Ελβετία Ταξίδι στην Ελβετία

Annoula Goal

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλημέρα!!22 Δεκεμβρίου πετάω για ζυρίχη έχω κλείσει rbnb για 3 διανυκτερευσεις .εισητηριο επιστροφής δεν έχω κλείσει ακόμα ,μπορείτε να μου προτείνετε κάποια άλλη πόλη ενδεχομένως εκτος ελβετίας που να επισκευτώ και να επιστρέψω απο εκεί ωστε να μου βγει και το εισητηριο λιγο πιο οικονομικό?απο γερμανια ίσως?
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Η πιο κοντινη γερνανικη πολη ειναι η στουτγκαρδη αλλα ποσο πιο φτηνα θα βρεις;
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Καλημέρα!!22 Δεκεμβρίου πετάω για ζυρίχη έχω κλείσει rbnb για 3 διανυκτερευσεις .εισητηριο επιστροφής δεν έχω κλείσει ακόμα ,μπορείτε να μου προτείνετε κάποια άλλη πόλη ενδεχομένως εκτος ελβετίας που να επισκευτώ και να επιστρέψω απο εκεί ωστε να μου βγει και το εισητηριο λιγο πιο οικονομικό?απο γερμανια ίσως?
Σε 1 ωρίτσα είσαι στη βασιλεία ψαξου από εκεί ίσως βρεις κάτι πιο οικονομικό.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Η Γενευη αξιζει κι αν ναι ποσες μερες θελει;
Το πόσες ημέρες χρειάζονται είναι σχετικό. Εξαρτάται τι θέλεις να δεις και ποια εποχή θα πας. Γενικά θα σου πρότεινα να μείνεις τουλάχιστον 5 ημέρες για να δεις την περιοχή. Την Γενεύη την επισκέφτηκα αυθημερόν από Λωζάνη το καλοκαίρι του 2018 και πιστεύω ότι ήταν αρκετή η μία ημέρα για να δεις τα βασικά. Επίσης μία πολύ καλή ημερήσια από Γενεύη που την άφησα εκκρεμότητα για την επόμενη φορά είναι το Ανεσί. Σχετικά με τη περιοχή, προτίμησα να μείνω στη Λωζάνη που ήταν πιο οικονομικά και βολικά, όπου βρίσκεται και το Ολυμπιακό Μουσείο. Βολεύει για ημερήσιες προς Γενεύη, Βέρνη, Κάστρο Chillon, Βεβέ, Μοντρέ, Εβιάν (με το καραβάκι απέναντι)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom