ΗΠΑ Ταξίδι στις ΗΠΑ.

Ferezz

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
καλημερα μια ερωτηση ηθελα να κανω. Εαν χρειαστεις αντιβιωση πως μπορεις να παρεισ απο Αμερικη? εγω ταξιδευω με βαλιτσα καμπινας μπορω να παρω? Ευχαριστω
 

alexpr

Member
Μηνύματα
24
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ-ΤΟΚΙΟ
Καλημέρα.Αν εννοείς να την πάρεις μαζί σου από εδώ θέλει την συνταγή του γιατρού μεταφρασμένη για το τελωνείο .Αν πάς να την αγοράσεις εκεί εκτός παυσίπονα για όλα τα άλλα θέλουν συνταγή γιατρού.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Καλησπέρα,
Θέλω την βοήθεια σας εάν γνωρίζετε.
Θα ταξιδέψω Νέα Υόρκη τον Απρίλιο του 2020 για 2 εβδομάδες και κανονίζω και ένα ταξίδι Μαιάμι για 3 νύχτες. Από JFK βρίσκω πτήσεις για Μαιάμι με American airlines γύρω στα 185 ευρώ πηγαινέλα. Προ ημερών είχα πετύχει μια πτήση της Delta με 141 eur. Δυστυχώς δεν υπάρχει πια. Υπάρχει περίπτωση να πέσουν οι τιμές ή να παίξει κάποια προσφορά το προσεχές διάστημα , να περιμένω λίγο ακόμη ?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ίσως βρεις και πιο φθηνές, αλλά εξαρτάται από το flexibility που έχεις...
Και η Frontier έχει συχνά οικονομικές πτήσεις, αλλά δεν ξέρω αν έχει βγάλει το πρόγραμμά της μέχρι τότε
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλησπέρα,
Θέλω την βοήθεια σας εάν γνωρίζετε.
Θα ταξιδέψω Νέα Υόρκη τον Απρίλιο του 2020 για 2 εβδομάδες και κανονίζω και ένα ταξίδι Μαιάμι για 3 νύχτες. Από JFK βρίσκω πτήσεις για Μαιάμι με American airlines γύρω στα 185 ευρώ πηγαινέλα. Προ ημερών είχα πετύχει μια πτήση της Delta με 141 eur. Δυστυχώς δεν υπάρχει πια. Υπάρχει περίπτωση να πέσουν οι τιμές ή να παίξει κάποια προσφορά το προσεχές διάστημα , να περιμένω λίγο ακόμη ?
Δοκίμασε και γειτονικά αεροδρόμια. Για Απρίλη βρίσκω JFK-FLL (Fort Lauderdale βόρεια από το Μαϊάμι) γύρω στα 135 ευρώ με jetBlue.
 
Last edited by a moderator:

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Βάλε αλαρμ στην αναζήτηση κ περίμενε..
1,5 μήνα μέτα τελικά μου ήρθε αλέρτ από scyscanner πτήση απο JFK - MIA 140 € πηγαινέλα με Delta και τα έκλεισα.
2-5 Μαϊου.
:xalara::xalara:
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Καλησπέρα!!Έχουμε κλείσει ταξίδι στο Los Angeles σε 3 εβδομάδες και σύνολο για 19 ημέρες.Εκει μένουν φίλοι μας και θα μας ξεναγήσουν σε όλα τα γνωστά μέρη ,έχουν και camper οπότε θα διανυκτερεύουμε όπου θέλουμε.
Απλά μπαίνει το εξής διλλημα,χθες μας προτειναν αν θέλουμε να αλλάξουμε όλο το πρόγραμμα και να φύγουμε για Hawaii για καμιά βδομάδα .Τα εισητηρια που βλέπουν κοστίζουν 180€ ..
Για πείτε γιατί τα θέλω όλα ,Hawaii η Grand canyon ,Vegas ,Υοsemite κτλ?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.198
Καλησπέρα!!Έχουμε κλείσει ταξίδι στο Los Angeles σε 3 εβδομάδες και σύνολο για 19 ημέρες.Εκει μένουν φίλοι μας και θα μας ξεναγήσουν σε όλα τα γνωστά μέρη ,έχουν και camper οπότε θα διανυκτερεύουμε όπου θέλουμε.
Απλά μπαίνει το εξής διλλημα,χθες μας προτειναν αν θέλουμε να αλλάξουμε όλο το πρόγραμμα και να φύγουμε για Hawaii για καμιά βδομάδα .Τα εισητηρια που βλέπουν κοστίζουν 180€ ..
Για πείτε γιατί τα θέλω όλα ,Hawaii η Grand canyon ,Vegas ,Υοsemite κτλ?
Υποθέτω ότι δεν έχετε παει σε κανένα από αυτά;Είναι πολύ υποκειμενική η επιλογή και εξαρτάται από τι αρέσει στον καθένα..Προσωπικά τα δεύτερα(Grand Canyon,Vegas κτλ).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα!!Έχουμε κλείσει ταξίδι στο Los Angeles σε 3 εβδομάδες και σύνολο για 19 ημέρες.Εκει μένουν φίλοι μας και θα μας ξεναγήσουν σε όλα τα γνωστά μέρη ,έχουν και camper οπότε θα διανυκτερεύουμε όπου θέλουμε.
Απλά μπαίνει το εξής διλλημα,χθες μας προτειναν αν θέλουμε να αλλάξουμε όλο το πρόγραμμα και να φύγουμε για Hawaii για καμιά βδομάδα .Τα εισητηρια που βλέπουν κοστίζουν 180€ ..
Για πείτε γιατί τα θέλω όλα ,Hawaii η Grand canyon ,Vegas ,Υοsemite κτλ?
Εξαρτάται πού στη Χαβάη.

Εγώ με 19 μέρες θα έκανα:
2 νησιά στη Χαβάη (kauai το δευτερο) για 1 εβδομάδα συνολικά
3 μέρες LA
5 μέρες Καλιφόρνια γενικώς (big sur με sausalito και σία, φυσικά SF)
Και θα άφηνα και 4 μέρες για Βέγκας, Κανυον, κιτσαριες, σόου κλπ.

Έχετε πολύ χρόνο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom