Αγκίστρι Αγκίστρι;

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Καλησπέρα και πάλι! Η συνήθης ύποπτη με τα διήμερα/τριήμερα. Στο Αγκίστρι έχει πάει κανείς; Μόλις 50΄από Πειραιά, πράσινο, ηρεμία και μπάνια, ταβερνούλες διαβάζω στην επίσημη ιστοσελίδα του νησιού. Καλά μου ακούγονται. Για διαμονή; Τα μόνα που είδα που μ άρεσαν κάπως ειναι στη Σκάλα ξενοδοχείο Kekrifalia 65 ευρώ και Vasilaras Hotel 85 ευρώ, δίκλινο. Τι λέτε;
Κοίταξα και Πόρο αλλά όλα κλεισμένα εκτός από το Image Hotel (125 με πρωινό, καλό μου φαίνεται) και το Sirene Blue Resort (175 deluxe room τα ανακαινισμένα γτ τα υπόλοιπα λέει 140 με κλασική επίπλωση και από ο,τι διάβασα στα σχόλια πελατών Booking βλακεία τα μη ανακαινισμένα δωμάτια!). Αλλά τόσα λεφτά για τον... Πόρο;! Δεν ξέρω...:(
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Έχω πάει πιο παλιά και έχω μείνει εδώ:

rooms Agistri, Rosy's Little Village, rooms to let, restaurant

Γραφικό, ωραία δωμάτια, πλησίον φοβερή ταβερνούλα που θα σου προτείνουν οι ίδιοι (δε θυμάμαι όνομα).

Το νησάκι για 2 μέρες καλό είναι, θες μεταφορικό μέσο (τότε είχα μηχανάκι).
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Καλησπέρα και πάλι! Η συνήθης ύποπτη με τα διήμερα/τριήμερα. Στο Αγκίστρι έχει πάει κανείς; Μόλις 50΄από Πειραιά, πράσινο, ηρεμία και μπάνια, ταβερνούλες διαβάζω στην επίσημη ιστοσελίδα του νησιού. Καλά μου ακούγονται. Για διαμονή; Τα μόνα που είδα που μ άρεσαν κάπως ειναι στη Σκάλα ξενοδοχείο Kekrifalia 65 ευρώ και Vasilaras Hotel 85 ευρώ, δίκλινο. Τι λέτε;
Κοίταξα και Πόρο αλλά όλα κλεισμένα εκτός από το Image Hotel (125 με πρωινό, καλό μου φαίνεται) και το Sirene Blue Resort (175 deluxe room τα ανακαινισμένα γτ τα υπόλοιπα λέει 140 με κλασική επίπλωση και από ο,τι διάβασα στα σχόλια πελατών Booking βλακεία τα μη ανακαινισμένα δωμάτια!). Αλλά τόσα λεφτά για τον... Πόρο;! Δεν ξέρω...:(
To Αγκιστρι είναι μια χαρά για 2-3 μερα. Και εγώ σου προτείνω το Kekrifalia, ενώ για τον Πόρο το image είναι πάρα πολύ καλό, αν θες κάτι πιο οικονομικό κοίτα εδώ Villa Mousses - Πόρος.
Το έχουν προτείνει αρκετά μέλη που έχουν μείνει κιόλας.
 
Μηνύματα
9
Likes
1
Ανήκω κι εγώ στους θερμούς υποστηρικτές των μικρών εκδρομών, διήμερων, τριήμερων (κρύβουν μικρότερο ρίσκο, όταν είναι σχετικά κοντά και έχεις λιγότερες πιθανότητες να βαρεθείς :) )
Εγώ στο Αγκίστρι προτιμώ το ξενοδοχείο Aquarius Village, http://aquariusappartments-agistri.com επειδή μου αρέσουν τα δωμάτια, οι τιμές είναι καλές, στα 40 euro το δίκλινο, και επειδή όσες φορές πήγαμε ήταν όλοι πολύ εξυπηρετικοί και γίναμε μια παρέα με τα κορίτσια που το έχουν. Τυχαία πήγαμε και στο μαγαζί που έχουν στην παραλία και αρχίσαν τα κεράσματα... Και αυτό ειδικά στο Αγκίστρι είναι σπάνιο.
 

Μορφέας

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Πολύ καλά είναι για 2-3 μέρες όχι παραπάνω μιας και τελειώνουν αυτά που έχεις να δεις. Εγώ είχα μείνει στο saronis στη Σκάλα και ήταν υπέροχα. Αν επιλέξεις να μείνεις εκεί οπωσδήποτε με πρωινό είναι υπέροχο αξίζει τον κόπο. Βγαίνει κάπου 55 ευρώ με πρωινό (Ιούνιο μήνα). Έχει και μια καλή ψαροταβέρνα που τα ψήνει όλα στα κάρβουνα με λογικές τιμές (νομίζω κάπου 15 ευρω/ άτομο είχαμε πληρώσει και πήραμε ψαρικά)

Υ.Γ. Η σκάλα είναι το κύριο λιμάνι του νησιού απ'όπου αναχωρούν τα οχηματαγωγά. Το μεγαλοχώρι είναι η πρωτεύουσά του (8 λεπτά με το λεωφορείο με πολύ συχνά δρομολόγια) απ όπου φεύγουν τα δελφίνια.
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
Ακολουθεί διαφήμιση :p :p :p Στο Αγκίστρι στο Saronis φυσικά!! Η ιδιοκτήτρια είναι από τους πιο γλυκούς και εξυπηρετικούς ανθρώπους που έχω συναντήσει σε νησί.. Για Ιούνιο 40 ευρώ το δωμάτιο +7 νομίζω το υπέροχο πρωινό με homemade πορτοκαλόπιτα, ομελέτες, καφέδες, χυμούς κλπ στο υπέροχο κήπο της Καλλιόπης! Έχω μείνει και στο Οasis σε μεζονέτα πανέμορφη αλλά είχα μείνει low leason τον Οκτώβρη και είχα δώσει λίγα! Και στο Aquarius έχω μείνει επίσης.. Δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα..
Μεθαύριο το Σάββατο θα είμαι κι εγώ εκεί αν έρθει κανείς.. :p
Πάντως το Αγκιστράκι το έχω λατρέψει! Όλη μέρα άραγμα στη μαγευτική κυριολεκτικά Απόνησο (γύρω στα 20΄με το λεωφορείο, μην την χάσετε!!!!), καλό φαγητό σχεδόν παντού και το βράδυ ποτάκι στο Aquarius με καραόκε και μετά άραγμα στις μαξιλάρες στο Sunrise δίπλα στην παραλία με παρέα όλα τα αστέρια..
Άντε να περάσει η αυριανή μέρα!! :swim:
 

Geo10

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας, βλέπω πολύ παλιές πληροφορίες. Υπάρχει κάποιο update για δωμάτιο στο Αγκίστρι; Πήρα saronis 100 euros/night. Hehe.
Thank youuu
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom