Νορβηγία Όσλο για Μπέργκεν με τρένο

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Την πρώτη ημέρα φτάνουμε στο Όσλο 11 το πρωί και λέω να πάρουμε το τρένο (Όσλο - Μπέργκεν) στις 14:30
Το site νομίζω ότι είναι εντάξει,εγώ έχω χρησιμοποιήσει το Rail.Ninja (Rail.Ninja offers you the easiest way to book train tickets online across the world, including Europe, Asia, Australia, the Americas, the Middle East and Africa) Το καλοκαίρι από το Οσλο έχει τραίνο για το Bergen στις 16.30 και όχι στις 14.30.
Τη δεύτερη μέρα να την αφιερώσετε στην πόλη για να την ευχαριστηθείτε και την τρίτη μέρα να κάνετε την κρουαζιέρα που θέλετε και θα γυρίσετε στο Οσλο μέσω Flam και Myrdal,είναι εφικτό.
Από το Bergen το πλοίο φεύγει κάθε μέρα στις 8 το πρωί και φθάνει στο Flam στις 13.40 μετά από μία όμορφη διαδρομή μέσα στα φιόρδ

1675076154521.png

Από το Flam το τραίνο φεύγει στις 14.30 και φτάνει στο Myrdal στις 15.30,ακόμα μία όμορφη διαδρομή με το Flamsbana.Από το Myrdal παίρνεις το τραίνο στις 17.40 και φτάνεις στο Οσλο στις 22.25
 

Nefeli Poul

New Member
Μηνύματα
3
Likes
13
Το site νομίζω ότι είναι εντάξει,εγώ έχω χρησιμοποιήσει το Rail.Ninja (Rail.Ninja offers you the easiest way to book train tickets online across the world, including Europe, Asia, Australia, the Americas, the Middle East and Africa) Το καλοκαίρι από το Οσλο έχει τραίνο για το Bergen στις 16.30 και όχι στις 14.30.
Τη δεύτερη μέρα να την αφιερώσετε στην πόλη για να την ευχαριστηθείτε και την τρίτη μέρα να κάνετε την κρουαζιέρα που θέλετε και θα γυρίσετε στο Οσλο μέσω Flam και Myrdal,είναι εφικτό.
Από το Bergen το πλοίο φεύγει κάθε μέρα στις 8 το πρωί και φθάνει στο Flam στις 13.40 μετά από μία όμορφη διαδρομή μέσα στα φιόρδ

View attachment 419673
Από το Flam το τραίνο φεύγει στις 14.30 και φτάνει στο Myrdal στις 15.30,ακόμα μία όμορφη διαδρομή με το Flamsbana.Από το Myrdal παίρνεις το τραίνο στις 17.40 και φτάνεις στο Οσλο στις 22.25
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!
 
Μηνύματα
32
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπέρα,
αναμένω απο μέρα σε μέρα να κλείσω τη διαδρομή με το τρένο απο όσλο σε μπέργκεν για τέλη Ιουλίου, από το επίσημο σαιτ όπως αναφέρατε σε αυτό το ποστ. Έχω μια απορία.. γιατί στο επίσημο σαιτ ( https://www.vy.no/en ) δε μου εμφανίζει ακόμα διαθέσιμα εισιτήρια, ενώ στην ιστοσελίδα rail ninja εμφανίζει κανονικά εισιτήρια για τις ημερομηνίες μου? Εσείς μου προτείνετε να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα και να κλείσω απο το επίσημο σαιτ? Επίσης γιατί κοιτώντας στις τελευταία εμφανιζόμενες ημερομηνίες πχ 18.07 δε βρίσκω τις τιμές μινιπρισ που αναφέρατε? Όλα είναι πολύ πιο ακριβά, κυμαινονται απο 500-1000 νοκ το άτομο..κάνω κάτι λάθος? Ευχαριστω πολύ!!!!!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλησπέρα,
αναμένω απο μέρα σε μέρα να κλείσω τη διαδρομή με το τρένο απο όσλο σε μπέργκεν για τέλη Ιουλίου, από το επίσημο σαιτ όπως αναφέρατε σε αυτό το ποστ. Έχω μια απορία.. γιατί στο επίσημο σαιτ ( https://www.vy.no/en ) δε μου εμφανίζει ακόμα διαθέσιμα εισιτήρια, ενώ στην ιστοσελίδα rail ninja εμφανίζει κανονικά εισιτήρια για τις ημερομηνίες μου? Εσείς μου προτείνετε να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα και να κλείσω απο το επίσημο σαιτ? Επίσης γιατί κοιτώντας στις τελευταία εμφανιζόμενες ημερομηνίες πχ 18.07 δε βρίσκω τις τιμές μινιπρισ που αναφέρατε? Όλα είναι πολύ πιο ακριβά, κυμαινονται απο 500-1000 νοκ το άτομο..κάνω κάτι λάθος? Ευχαριστω πολύ!!!!!
Μπορείς να κλείσεις μέχρι δυομισι-τρεις μήνες μετά. Δοκίμασε σε λίγες ημέρες. Λες και μόνη σου ότι minipris υπάρχει μέχρι 17 Ιουλίου, κάθε μέρα που περνά θα βλέπεις και αργότερα. Από το επίσημο site πάντα.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Συμφωνώ με τον @adiaforos . Έτσι είχα κάνει κι εγώ πριν κάποια χρόνια. Έμπαινα στο επίσημο σάιτ σχεδόν κάθε ημέρα. Μόλις άνοιξε για την ημερομηνία που με ενδιέφερε, το έκλεισα στο 1/4 της κανονικής τιμής και επέλεξα και τις θέσεις που ήθελα. :cool:
Προτείνω να επιλέξεις την αριστερή πλευρά όπως θα κινείται. Νομίζω είναι καλύτερα. Όχι πως η άλλη είναι χάλια :haha:
 
Μηνύματα
32
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ευχαριστώ πολύ, αύριο είναι η μεγάλη μέρα, σας στέλνω φωτογραφίες απο εικονική σημερινή κράτηση για να μου επιβεβαιώσετε οτι είναι σωστές οι κινήσεις μου, έχω επιλέξει τις πιο φθηνές επιλογές κάθε φορά (non refundable, πιο πρωινή αναχώρηση κτλ), πείτε μου αν διαφωνείτε σε κάτι.
 

Attachments

  • 201,7 KB Προβολές: 0
  • 191,1 KB Προβολές: 0
  • 280,9 KB Προβολές: 0
  • 216,5 KB Προβολές: 0
  • 253,2 KB Προβολές: 0
Μηνύματα
32
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλημέρα, περίμενα μέχρι τις 8:30 και τελικά το εισιτήριο ήταν πιο φθηνό κι έτσι με 1676 νοκ ( συνολική τιμή για 4 άτομα)πρόσθεσα flexible με επιλογή θέσης, οπότε επέλεξα να καθόμαστε αριστερά όπως μου είπατε!!!Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom