Άνδρος Άνδρος

zaxas44

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
20 Ιουλιου παω Ανδρο με την κοπελα μου για 8 μερες. Μιας και περυσι πηγαμε Κεφαλονια , με πολλες ωρες οδηγηση και γενικα πολυ εξερευνηση, φετος ειπαμε να παμε Ανδρο. Ενα σχετικα μικρο νησι χωρις πολυ εξερευνηση και θα ημαστε πιο πολυ ξενοδοχειο - θαλασσα , αλλα εννοειτε θα το εξερευνησουμε το νησι.

Απλα μου ξεφυγε ενα κομματι, που διαβαζω τωρα :haha:. Μιας και το αμαξι μου ειναι χαμηλο, απο οτι διαβαζω οι δρομοι για τις περισσοτερες παραλιες ειναι χωματοδρομοι και χαλια, ισχυει?

Επισης, ο αερας ειναι τοσο δυνατος που δεν μπορεις να απολαυσεις το μπανιο σου?
Φίλε μου δεν είναι μικρό το νησί , έχε τρελές αποστάσεις με τραγικούς δρόμους , πολλές παραλίες είναι προσβάσιμες από κακό χωματόδρομο, θέλει πολύ προσοχή ,κάτα τα άλλα πανέμορφο ,εγώ πέρσι πήγα Άνδρο και φέτος Κεφαλονιά 😂
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Ισχύει. Είναι μεγάλο νησί με μεγάλες αποστάσεις και χειρότερους δρόμους από Κεφαλλονιά. Κάποιοι δρομοι έχουν καλούς χωματόδρομους (Αποθήκες Χαλκολιμνιωνας), κάποιοι έχουν χωματόδρομους μέτριας δυσκολίας(Βιταλι) και κάποιοι (Αχλα) τραγικούς
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Φίλε μου δεν είναι μικρό το νησί , έχε τρελές αποστάσεις με τραγικούς δρόμους , πολλές παραλίες είναι προσβάσιμες από κακό χωματόδρομο, θέλει πολύ προσοχή ,κάτα τα άλλα πανέμορφο ,εγώ πέρσι πήγα Άνδρο και φέτος Κεφαλονιά 😂
Σωστός, το πρωί έφυγα από το νησί, στα χωριά είναι θεοστενα ο δρόμος και αν δεν σταματήσεις να περάσει ο απέναντι τον έφαγες το καθρέφτη σου, καλή ώρα όπως εγώ, καλά που ήταν χαρβαλο το νοικιαρικο και δεν πήραν χαμπάρι.
Επίσης έχει πολύ αέρα προσοχή όταν ανοίγεις τις πόρτες. Εκτός από τους 2-3 κεντρικους δρόμους όλοι οι άλλοι είναι χάλια μαύρα
 

teodoulke

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Φίλε μου δεν είναι μικρό το νησί , έχε τρελές αποστάσεις με τραγικούς δρόμους , πολλές παραλίες είναι προσβάσιμες από κακό χωματόδρομο, θέλει πολύ προσοχή ,κάτα τα άλλα πανέμορφο ,εγώ πέρσι πήγα Άνδρο και φέτος Κεφαλονιά 😂
Κεφαλονια δεν ήταν χάλια οι δρόμοι εκτός από 2 3 αν θυμάμαι. Τουλάχιστον στην άνδρο δεν έχει 3 ώρες απόσταση . Πέρυσι στην Κεφαλονιά κάθε μέρα οδηγούσα 6 7 ώρες αλλά γύρισα κάθε γωνιά του νησιού.

Τώρα τι με κάνετε με την άνδρο, δν ξέρετε και πως μου ξέφυγε αυτό το κομμάτι του οδικού 😵

Τα ενοικιαζομενα αμαξια βελπω στο ίντερνετ ξεκινάνε από 50ε, οπότε για 2 3 μέρες δν συμφέρει να νοικιάσω 😭
 

zaxas44

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Κεφαλονια δεν ήταν χάλια οι δρόμοι εκτός από 2 3 αν θυμάμαι. Τουλάχιστον στην άνδρο δεν έχει 3 ώρες απόσταση . Πέρυσι στην Κεφαλονιά κάθε μέρα οδηγούσα 6 7 ώρες αλλά γύρισα κάθε γωνιά του νησιού.

Τώρα τι με κάνετε με την άνδρο, δν ξέρετε και πως μου ξέφυγε αυτό το κομμάτι του οδικού 😵

Τα ενοικιαζομενα αμαξια βελπω στο ίντερνετ ξεκινάνε από 50ε, οπότε για 2 3 μέρες δν συμφέρει να νοικιάσω 😭
Απλώς θέλει λίγο προσοχή παραπάνω δεν θεωρώ ότι στην παραλία αποθήκες και στον ζορκο δεν μπορεί να πάει ένα απλό συμβατικό αμάξι προφανώς και πάει απλά είναι λίγο ταλαιπωρία.προταση για φαγητό στην ταβέρνα του κοσση θα με θυμηθείς αψοξο φαγητό και καλές τιμες
 

teodoulke

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Απλώς θέλει λίγο προσοχή παραπάνω δεν θεωρώ ότι στην παραλία αποθήκες και στον ζορκο δεν μπορεί να πάει ένα απλό συμβατικό αμάξι προφανώς και πάει απλά είναι λίγο ταλαιπωρία.προταση για φαγητό στην ταβέρνα του κοσση θα με θυμηθείς αψοξο φαγητό και καλές τιμες
Μόλις το έβαλα στα αγαπημένα 🙏

Αν έχεις κάτι ακόμα να προτείνεις, καλώς.
 

teodoulke

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Οι τιμες για τα ενοικιαζομενα αμαξια ειναι τοσο ακριβα οσο γραφουν στο ιντερνετ? Δηλαδη ενα αμαξι μικρο, βγαινει περιπου 60-70ε την ημερα?? τρελο!
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Οι τιμες για τα ενοικιαζομενα αμαξια ειναι τοσο ακριβα οσο γραφουν στο ιντερνετ? Δηλαδη ενα αμαξι μικρο, βγαινει περιπου 60-70ε την ημερα?? τρελο!
Και ομως ετσι ειναι.Εγω το ειχα κλεισει απο νοεμβριο στα 30 € για τελος Ιουνη . Και οπως ειπα και στο φιλο για Τηνο ,αν βρεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom