Τουρκία Ίντερνετ τηλεφωνία στην Κωνσταντινούπολη

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.647
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Α... μάλιστα. Γνωρίζεις μήπως, εσύ ή κάποιος άλλος, έναν άλλο τρόπο, που να έχω ΚΑΙ χρόνο ομιλίας ΚΑΙ Data? Εκτός από Roaming φυσικά, που δεν συμφέρει.
Αγοράζεις sim από τουρκική εταιρία αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι έχει ιδιαίτερο νόημα. Το κόστος είναι πολλαπλάσιο και η ομιλία βολεύει για να παίρνεις τούρκικα τηλέφωνα. Για να παίρνεις Ελλάδα θα κοστίζει πολύ.
Στην turk cell η φθηνότερη τουριστική sim πήγε στα 35€ σε φίλο, συνταξιδιώτη πριν 20 μέρες περίπου. Ενώ εγώ πήρα esim από την aíralo με 10gb data με κόστος 17,5€ περίπου.
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Αγοράζεις sim από τουρκική εταιρία αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι έχει ιδιαίτερο νόημα. Το κόστος είναι πολλαπλάσιο και η ομιλία βολεύει για να παίρνεις τούρκικα τηλέφωνα. Για να παίρνεις Ελλάδα θα κοστίζει πολύ.
Στην turk cell η φθηνότερη τουριστική sim πήγε στα 35€ σε φίλο, συνταξιδιώτη πριν 20 μέρες περίπου. Ενώ εγώ πήρα esim από την aíralo με 10gb data με κόστος 17,5€ περίπου.
Δηλαδή για να μιλήσεις Ελλάδα, πρέπει να ... πληρώσεις αδρά... Σ΄ ευχαριστώ πολύ!
 
D

Delmem38110

Guest
Δηλαδή για να μιλήσεις Ελλάδα, πρέπει να ... πληρώσεις αδρά... Σ΄ ευχαριστώ πολύ!
Φορτώνεις το βαϊμπερ με μονάδες και κάνες όσες κλήσεις θες πολύ φτηνά. Σε όλους τους ελληνικούς αριθμούς και όχι μον. Σε κινητά κοστίζει περισσότερο αλλά σε σταθερά είναι σχεδόν δωρεάν.
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Φορτώνεις το βαϊμπερ με μονάδες και κάνες όσες κλήσεις θες πολύ φτηνά. Σε όλους τους ελληνικούς αριθμούς και όχι μον. Σε κινητά κοστίζει περισσότερο αλλά σε σταθερά είναι σχεδόν δωρεάν.
Σ'ευχαριστώ πολύ! Δεν το ήξερα! Να είσαι καλά!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Αγοράζεις sim από τουρκική εταιρία αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι έχει ιδιαίτερο νόημα. Το κόστος είναι πολλαπλάσιο και η ομιλία βολεύει για να παίρνεις τούρκικα τηλέφωνα. Για να παίρνεις Ελλάδα θα κοστίζει πολύ.
Στην turk cell η φθηνότερη τουριστική sim πήγε στα 35€ σε φίλο, συνταξιδιώτη πριν 20 μέρες περίπου. Ενώ εγώ πήρα esim από την aíralo με 10gb data με κόστος 17,5€ περίπου.
Τον Νοέμβριο αγόρασα κάρτα Vodafone στην Κωνσταντινούπολη με 440 λίρες (περίπου 22 ευρώ τότε) με 10 GB και χρόνο ομιλίας σε Τουρκία. Προσοχή όμως, χρειάζεται διαβατήριο για την αγορά της, με ταυτότητα δεν γίνεται.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Θα έχω smartphone,το θέμα είναι ότι δεν λειτουργούν εκεί τα δικά μας νούμερα.
Αγόρασε μια SIM data και χρησιμοποίησε κάποιο viber ή κάποιο άλλο call app για κλήσεις στην Ελλάδα.
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Δε μου λέτε ρε παλικάρια.
Υπάρχουν στη Κωνσταντινούπολη τηλεφωνικοί θάλαμοι στους δρόμους; Και αν ναι πως λειτουργούνε για τηλεφώνημα στην Ελλάδα;
Πριν 3 χρόνια είχα αγοράσει αυτήν την κάρτα από πλανόδιο πωλητή και τηλεφωνούσα Ελλάδα, καρτοτηλέφωνα έχει σε πολλά σημεία. (στην Αγιά Σοφιά και πλάι στο Galatasaray στην Ιστικλαρ)
 

Attachments

cosafiv

Member
Μηνύματα
214
Likes
450
η κοσμοκαρτα εχει, για τις χωρες εκτος ΕΟΚ, μια παροχη με 6 ευρ για 30 λεπτα ομιλια και 30 μηνυματα... στελνεις ΤΤΑ30 στο 1330, εγω αυτο χρησιμοποιω οταν παω Σερβια, δεν ξερω αν σου ειναι χρησιμη η πληροφορια
 
Μηνύματα
31
Likes
3
Ονειρεμένο Ταξίδι
Southampton-New York
Πριν 3 χρόνια είχα αγοράσει αυτήν την κάρτα από πλανόδιο πωλητή και τηλεφωνούσα Ελλάδα, καρτοτηλέφωνα έχει σε πολλά σημεία. (στην Αγιά Σοφιά και πλάι στο Galatasaray στην Ιστικλαρ)
Πες φίλε περισσότερες λεπτομεριες,πιστεύω τώρα θα είναι πολύ πιο ακριβότερη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom