Αυστρία Τσεχική Δημοκρατία Πληροφορίες, απορίες για Πράγα - Βιέννη

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.597
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
καλησπερα παιδια!! μιας και σχεδον εφτασε το ταξιδι μου για Βιεννη-Πραγα θελω να κανω μερικες ερωτησεις να ξεκαθαρισω ορισμενα πραγματα!! το εισιτηριο του τραμ μπορω να το χρησιμοποιησω και στο μετρο?? .. ειναι οπως στην Ελλαδα 90λεπτο π.χ.??? υπαρχει καποιος που εχει αποψη απο τους ζωολογικους κηπους Βιεννης και Πραγας? ποιον να προτιμησω?? σας ευχαριστω!!
Στη Βιέννη υπάρχει ενιαίο εισιτήριο για τραμ και μετρό. Τη διαρκεια του πρεπει να την τσεκάρεις.
Ο ζωολογικός κήπος του ανακτόρου Shonbrün είναι τεράστιος και με πολλά ζώα. Έχει και ένα πολύ ωραίο χώρο με τροπικά φυτά.
Το χειμώνα όμως δε ξέρω πόσα ζώα θα κυκλοφορούν έξω και τι βλάστηση θα υπάρχει...
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Στη Βιέννη υπάρχει ενιαίο εισιτήριο για τραμ και μετρό. Τη διαρκεια του πρεπει να την τσεκάρεις.
Ο ζωολογικός κήπος του ανακτόρου Shonbrün είναι τεράστιος και με πολλά ζώα. Έχει και ένα πολύ ωραίο χώρο με τροπικά φυτά.
Το χειμώνα όμως δε ξέρω πόσα ζώα θα κυκλοφορούν έξω και τι βλάστηση θα υπάρχει...
Αυτο φοβαμαι και εγω λογω χειμωνα.. και ειναι και ακριβο το εισιτηριο παναθεμα τους!!
 

panos athina

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Παιδια ετοιμαζω (για Οκτωβρη ............λογω aegean και προσφορας -50% μεχρι αυριο για παντου) ενα ταξιδι 6 διανυκτερευσεων απο Αθηνα-Πραγα (3 νυχτες μετα με τραινο Βιεννη αλλες 3 και απο εκει επιστροφη Αθηνα
Θα ηθελα πληροφοριες για αυτες τις 2 πολεις.Αξιοθεατα,κλπ .Σας ευχαριστω εκ των προτερων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom