Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Καλησπέρα
Οι ημερομηνίες μας για Λονδινο συμπεφτουν με τις διαδηλώσεις του Extinction Rebellion. Τι ακριβως θα συναντησουμε? Θα ειμαστε ασφαλεις στο κεντρο οπου θα λαμβανουν χωρα πορειες και αλλες δρασεις? Θα εχουμε τα παιδια μας μαζι και προβληματιζομαι ιδιαιτερα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

EFIE

Member
Μηνύματα
43
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
μαλτα,βαρκελωνη,φλωρεντια
Ονειρεμένο Ταξίδι
παρισι,αιγυπτο
Κ εμείς 22-27 Οκτώβριου..υπάρχει λόγος ανησυχίας?με τα μέσα μεταφοράς τι γίνεται?
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νοrd Kapp οδικως
Last edited:

thrasheri21

Member
Μηνύματα
126
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα σας και συγγνωμη αν δεν βλεπω καπου την απαντηση στο ερωτημα μου.Θα επισκεφτώ το Λονδινο στις 28 Νοεμβριου και θα ηθελα να ξέρω αν χρειάζεται να κλεισω εισητηρια καπου παροτι ειναι δωρεαν για το Μουσειο Φυσικης Ιστοριας.Ευχαριστω!!!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Οχι δεν χρειαζεται να κλεισεις καποιο εισητηριο για το μουσειο μονο αν θες να επισκευθεις καποιο Exhibition οπως πχ το Wildlife Photographer of the Year που τρεχει αυτη την περιοδο . Ολα τα δημοσια μουσεια στο λονδινο ειναι δωρεαν.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Καλησπέρα σας και συγγνωμη αν δεν βλεπω καπου την απαντηση στο ερωτημα μου.Θα επισκεφτώ το Λονδινο στις 28 Νοεμβριου και θα ηθελα να ξέρω αν χρειάζεται να κλεισω εισητηρια καπου παροτι ειναι δωρεαν για το Μουσειο Φυσικης Ιστοριας.Ευχαριστω!!!
Οχι. Σε κανενα απο τα δωρεαν μουσεία του Λονδίνου δεν κλεινεις εισιτήριο. Πας πειμενεις στην ουρα και μπαίνεις.

Edit. τωρα ειδα οτι ηδη απαντηθηκε
 
Last edited:

thrasheri21

Member
Μηνύματα
126
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Οκ σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Καλησπέρα σας και συγγνωμη αν δεν βλεπω καπου την απαντηση στο ερωτημα μου.Θα επισκεφτώ το Λονδινο στις 28 Νοεμβριου και θα ηθελα να ξέρω αν χρειάζεται να κλεισω εισητηρια καπου παροτι ειναι δωρεαν για το Μουσειο Φυσικης Ιστοριας.Ευχαριστω!!!
Δεν χρειάζεται. Καλο ταξιδι. Το μουσειο είναι υπεροχο

Δεν χρειάζεται. Καλο ταξιδι. Το μουσειο είναι υπεροχο
Συγνωμη, δεν ειχα δει τις προηγούμενες απαντησεις :)
 
Last edited by a moderator:

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Για επίσκεψη στο sky garden ξέρω ότι πρέπει να κλείσω δωρεάν είσοδο καιρό πριν. Το ερώτημα είναι ποια ώρα είναι η καλύτερη από άποψη θεάς και κόσμου; Με φως ημέρας η νύχτα;
Εάν έχω καταλάβει καλά είναι ένας κλειστός χώρος και έχει έξω μπαλκόνι που βολταρουν όσοι πήγαν για την θέα χωρίς να σε ενοχλεί κάποιος να καθήσεις στα καταστήματα που έχει το κτίριο.
 

lyk.an

Member
Μηνύματα
123
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Baltics/Helsinki
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ουσιαστικά είναι 3 επίπεδα, στο πιο κάτω υπάρχει το μπαλκόνι που μπορείς να βγεις και μέσα μπαρ, το ενδιάμεσο είναι εσωτερικό με μπαρ- κυρίως στο όρθιο, και στο πιο πάνω (που όμως δεν προσφέρεται τόσο για θέα) το εστιατόριο.
Κρίνοντας απ' το ρυθμό που έβλεπα να φεύγουν οι free θέσεις όταν ήθελα να κλείσω, θα έλεγα πως τη νύχτα θα έχει λιγότερο κόσμο, μπορείς να πάρεις κι εσύ μια εικόνα παρατηρώντας αυτό.
Εγώ είχα κλείσει μισή ώρα πριν την ώρα ηλιοβασιλέματος, συνήθως έτσι προσπαθώ όπου υπάρχει θέα, αλλά αυτά είναι γούστα. Πιθανώς να προτιμούσα και νωρίτερα τελικά. Ο κόσμος ήταν πολύς. Όχι εκνευριστικά πολύς, αλλά στο κάτω επίπεδο μπροστά απ' το μπαλκόνι ίσως να μη λέει τόσο αφού περνάει όλη την ώρα κόσμος να βγει έξω. :p
Ο μεγαλύτερος φόβος για τη θέα είναι το πόσο πυκνή-χαμηλή θα είναι η νέφωση πάντως.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Για επίσκεψη στο sky garden ξέρω ότι πρέπει να κλείσω δωρεάν είσοδο καιρό πριν. Το ερώτημα είναι ποια ώρα είναι η καλύτερη από άποψη θεάς και κόσμου; Με φως ημέρας η νύχτα;
Εάν έχω καταλάβει καλά είναι ένας κλειστός χώρος και έχει έξω μπαλκόνι που βολταρουν όσοι πήγαν για την θέα χωρίς να σε ενοχλεί κάποιος να καθήσεις στα καταστήματα που έχει το κτίριο.
Αναλογως την εποχη!θυμαμαι εμεις ειχαμε κλεισει με το πρωινο σλοτ και ειχαμε κανει και κρατηση τραπεζι στη καφετερια κατω το οποιο τελικα δε μας χρειαστηκε διοτι βρηκαμε πασακι με θεα και κατσαμε εκει(εννοω μπροστα στη τζαμαρια)..ουσιαστικα ολη την θεα την βλεπεις στο μπαλκονι διοτι στο κλειστο χωρο εχει τα τραπεζακια της καφετεριας,οχι οτι δε μπορεις να την δεις και απο μεσα..εμεις ειχαμε παει 11.30 το πρωι και για κανα 2ωρο ειμααταν χαλαρα,μετα πλακωσε ανυποφορος κοσμος!α και γενικα προτιμησε το καθημερινη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom