Ιράν Χριστούγεννα στο Ιράν

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Έχεις μήπως πιο ακριβή διεύθυνση για το μαγαζί με το χαλί; ή το όνομά του;
 
Last edited:

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.451
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Έχεις μήπως πιο ακριβή διεύθυνση για το μαγαζί με το χαλί; ή το όνομά του;
μμμ οχι δυστυχως --- παντως φαντάζομαι ειναι πολυ γνωστο κ μεγάλο (πολυόροφο) μαγαζί -- αν ρωτήσετε εκει στην περιοχη Jolfa ειμαι βεβαιος οτι θα σας το υποδείξουν
 
  • Like
Reactions: Pel

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καταπληκτική ιστορία, λεπτομερέστατη και με οδηγίες, για μια χώρα που θέλω να πάω και βρίσκεται στα ευρύτερα σχέδια μου. Απ' ότι ξέρω βέβαια έκοψε τη πτήση η Aegean οπότε ψάχνουμε εναλλακτική (ίσως Turkish).
Ευχαριστούμε που μοιράστηκες τις εμπειρίες σου, είχαν πραγματικά μεγάλο ενδιαφέρον!
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Είναι επίσης γνωστή ως η πόλη των ποιητών (Saadi και Hafez) ,
Αυτός ο Σααντί ήταν γνωστός στους ΄Ελληνες από την ερωτική εξομολόγηση του Γιώργου Κωνσταντίνου στην Αλίκη Βουγιουκλάκη στην ταινία "Χτυποκάρδια στο θρανίο". Κωνσταντίνου (με πάθος): "΄Ενας Πέρσης ποιητής, ο Σααντί έγραψε ένα ποίημα που λέει "Αγάπη μου, αγάπη μου, αγάπη μου!" :love0054: Μου είχε κάνει εντύπωση και τόχα ψάξει λιγάκι! ;) Πολύ γέλασα όταν το διάβασα στην ιστορία σου!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.782
+1 στον @fotast που με εστειλε απο το αλλο θρεντ εδω και διαβασα αυτη την ωραια ιστορια που μου ειχε ξεφυγει για εναν προορισμο που, επισης, μου ξεφευγει χρονια τωρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom