Πολωνία Αποριες για κρακοβια

Marymp

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ρε παιδιά άμα κλείσω εισητηρια από το. Επίσημο σαιτ του αουσβιτσ έχει και ξεναγό μέσα?
 
Μηνύματα
20
Likes
1
Ρε παιδιά άμα κλείσω εισητηρια από το. Επίσημο σαιτ του αουσβιτσ έχει και ξεναγό μέσα?
Εσύ επιλέγεις αν θες ξεναγό η όχι στο σαιτ του μουσειου
Να ξέρεις πως χωρίς ξεναγό υπάρχουν συγκεκριμένες ώρες που βρίσκεις κάθε μέρα που ποικίλουν ανάλογα το μηνα
Και σε γκρουπ των 25 ατόμων καθεφορα
Οπότε μπεσ στο σαιτ
Επέλεξε tour for individuals
Επέλεξε ημερομηνια(μπορείς να δεις τα διαθέσιμα εισητηρια μέχρι 2 μήνες μπροστά)
Επέλεξε ώρα που επιθυμείς ανάλογα α ν θες ξεναγό η οχι
Σου ζητούν όνομα για κάθε εισητηριο
Το γραφεις
Εκτυπώνεις εισητηρια και είσαι οκ
Ελπίζω να βοηθησα
Οιο άλλο θες μη διστάσεις!!!!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Η γνώμη μου είναι ότι στο συγκεκριμένο μνημείο η ξενάγηση επιβάλλεται, από κάποιον καταρτισμένο όπως οι επίσημοι ξεναγοί του χώρου. Δεν είναι απαγορευτικό το ποσό των 14€ που κοστίζει το εισιτήριο με τη ξενάγηση στα δύο στρατόπεδα εξόντωσης. Θεωρώ ότι δε θα αντιλαμβανόμασταν ούτε 20% αν το επιχειρούσαμε μόνοι.
Μη το λυπάστε. Είναι κάτι που αξίζει και με το παραπάνω.
Επίσης μη λησμονήσετε να κρατάτε πάνω σας ταυτόητα/διαβατήριο για την είσοδο σας.
 

bortzos

Member
Μηνύματα
46
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
καλησπέρα σε όλους. Επειδή έχω δυο χρονιά να πάω στην Κρακοβία και δεν θυμάμαι θέλω μερικές πληροφορίες. Η πρώτη: γνωρίζει κανεις που ειναι το εργοστάσιο του Σιντλερ και αν χρειαζεται να βγαλω εισιτηριο από καποιο site; Αξίζει να παμε στα αλατωρυχεία? Στην πρώτη επισκεψη μας στην Κρακοβια πηγαμε μόνο στο Aουσβιτσ γιατι ειχαμε λίγες μερες και δεν προλαβαίναμε για κάτι άλλο.
 

Marymp

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Εσύ επιλέγεις αν θες ξεναγό η όχι στο σαιτ του μουσειου
Να ξέρεις πως χωρίς ξεναγό υπάρχουν συγκεκριμένες ώρες που βρίσκεις κάθε μέρα που ποικίλουν ανάλογα το μηνα
Και σε γκρουπ των 25 ατόμων καθεφορα
Οπότε μπεσ στο σαιτ
Επέλεξε tour for individuals
Επέλεξε ημερομηνια(μπορείς να δεις τα διαθέσιμα εισητηρια μέχρι 2 μήνες μπροστά)
Επέλεξε ώρα που επιθυμείς ανάλογα α ν θες ξεναγό η οχι
Σου ζητούν όνομα για κάθε εισητηριο
Το γραφεις
Εκτυπώνεις εισητηρια και είσαι οκ
Ελπίζω να βοηθησα
Οιο άλλο θες μη διστάσεις!!!!!


Όταν επιλέγω το indicidual από κάτω γράφει κ κάτι άλλο το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω.. Όταν λέει english εννοεί για τον ξεναγό?
 
Μηνύματα
20
Likes
1
Όταν επιλέγω το indicidual από κάτω γράφει κ κάτι άλλο το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω.. Όταν λέει english εννοεί για τον ξεναγό?
Όταν επιλέγω το indicidual από κάτω γράφει κ κάτι άλλο το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω.. Όταν λέει english εννοεί για τον ξεναγό?
Ναι σωστα, όπου έχει παύλα είναι χωρίς ξεναγό, συνήθως οι πρώτες και οι τελευταίες της ημερας
Ο αριθμός δίπλα δηλώνει τον αριθμό των διαθέσιμων θέσεων ανά ωρα
 

Marymp

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ναι σωστα, όπου έχει παύλα είναι χωρίς ξεναγό, συνήθως οι πρώτες και οι τελευταίες της ημερας
Ο αριθμός δίπλα δηλώνει τον αριθμό των διαθέσιμων θέσεων ανά ωρα

Εγώ ας πούμε π θέλω Να πάω για 7 ώρες διαλέγω την ώρα 9?
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Εγώ ας πούμε π θέλω Να πάω για 7 ώρες διαλέγω την ώρα 9?
Ναι, διαλέγεις την ώρα που θές, το tour for individuals without an educator και πας. Δεν υπάρχει περιορίσμος στις ώρες που θα κάτσεις. Θεσ 1 ώρα να κάτσεις, θες 7 , το ίδιο είναι.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αξίζει να παμε στα αλατωρυχεία? Στην πρώτη επισκεψη μας στην Κρακοβια πηγαμε μόνο στο Aουσβιτσ....
Δε το συζητώ, είναι καταπληκτική εμπειρία. Να πας, να κάνεις το τουρ, να φας στο εστιατόριο τους, να ψωνίσεις, γενικά να περάσεις ένα πολύ όμορφο και γεμάτο 5-6ωρο. Μη παραλείψεις τη συγκεκριμένη δραστηριότητα.
 
Μηνύματα
20
Likes
1
10 Δεκεμβρίου θέλω να πάω
9, 9:20,9:40
Και μετά τις 12:20 είναι ώρες που μπορείς να βγαλεις απο τώρα εισητηρια δωρεάν χωρίς ξεναγό, όπως επίσης και νωρίς το πρωι
Όπου δηλαδή δεν αναφέρει γλώσσα ξενάγησης και έχει παυλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom