Κροατία Σερβία Σλοβενία Δυτικά Βαλκάνια

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
παρακαλώ, ψάχνω να βρω έναν οικονομικό τρόπο να ταξιδέψω από θεσσαλονίκη για οποιαδήποτε πόλη της σλοβενίας. όποιος έχει πληροφορίες, ας στείλει ένα σχετικό μήνυμα
Πάρε μερικούς....

1. Οπλίζεσαι με υπομονή, παίρνεις τηλέφωνο τον ΟΣΕ και ρωτάς.
2. Με μια από τις πτήσεις με ανταπόκριση που θα βρείς στο airtickets.gr ή στα άλλα sites.
3. Με Skyeurope στη Βιέννη, κι από κει με τρένο στη Σλοβενία (6 ώρες περίπου)
4. Παίρνεις αεροπλάνο, τρένο, αυτοκίνητο ή λεοφωρείο, κατεβαίνεις Αθήνα, κι από κει πετάς για LJU απευθείας με Adria.
5. Βάζεις μπροστά το αυτοκίνητο άγρια χαράματα, και ξεκινάς. Το βράδυ θα έχεις φτάσει. Για πιο χαλαρά, μπορείς και να το σπάσεις σε 2 μέρες (με στάση π.χ. στο Βελιγράδι). Για περισσότερες πληροφορίες, www.viamichelin.com.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Υπάρχει μια εξαιρετική προσφορά του ΟΣΕ που λίγοι φαίνεται να ξέρουν κι εμένα με έχει βολέψει για τα Βαλκάνια. Λέγεται Balkan Flexipass και δυστυχώς δεν περιλαμβάνει τη Σλοβενία, αλλά τουλάχιστον σε πάει μέχρι εκεί. Βουαλά:
ΟΣΕ - Οργανισμός Σιδηροδρόμων Ελλάδος
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υπάρχει μια εξαιρετική προσφορά του ΟΣΕ που λίγοι φαίνεται να ξέρουν κι εμένα με έχει βολέψει για τα Βαλκάνια. Λέγεται Balkan Flexipass και δυστυχώς δεν περιλαμβάνει τη Σλοβενία, αλλά τουλάχιστον σε πάει μέχρι εκεί. Βουαλά:
ΟΣΕ - Οργανισμός Σιδηροδρόμων Ελλάδος
Ούτε Κροατία δεν περιλαμβάνει, την οποία πρέπει να διασχίσεις για να φτάσεις στη Σλοβενία.... :-(. Βολεύει βέβαια για το Θεσσαλονίκη - Βελιγράδι.
 

akoureftos

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καϊμάκτσαλαν
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
φίλε ipanag, επειδή, σκέφτομαι ή για Σλοβενία με Κροατία, ή για Τσεχία (Πράγα) με Σλοβακία(για Ιούνη), θα μπορούσες να μου συστίσεις μερικές ιστοσελίδες, σχετικά με απευθείας(και σχετικά φθηνές) πτήσεις από Θεσσαλονίκη-Λουμπλιάνα και Λουμπλιάνα-Θεσσαλονίκη αντίστοιχα.
Και εάν είναι εύκολο, για Θεσ/νικη-Πράγα και Πράγα-Θεσ/νικη αντίστοιχα?
 

akoureftos

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καϊμάκτσαλαν
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
Γεια σας,
Ειμαι ενα νεο μελος στο φορουμ(και πολυ νεος στην ηλικια) ομως αντιθετα νομιζω πως εχω μια καλη πειρα στα ταξιδια και επειδη σκεφτομαι, για Σλοβενια το επομενο καλοκαιρι, θα μπορουσε κανεις να μου δωσει καμια καλη ιστοσελιδα για αεροπορικα απο Θεσσαλονικη προς Σλοβενια?
Σχετικα φθηνα
Απευθυνθηκα σε αυτο το μερος του site, επειδη ο φιλος ipanag, πηγε στα δυτικα Βαλκανια
Οποιος μπορει, παρακαλω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας,
Ειμαι ενα νεο μελος στο φορουμ(και πολυ νεος στην ηλικια) ομως αντιθετα νομιζω πως εχω μια καλη πειρα στα ταξιδια και επειδη σκεφτομαι, για Σλοβενια το επομενο καλοκαιρι, θα μπορουσε κανεις να μου δωσει καμια καλη ιστοσελιδα για αεροπορικα απο Θεσσαλονικη προς Σλοβενια?
Σχετικα φθηνα
Απευθυνθηκα σε αυτο το μερος του site, επειδη ο φιλος ipanag, πηγε στα δυτικα Βαλκανια
Οποιος μπορει, παρακαλω
Ρε μεγάλε, ακριβώς 6 posts πιο πάνω, στην ίδια σελίδα με την ερώτησή σου, έχουμε απαντήσει ακριβώς στην ίδια ερώτηση. Γιατί δεν κάνεις ένα κόπο να κοιτάξεις και πρέπει να απαντήσουμε τα ίδια πράγματα για μια ακόμα φορά, για τη δική σου ερώτηση?

Αν υπάρχει κάτι που γράψαμε και δεν το κατάλαβες, ρώτα γι αυτό. Αν σου λείπει κάποια λεπτομέρεια (όπως π.χ. ότι το www.airtickets.gr έχει όλα τα αεροπορικά δρομολόγια που μπορεί να χρησιμοποιήσεις) μπορείς να ρωτήσεις τη συγκεκριμένη ερώτηση. Αλλά μην περιμένεις να σου ετοιμάσει κάποιος όλο το ταξίδι στο πιάτο. Αν θες κάτι τέτοιο, πήγαινε σε ταξιδιωτικό γραφείο!
 

akoureftos

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καϊμάκτσαλαν
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
Συγγνώμη, δεν το πρόσεξα
Πάντως ευχαριστώ
 

fank

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη, Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
γειά σας παιδιά! θέλω το καλοκαίρι να πάω Σλοβενία από Ελλάδα με τραίνο. ξέρετε περίπου πόσο θα κοστίσει; και πόσες μέρες; δε με ενδιαφέρει να μείνω στις ενδιάμεσες χώρες αλλά να πάω Σλοβενία, Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

akoureftos

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καϊμάκτσαλαν
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει εάν γίνεται, να νοικιάσει κανείς ένα αμάξι από Σλοβενία και να το αφήσει στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ????????
 

El Bon Rollet

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Kαλησπερα!Καταρχας μπραβο ipanag για την περιγραφη σου, μου αρεσε πολυ!..Και το αλλο.Θελω να παω Σερβια με το InterRail, με το one-country pass.Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τις αποστασεις αναμεσα στις πολεις για το ποσην ωρα κανουν τα τρενα απο την μια στην αλλη, για να κανονισω το ταξιδι. Αν ξερει καποιος να με πει, θα ειναι μεγαλη βοηθεια!Ευχαριστω!
 

inspirator

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ονειρούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα-Καναδάς-Νέα Ζηλάνδ
Μπράβο, μπράβο, μπράβο....τέλεια η περιγραφή και περιπλάνηση στις πολέις.....Μου έδωσες τρελλή ιδέα για το επομένο ταξίδι μου μόλις καταφέρω και κάνω save σε μερικά χρήματα μιας και απο ο,τι κατάλαβα δεν ήταν και κανένα αρκιβό ταξίδι......

Καλά ταξίδια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom