Basketball

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.308
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νταξ, τραγικό γκρεμλιν. Μου αρέσει που αναφέρθηκε στον Καλάθη για την παραμονή του οποίου δήλωνε ότι δεν τον ήθελε γιατί καταλαμβάνει τεράστιο ποσοστό του μπάτζετ κι ότι τον υπέγραψε μόνο και μόνο επειδή τον ήθελε ο Πασκουαλ, "το οποίο ήταν λάθος ", ενώ στο παρελθον τον έχει κράξει κι αυτόν για ξενύχτια ( η αλήθεια είναι ότι έχει εμπλακεί και σε 2 σοβαρά τροχαίο ο Νικ, στο ένα ο οδηγός του άλλου αυτοκινήτου έλεγε ότι ο Καλάθης ήταν εμφανώς μεθυσμένος).

Μιλαμε για πρόεδρο που έχει μπει στα αποδυτήρια σε αγώνα Ευρωλίγκας "με τους άνδρες της προσωπικής του ασφαλείας" και απειλούσε τους διαιτητες με ένα κηροπήγιο (!) ότι θα βιάσει τις "γυναίκες και τις κόρες σας μπροστά σας, I swear to my eyes!", στο Φούφη φώναζε από τις θέσεις της γραμμής "Φούφη θα έρθω με άλλους βράδυ στο σπίτι σου πες στη γυναίκα σου να κλειδώσει", έστειλε την ομάδα με πούλμαν από την Κωνσταντινούπολη επειδή έχασαν από τη Φενέρ (γουάου τρομερό), έστειλε στο νοσοκομείο το Θορθάνο με νευρικό κλονισμό όταν πήγαν οι μπράβοι του στα αποδυτήρια να "νουθετήσουν το τεχνικό τιμ", γύριζε όλη τη Σερβία διαδίδοντας κουτσομπολίστικα σε δημοσιογράφους που δε γνώριζε καν ότι ο Τζόρτζεβιτς είναι "ο χειρότερος άνθρωπος που έχω γνωρίσει ποτέ", τσακώθηκε με την Ευρωλίγκα και πήγαινε σε ματς με αποτέλεσμα να πληρώνονται τα πρόστιμα και να φτάσει να πληρώσει μισό εκατομμύριο (δηλαδή όσο κάνει ο Ντεσόν Τόμας...), μετά κήρυξε τον ανένδοτο με το φοβερό δημοψήφισμα που θα γινόταν μέσω... sms, τελικά ζήτησε συγγνώμη από την Ευρωλίγκα με ανακοίνωση που έβγαλε... Δεκαπενταύγουστο που είναι ο κόσμος για μπάνια, καταρίόταν το Σπανούλη και το αγέννητο παιδί του να πεθάνουν, σε άλλη φάση από τηλεοράσεως ζητούσε από τον Τσίπρα να συλλάβει το Σπανούλη (!) τώρα απειλεί του παίχτες (για πολλοστή φορά, την άλλη φορά έλεγε ότι θα τους κόψει ένα μηνιάτικο πέρυσι), ενώ ακόμη και τον Πιτίνο για όσους δεν το θυμούνται, πρώτα έβαλε τον Κουβόπουλο και τον Κοντό να τον λοιδορούν μετά το κακό του ξεκίνημα, και το καλοκαίρι -πριν ο Πιτίνο προφασιστεί την υγεία του εγγονού του- είχε βάλει τα φιλικά του μέσα να γράφουν "ποιος Πιτίνο τώρα, καλά κι αυτόν εμείς τον κάναμε μάγκα, που δεν ξέρει ούτε το Θανάση να αξιοποιήσει και τον ξελάσπωνε ο Καλάθης" κι άλλα τέτοια γραφικά, για να μην πάμε στους ισχυρισμούς "έριξα τον Ολυμπιακό στην Α2" όπου γελοιοποιηθηκε το πρωτάθλημα με Κύμη και Λαύριο και δημοσίευε κάτι βίντεο στα οποία υποτίθεται ότι κυνηγούσε τους Αγγελόπουλους (αφού είχε βγει από τα γραφεία του ΕΣΑΚΕ όπου ο ίδιος ισχυριζόταν ότι τον εσπρωξαν και είχε ξαναβρεί τους μπράβους του) και τους φώναζε "όπου σε βρω σε κυνηγώ" . Θυμάμαι τις διαρροές της Εισαγγελίας στον Τύπο για έρευνες σε κάτι στοιχήματα στο Ξάνθη-Παναθηναϊκός 3-2 στη Μαλαισία 1 εκ. Ευρώ από το Δημήτρη προ αμομνημονεύτων ετών, όχι πολύ μετά τις φάπες από το Ράτζα.

Κατά τα άλλα η ομάδα υποτίθεται ότι ξεφτιλίζεται όταν χάνει από τον Προμηθέα κι από τη Φενερμπαχτσε κι όχι όταν γελάει όλη η Ευρώπη (και το ESPN ενίοτε...) με τον κύριο Δημήτρη. Εντελώς αχρείαστα όλα αυτά όταν πάμε για δεύτερη σερί νίκη στην Ευρωλίγκα με σκοπό την ανάκτηση της ηρεμίας μετά τον αποκλεισμό από τον Προμηθέα (που είναι κακό αποτέλεσμα, αλλά μπροστά στα όσα διαβάζουμε, σιγά την ξεφτίλα δηλαδή, λες και παίζουμε μόνοι μας ή έχουμε κανένα συμβόλαιο με τις νίκες). Δε θα δούμε Φ4 ποτέ με τον συγκεκριμένο, αυτά είναι για σοβαρούς οργανισμούς. Κρίμα γιατί σε άλλα θέματα η ΚΑΕ είναι πολύ σοβαρή (στο μάρκετινγκ έχει κερδίσει πολλές φορές το σχετικό βραβείο), αλλά χάνονται μπροστά σε κάτι τέτοια ξεφτιλίκια. Άκου κράξιμο και shut the fuck up σε παίκτη της ομάδας μέσω ίνστα... Πού γίνονται αυτά ωρέ;
 
Last edited:

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
@Yorgos, αυτά που επισημαίνεις είναι σωστά. Δυστυχώς. Τα έχω σκεφτεί κι εγώ. Πολλές φορές.Όμως πρέπει να γνωρίζουμε (ιδίως οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού, νομίζω ότι είσαι κι εσύ, εγώ δεν είμαι αλλά ως μπασκετικός έχω ιδιαίτερη αδυναμία σε Άρη και Παναθηναϊκό) αλλά και όλοι οι μπασκετικοί (που είμαι κι εγώ) ότι εναλλακτική επιλογή ΔΕΝ υπάρχει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.308
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
@Yorgos, αυτά που επισημαίνεις είναι σωστά. Δυστυχώς. Τα έχω σκεφτεί κι εγώ. Πολλές φορές.Όμως πρέπει να γνωρίζουμε (ιδίως οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού, νομίζω ότι είσαι κι εσύ, εγώ δεν είμαι αλλά ως μπασκετικός έχω ιδιαίτερη αδυναμία σε Άρη και Παναθηναϊκό) αλλά και όλοι οι μπασκετικοί (που είμαι κι εγώ) ότι εναλλακτική επιλογή ΔΕΝ υπάρχει.
Γιατί δεν υπάρχει; πλέον κερδοφορος επιχείρηση είναι ο Παναθηναϊκός, θα μπορούσε να τον αγοράσει κάποιος νορμάλ άνθρωπος. Τα έσοδα από την Ευρωλίγκα έχουν αυξηθεί παρά πολύ και οι ισολογισμοί είναι τουλάχιστον ισοσκελισμενοι. Αν πρυτανεύσει η λογική και επιστρέψει ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα, ακόμη καλύτερα.

Το βασικό πρόβλημα με το να φύγει το γκρεμλιν... είναι το γκρεμλιν. Θα κάνει τη ζωή πατίνι σε όποιον έστω ενδιαφερθεί για την ΚΑΕ, με τις γνωστές μεθόδους, από τα στρατευμενα ΜΜΕ μέχρι τους στρατούς και την Ομοσπονδία. Αλλά μονόδρομος οικονομικά δεν είναι.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
εναλλακτική επιλογή ΔΕΝ υπάρχει.
Πολύ φοβάμαι πώς ίσως να είναι αλήθεια. Είδαμε τι έγινε και με τον ποδοσφαιρικό Πάο. Οκ, υπάρχουν διαφορές αλλά και πάλι. Με το που έφυγε η οικογένεια που κράταγε την ομάδα υγιή, ξεκίνησε ο κατήφορος (οικονομικά πιο πολύ, γτ οι επόμενοι είχαν και ένα δυο επιτυχίες που όμως τις πληρώνει και με το παραπάνω ο σύλλογος) ο οποίος ακόμα δεν έχει τελειώσει.
Είδαμε επίσης τι έπαθε ο μπασκετικός Ολυμπιακός για μερικά χρόνια μέχρι να εμφανιστούν οι Αγγελόπουλοι.

Μακάρι να γινόταν πάντως αλλαγή. Αυτό με τα παιδιά του Σπανούλη πάντως για μένα ήταν το χειρότερο (μεταξύ πολλών βέβαια). Όποιος είναι γονιός το καταλαβαίνει πολύ πιο έντονα. Εμετικός.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Γιατί δεν υπάρχει; πλέον κερδοφορος επιχείρηση είναι ο Παναθηναϊκός, θα μπορούσε να τον αγοράσει κάποιος νορμάλ άνθρωπος.
Ρωτάς γιατί δεν υπάρχει; Δεν υπάρχει νορμάλ άνθρωπος να μπλέξει με αυτό που ονομάζουμε ελληνικό αθλητισμό και ειδικά ελληνικό μπάσκετ. Που να μπλέξει;
Διάβασε τις αναρτήσεις μου 504 και 513 κι αν θες μπορώ να συνεχίσω για τον όμορφο κόσμο, αγγελικά πλασμένο του ελληνικού μπάσκετ.
Υπάρχουν και καινούργια φρούτα.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Τα έσοδα από την Ευρωλίγκα έχουν αυξηθεί παρά πολύ και οι ισολογισμοί είναι τουλάχιστον ισοσκελισμενοι.
Δεν έχω διαβάσει ισολογισμό της ΚΑΕ αλλά είμαι σίγουρος ότι στην πραγματικότητα είναι με τα μπούνια μέσα. Μπάσκετ δεν υπάρχει. Τα έσοδα είναι ελάχιστα σε σχέση με τα χρήματα που δίνονται ακόμα και σε τεράστιες αγορές όπως η Τουρκία και η Ισπανία. Μόνο χειρότερος μπορεί να βγει ο ΠΑΟ από την αποχώρηση της οικογένειας.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
Έφαγε 58 πόντους σε ένα ημίχρονο!!!!!!
Από την Άλμπα που έχει έρθει με σοβαρές ελλείψεις!!!!
Ο Παναθηναικος καταφερε να χασει απο τη β Αλμπα... Ο Τρακης βρηκε αφορμη να κοψει συμβολαια αφου "ειχε προειδοποιησει" και να κανει αυτους που πινουν τα βραδυα, να καψουν τα ξυδια των τελευταιων ημερων μετα απο 50 λεπτα αγωνα και λιωσιμο :haha::haha:. Προφανως και ο Πεδουλακης αποτελει παρελθον ηδη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.308
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν το είδα το ματς, αλλά τραγικό αποτέλεσμα καμία δικαιολογία.

Οι ισολογισμοί της ΚΑΕ εδώ και 4 χρόνια δημοσιεύονται και είναι όλοι ισοσκελισμενοι. Η ομάδα έχει πάνω από 11.000 διαρκείας, κάθε χρόνο ακριβότερα μάλιστα. Αν οι ισολογισμοί είναι μαϊμού, τότε πληρώνει λιγότερη εφορία από αυτή για την οποία κλαίγεται κι ας εξηγήσει αυτός γιατί δηλώνει μαϊμούδες.

Κέρδη 1,4εκ το 2015
https://www.google.com/amp/www.gazz...0406/kerdi-14-ek-i-kae-panathinaikos-pics?amp

Και το 2017 κέρδος σχεδόν 85.000 ευρώ. Όλα αυτά πριν την αύξηση των διαρκείας και το νέο φορμάτ της Ευρωλίγκας με τους διπλούς αγώνες.
gian4.jpg
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
@Yorgos, συμφωνώ απόλυτα για τα προβλήματα που δημιουργεί ο διοικητικός ηγέτης του ΠΑΟ, αλλά επιμένω ότι δεν υπάρχει εναλλακτική λύση. Στην Ελλάδα δεν ανθίζουν, δυστυχώς, οι πολυμετοχικές εταιρείες. Άρα πρέπει να βρεθεί εναλλακτική λύση. Μονοπρόσωπη. Και στην Ελλάδα κανείς σοβαρός άνθρωπος δεν μπλέκει με αθλητικά σωματεία. Αν εσύ γνωρίζεις έστω κι έναν καθαρό άνθρωπο, γιατί εγώ δεν γνωρίζω. Και οι Αγγελόπουλοι είδαμε πως τα έκαναν τελικά. Με τον Ολυμπιακό στην Α2 και τη διαιτησία να τον σφυρίζει 100-0 για να μην υποβιβαστεί και τότε τέρμα η ΚΑΕ. Όσον αφορά στους ισολογισμούς των Α.Ε. να είσαι επιφυλακτικός. Ποτέ δεν αναγράφεται η αλήθεια. Αλλά και να είναι αλήθεια απαιτείται διαχειριστής και διοίκηση η οποία να τον ελέγχει. Δύσκολα προβλήματα θέτεις.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.308
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ρωτάς γιατί δεν υπάρχει; Δεν υπάρχει νορμάλ άνθρωπος να μπλέξει με αυτό που ονομάζουμε ελληνικό αθλητισμό και ειδικά ελληνικό μπάσκετ. Που να μπλέξει;
Διάβασε τις αναρτήσεις μου 504 και 513 κι αν θες μπορώ να συνεχίσω για τον όμορφο κόσμο, αγγελικά πλασμένο του ελληνικού μπάσκετ.
Υπάρχουν και καινούργια φρούτα.
Υπάρχουν και νορμάλ άνθρωποι, ειδικά σε μαγαζί γωνία. Η Ευρωλίγκα είναι πόλος έλξης κι εγγύηση κάλυψης σοβαρού κομματιού του μπάτζετ. Οι Αγγελόπουλοι, ο Μάκης, ο Λιολιος μια χαρά νορμάλ άνθρωποι είναι, δε θα απέκλεια a priori το να ενδιαφερθεί κάποιος αντίστοιχος για την ΚΑΕ.

Η "οικογένεια " πια δεν ασχολείται, μόνο ο Τρακης, η αδελφη του δε θέλησε να καλύψει το κομμάτι που αντιστοιχούσε στο Θανάση απ όσο έχω διαβάσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom