Alpha bank bonus

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αφού δεν θα μπορείς να πάρεις ούτε τους πόντου απο την προθεσμιακή σε μίλια δηλώνοντας τη aegean bonus, άρα ούτε τους 210.οοο πόντους αφού δεν ειναι πόντοι συναλλαγής αλλα εινα έξτρα πόντοι δώρο οι οποίοι πιστώνονται μετά απο 1 μήνα απο την συναλλαγή.
Λέω εγω τωρα!!!
Μην μου λες τετοια!!!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.756
Εγώ πάντως μετέφερα ότι bonus ειχα ήδη στο miles & bonus. Οτι προλάβουμε και φορτώσουμε την Platinum για αγορές μέχρι τις γιορτές των Χριστουγέννων και τα μετατρέψουμε σε μίλια, μετά για μένα πέθανε το Alphabank Bonus...
Ισως πρεπει να φυλαξουμε μερικες χιλιαδες μιλια κατω απο το στρωμα. Ερχονται πετρινα χρονια.
Τωρα που το ξανασκεφτομαι, δεν ειναι και τοσο χαλια η wizz και η Rayanair, νταξει μωρε.
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
χιλή
Για το miles and more τι ξερουμε;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ισως πρεπει να φυλαξουμε μερικες χιλιαδες μιλια κατω απο το στρωμα. Ερχονται πετρινα χρονια.
Τωρα που το ξανασκεφτομαι, δεν ειναι και τοσο χαλια η wizz και η Rayanair, νταξει μωρε.
Οχι μόνο δεν ειναι τόσο χάλια αλλα θα μάθεις και να τη γράφεις σωστά!!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελειωνει καπου εδω η απαξιωση του προγραμματος η να περιμενουμε νεο ορο "εφοσον τα bonus συλλεχθηκαν απο παρθενες σαββατογεννημενες σε σταυροδρομι με πανσεληνο"?
μα κ παλιοτερα ετσι δεν ηταν? μιλια μαζευες μονο απο την πιστωτικη της Aegean. με ολες τις αλλες μονο ποντους που δεν γινοταν μιλια. δεν βλεπω καποια διαφορα με την προηγουμενη κατασταση, εκτος αν κατι μου διαφευγει.

Να φανταστώ με τον νέο όρο δεν θα μπορεί κάποιος να σου μεταφέρει και Bonus στην συγκεκριμένη κάρτα όπως γινόταν τώρα. Δεν μιλάω για μετατροπή αλλά για μεταφορά.
παντα ομως ισχυει η μεταφορα μιλιων στο miles and bonus. με 15€.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.756
μα κ παλιοτερα ετσι δεν ηταν? μιλια μαζευες μονο απο την πιστωτικη της Aegean. με ολες τις αλλες μονο ποντους που δεν γινοταν μιλια. δεν βλεπω καποια διαφορα με την προηγουμενη κατασταση, εκτος αν κατι μου διαφευγει.
Η προηγουμενη κυβερνηση ειχε κανει πιο ευνοικη τη συλλογη μιλιων, ειναι ολοφανερο :haha:.
 
  • Like
Reactions: GTS

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω για την προθεσμιακή με bonus και μου είπε ο υπάλληλος ότι σύμφωνα με την ενημέρωση που έχουν, θα μπορούν να μετατραπούν σε μίλια αποκλειστικά και μόνο οι αγορές που γίνονται με την Aegean Bonus Visa και ότι δεν θα επιτρέπεται η μετατροπή των bonus πόντων που δίνει η προθεσμιακή, ακόμα και στην περίπτωση που έχει επιλεχθεί από τον πελάτη να αποδίδονται οι πόντοι απευθείας στην Aegean Bonus Visa.
Συγνώμη, αν έχεις δηλαδή μόνο την Aegean Bonus Visa και έχεις προεπιλογή τη μετατροπή όλων των πόντων σε μίλια κάθε μήνα, δεν θα μετατρέπονται οι πόντοι της προθεσμιακής που καταχωρούνται στην κάρτα αυτή; Λίγο παράλογο μου φαίνεται. Ακόμη και αν έχεις και άλλες στο λογαριασμό φαντάζει παράλογο...
Παλιότερα που οι κάρτες ήταν ανεξάρτητες εξάλλου αυτό γινόταν, ότι μάζευες με την Aegean γινόταν μίλια στο τέλος του μήνα.
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
μα κ παλιοτερα ετσι δεν ηταν? μιλια μαζευες μονο απο την πιστωτικη της Aegean. με ολες τις αλλες μονο ποντους που δεν γινοταν μιλια. δεν βλεπω καποια διαφορα με την προηγουμενη κατασταση, εκτος αν κατι μου διαφευγει.
Oχι παλιότερα ότι πόντοι έμπαιναν στην aegean bonus visa και με οποιοδήποτε τρόπο μπορούσες να τους μετατρέψεις. Πχ εστελνες από άλλη κάρτα πόντους στην Aegean visa και τους έκανες μιλια, όπως και οι προθεσμίακες η αποστολες πόντων και από τρίτο που κατέληγαν στην aegean, δηλαδή ότι και σήμερα απλά ήθελε ένα βήμα παραπάνω για να τους κάνεις μίλια ένω τώρα δε χρειαζόταν να το κάνεις ούτε αυτό

Συγνώμη, αν έχεις δηλαδή μόνο την Aegean Bonus Visa και έχεις προεπιλογή τη μετατροπή όλων των πόντων σε μίλια κάθε μήνα, δεν θα μετατρέπονται οι πόντοι της προθεσμιακής που καταχωρούνται στην κάρτα αυτή; Λίγο παράλογο μου φαίνεται. Ακόμη και αν έχεις και άλλες στο λογαριασμό φαντάζει παράλογο...
Αυτό είναι το μόνο και μένα που μου φαίνεται παράλογο, δηλαδή αν κάποιος έχει μόνο τη συγκεκριμένη κάρτα θα του πουν αυτούς τους πόντους δε μπορείς να τους μετατρέψεις, τι να πω. Τόσο άθλιο που έχει γίνει το πρόγραμμα της άλφα πια δε μου φαίνεται τίποτα απίθανο πια...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τόσο άθλιο που έχει γίνει το πρόγραμμα της άλφα πια δε μου φαίνεται τίποτα απίθανο πια...
Μηπως υπερβαλλεις? Παλια ειχα μονο αυτη την καρτα κ ημουν ευχαριστημενος. Μετα εβγαλα κ AMEX κ προθεσμιακη για παραπανω. Τωρα γυριζει στα βασικα, δηλ χρηση της καρτας της Aegean κ μιλια. Τιμιο κ βασικο. Ολα τα αλλα ηταν επιπλεον. Εγω λεω ευτυχως που υπαρχει κι αυτο. Χωρις αυτη την καρτα η πλειοψηφια θα βλεπει τα μιλια κ τα συνεπακολουθα awards με τα κυαλια, οπως κανουν σε πολλες αλλες χωρες της αστροσυμμαχιας...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
μα κ παλιοτερα ετσι δεν ηταν? μιλια μαζευες μονο απο την πιστωτικη της Aegean. με ολες τις αλλες μονο ποντους που δεν γινοταν μιλια. δεν βλεπω καποια διαφορα με την προηγουμενη κατασταση, εκτος αν κατι μου διαφευγει.
Μπορούσες όμως να μεταφέρεις πόντους από κάρτα σε κάρτα και να τους πας όλους στην Aegean... Δεν είναι ξεκάθαρο αν αυτό θα γίνεται πλέον ή όχι (και βέβαια, τη μεταφορά πρέπει πλέον να στην κάνει τρίτο πρόσωπο, λόγο του ενιαίου λογαριασμού)...
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Μηπως υπερβαλλεις? Παλια ειχα μονο αυτη την καρτα κ ημουν ευχαριστημενος. Μετα εβγαλα κ AMEX κ προθεσμιακη για παραπανω. Τωρα γυριζει στα βασικα, δηλ χρηση της καρτας της Aegean κ μιλια. Τιμιο κ βασικο. Ολα τα αλλα ηταν επιπλεον. Εγω λεω ευτυχως που υπαρχει κι αυτο. Χωρις αυτη την καρτα η πλειοψηφια θα βλεπει τα μιλια κ τα συνεπακολουθα awards με τα κυαλια, οπως κανουν σε πολλες αλλες χωρες της αστροσυμμαχιας...
Δεν υπερβάλλω καθόλου, το πρόγραμμα αυτή τη στιγμή έχει γίνει από μακράν το καλύτερο απλά το τελευταίο πρόγραμμα σαν παροχές. Επίσης για τότε πέραν όλων των άλλων πλεονεκτήματων (μεταφορά) μπορούσες απλά να εξαργυρώσεις πόντους με πόλυ καλή αναλογία στην Aegean, δε χρειαζόταν καν να έχεις τη κάρτα για να κάνεις μίλια, έτσι εξαργύρωσα τα πρώτα μου ταξίδια και ακόμα και όταν έβγαλα την Aegean αλά σε πιο μακρινούς προορισμούς συνέφερε η εξαργύρωση με πόντους και όχι μίλια. Οπότε εγώ έτσι το γνώρισα το πρόγραμμα κάποτε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom