλαδή την ημέρα που κι οι δύο ομάδες θα βρίσκονταν στο Εκουαδόρ, έπρεπε να παίξουν στην Αργεντινή μεταξύ τους για το πρωτάθλημα. Απλό.
Παρόλο τα αιτήματα των ομάδων για αλλαγή των ημερομηνιών, η απόφαση δεν άλλαξε γιατί....έτσι!

Μοιράστηκαν λοιπόν οι παίχτες σε βασικούς και αναπληρωματικούς, και πήγαν στο ματς που ενδίεφερε πιο πολύ την κάθε ομάδα!! Άλλοι Αργεντινή, άλλοι Εκουαδόρ! Όπως καταλαβαίνετε, στις ρεζέρβες επικρατούσε ερημιά, καθώς μετά τις αλλαγές μέσα στο ματς, ο πάγκος ήταν άδειος!!

Αγαπάμε Αργεντινή, αυτό είναι ένα από τα πολλά που έχουν κάνει...
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.737
Ναι ...και γκολ με πένελτι στο 98... 2 λεπτά μετά τις καθυστερήσεις... α εκει επιτρέπεται;;; ενω σε μας οχι στα 24 δυτερόλεπτα μετά... θα μετρατε και τα δεκατα του δευτερολέπτου όπως στο μπάσκετ..
@chrisbd, ελπίζω προφανώς ότι δεν εννοείς εμένα. Γιατί σε διαφορετική περίπτωση δεν έχεις διαβάσει τις αναρτήσεις μου - ούτε διαγώνια. Άλλωστε το έχω ξεκαθαρίσει, είμαι μπασκετικός, ποδόσφαιρο ελληνικό δεν βλέπω. Έχω κόψει NOVA εδώ και πάνω από 5ετία-6ετία γι αυτό το λόγο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom