Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτο που το λεει? Δεν σε περιοριζει. Ως 10 κιλα μπορει να ειναι η μικρη τσαντα. Το οριο των 10 κιλων ισχυει ειτε εχεις 1 μικρη ειτε 2 χειραποσκευες. Τσαντα λαπτοπ πχ με εξαρτηματα μπορει να τα πλησιασει ανετα, δεν τη ζυγιζουν.
 

anna kar

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαίρεται
Ξέρω ότι για την παραδοτέα αποσκευή 10 κιλών ισχύουν οι διαστάσεις 55χ40χ20 αλλά θέλω να ρωτήσω αν έχετε δει όντως να κάνουν έλεγχο στις παραδοτέες. Θα ζητήσουν να τη βάλω στο "κουτί"; δυστυχως αντι για 20 ειναι καπου στα 24-25εκ. η δικια μου. Συγκεκριμένα πετάω με ryanair από Θεσσαλονίκη.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Χαίρεται
Ξέρω ότι για την παραδοτέα αποσκευή 10 κιλών ισχύουν οι διαστάσεις 55χ40χ20 αλλά θέλω να ρωτήσω αν έχετε δει όντως να κάνουν έλεγχο στις παραδοτέες. Θα ζητήσουν να τη βάλω στο "κουτί"; δυστυχως αντι για 20 ειναι καπου στα 24-25εκ. η δικια μου. Συγκεκριμένα πετάω με ryanair από Θεσσαλονίκη.
Καλώς ήρθες. Δε μου έχει τύχει ποτέ έλεγχος για - προβλεπόμενη σχεδόν - αποσκευή, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για παραδοτέα στον ιμάντα (θα θέλαμε βέβαια να υπάρχει ιμάντας στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση). Θεωρώ ότι έχει ελάχιστες πιθανότητες να σου πουν το παραμικρό ειδικά για 4-5 εκατοστά.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Καλησπέρα έκλεισα με ryanair για ρώμη και πλήρωσα και για βαλίτσα 20 κιλών..έχω μια απορία πάνω στο αεροπλάνο μπορώ να πάρω μια σχολική τσάντα? Χωρις να πληρώσω εξτρα βέβαια
Αν πάρεις μαζί σου μια τσάντα μόνο, τότε από εμπειρία σου λέω πως μπορεί να είναι ένα σχολικό σακίδιο ,αλλά όχι τεράστιο.
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Καλησπέρα έκλεισα με ryanair για ρώμη και πλήρωσα και για βαλίτσα 20 κιλών..έχω μια απορία πάνω στο αεροπλάνο μπορώ να πάρω μια σχολική τσάντα? Χωρις να πληρώσω εξτρα βέβαια
Όλοι οι επιβάτες δικαιούνται να φέρουν 1 μικρή προσωπική τσάντα στην καμπίνα, που πρέπει να χωράει κάτω από το μπροστινό κάθισμα (40cm x 20cm x 25cm). Για παράδειγμα, τσάντα χειρός, τσάντα για φορητό υπολογιστή και μικρό σακίδιο πλάτης.
 

kostas87

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
καλησπερα γνωριζετε αν μπορεις να προσθεσεις 10 κιλα χειραποσκευη αφου εχεις κανει ηδη κρατηση? Σιγουρα δινει επιλογη για παραδοτεα αποσκευη αλλα δεν βρηκα να λεει καπου αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και για τη χειραποσκευη.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
καλησπερα γνωριζετε αν μπορεις να προσθεσεις 10 κιλα χειραποσκευη αφου εχεις κανει ηδη κρατηση? Σιγουρα δινει επιλογη για παραδοτεα αποσκευη αλλα δεν βρηκα να λεει καπου αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και για τη χειραποσκευη.
Φυσικά και σου δίνει τη δυνατότητα να το κάνεις αργότερα, σε περίπτωση βέβαια που δεν έχεις προσθέσει ήδη μία. Τότε, το μόνο που μπορείς να προσθέσεις είναι 20κιλη.
 

kostas87

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Φυσικά και σου δίνει τη δυνατότητα να το κάνεις αργότερα, σε περίπτωση βέβαια που δεν έχεις προσθέσει ήδη μία. Τότε, το μόνο που μπορείς να προσθέσεις είναι 20κιλη.
μιλαμε παντα για τη 10kg χειραποσκευη που παιρνεις στη καμπινα μαζι σου ετσι? δε λεω για την παραδοτεα βαλιτσα που αναφερει ξεκαθαρα οτι μπορεις να αγορασεις εως και 2 ωρες πριν τη πτηση. Απλα δε θελω να προσθεσω καθολου αποσκευες παρα μονο να κλεισω το εισιτηριο που ειναι σε καλη τιμη οποτε κ να ακυρωσω να χασω μονο αυτο.
επισης τιμη μου βγαζει 14ευρω αλλαζει αν την προσθεσω αργοτερα?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
μιλαμε παντα για τη 10kg χειραποσκευη που παιρνεις στη καμπινα μαζι σου ετσι? δε λεω για την παραδοτεα βαλιτσα που αναφερει ξεκαθαρα οτι μπορεις να αγορασεις εως και 2 ωρες πριν τη πτηση. Απλα δε θελω να προσθεσω καθολου αποσκευες παρα μονο να κλεισω το εισιτηριο που ειναι σε καλη τιμη οποτε κ να ακυρωσω να χασω μονο αυτο.
επισης τιμη μου βγαζει 14ευρω αλλαζει αν την προσθεσω αργοτερα?
Ναι βεβαίως και μπορείς να προσθέσεις αργότερα, κάνεις log in στην εφαρμογή ή στο site, βρίσκεις την επερχόμενη πτήση σου και πας στο μενού ''Priority & 2 Cabin Bags'' απ' όπου και μπορείς να προσθέσεις τη χειραποσκευή που λές.
Συνήθως η τιμή δεν αλλάζει, τουλάχιστον δε το χω δει να αλλάζει όσες φορές το έχω κάνει εγώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom