Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το μήκος ύψος πλάτος εννοείς; Δεν νομίζω να παίζουν ρόλο αυτά, αρκεί να είναι η μία διάσταση 56 η άλλη 45 και η άλλη 25, ανεξαρτήτως.
Νομίζω 56 μετράνε το μήκος,45 το ύψος και 25 το πλάτος (έτσι γράφει στο site πάντως)
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Εννοώ ότι τα σακίδια πλάτης έχουν εξ΄ορισμού ένα σχήμα ακανόνιστο και δεν κατανοώ τι νόημα έχουν 3 διαστάσεις σ΄έναν μπόγο.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Νομίζω 56 μετράνε το μήκος,45 το ύψος και 25 το πλάτος (έτσι γράφει στο site πάντως)
Έτσι είναι αλλά νομίζω πρακτικά δεν έχει εφαρμογή. Άλλωστε τη βαλίτσα ξαπλωτή θα τη βάλεις στο ντουλαπάκι, τώρα αν τη βάλεις οριζόντια ή κάθετα δεν έχει σημασία, το ζητούμενο είναι να χωράει.
Εννοώ ότι τα σακίδια πλάτης έχουν εξ΄ορισμού ένα σχήμα ακανόνιστο και δεν κατανοώ τι νόημα έχουν 3 διαστάσεις σ΄έναν μπόγο.
Κατάλαβα. Το δικό μου έχει πιο καθορισμένο σχήμα αλλά φαντάζομαι στο μπόγο μετράς κάπως τρεις διαστάσεις. Ύψος πάχος και φάρδος κάπως. Περίπου.
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
Δυο φορές που ταξίδεψα την προηγούμενη εβδομάδα, στο αεροδρόμιο στην αναγγελια της πτήσης, ανέφεραν ότι επιτρέπεται χειραποσκευή συνολικών διαστάσεων 126 εκατοστά, ή 124, κάτι τέτοιο. Δεν κατάλαβα πώς το εννοούσε...
Εγώ πάντως είχα έναν κύλινδρο που ξεπερνούσε το 1,2 σε μήκος + χειραποσκευή εντός προβλεπομενων διαστάσεων. Δεν δίνουν πολλή σημασία...
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
ανέφεραν ότι επιτρέπεται χειραποσκευή συνολικών διαστάσεων 126 εκατοστά, ή 124, κάτι τέτοιο. Δεν κατάλαβα πώς το εννοούσε...
Εννοεί ότι συνολικά οι 3 διαστάσεις αν τις προσθέσεις δεν πρέπει να υπερβαίνουν τα 126 (ή 124) εκ.
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Καλησπέρα!Εχω κλείσει εισητήρια με Aegean για Αμστερνταμ μεσω του skyscanner.Εχω το εξής πρόβλημα όταν έκανα την κράτηση δεν έκλεισα δεύτερη αποσκευή γιατί δεν ήταν σίγουρο ότι θα τη χρειαζόμουν.Να σημειώσω ότι η πτήση σταματάει στο Μόναχο με 2 ώρες αναμονή και μετά γράφει υπό εν μέρει διαχείριση της Lufthansa.Μπάινω που λέτε τώρα στο site της Aegean με τον κωδικό κράτησης και το όνομά μου αλλά δεν μου εμφανίζει πουθενά την δυνατότητα να προσθέσω 2η βαλίτσα μόνο να αλλάξω πτήση ή να αλλάξω τα στοιχεία μου ή να κλείσω θέση parking...Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει να κλείσω δεύτερη βαλίτσα!!!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα!Εχω κλείσει εισητήρια με Aegean για Αμστερνταμ μεσω του skyscanner.Εχω το εξής πρόβλημα όταν έκανα την κράτηση δεν έκλεισα δεύτερη αποσκευή γιατί δεν ήταν σίγουρο ότι θα τη χρειαζόμουν.Να σημειώσω ότι η πτήση σταματάει στο Μόναχο με 2 ώρες αναμονή και μετά γράφει υπό εν μέρει διαχείριση της Lufthansa.Μπάινω που λέτε τώρα στο site της Aegean με τον κωδικό κράτησης και το όνομά μου αλλά δεν μου εμφανίζει πουθενά την δυνατότητα να προσθέσω 2η βαλίτσα μόνο να αλλάξω πτήση ή να αλλάξω τα στοιχεία μου ή να κλείσω θέση parking...Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει να κλείσω δεύτερη βαλίτσα!!!
Για δες το ξανα...βαλε κωδικο κρατησης και επωνυμο σε βγαζει κατευθειαν στην σελιδα.."Με προσθηκη αποσκευής" στο πρωτο τετραγωνο κατω αριστερα.... http://el.aegeanair.com/?gclid=CKf5kOG6n78CFeyWtAodO1cA6Q#booking
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Απο εκεί μπήκα και εγλω και μου εμφανίζει μόνο τα στοιχεία της κράτησης και τις εξης επιλογές που είπα και πιο πάνω αλλαγή στοιχείων,αλλαγή πτήσης και κράτηση parking.Το θέμα είναι ότι εχω ξανακλέίσει μέσω του site της aegean 2η βαλίτσα και μου φαίνεται περίεργο που δεν μου εμφαωίζει τίποτα για βαλίτσα μόνο ένα link Μάθετε για τη ΝΕΑ πολιτική αποσκευών όπου έχει τις προυποθεσεις χωρις να μπορώ να κλείσω 2η αποσκευή...:cry:

Στο πρωτο τετραγωνο κατω αριστερά μου δείχνει μόνο αλλαγή στοιχείων.Τα εισητήρια τα έκλεισα μέσω ενός πρακτορείου myHellas.com.Λέτε να μην είναι έγκυρο.Αλλιώς θα πάρω την aegean τηλέφωνο απευθείας
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Απο εκεί μπήκα και εγλω και μου εμφανίζει μόνο τα στοιχεία της κράτησης και τις εξης επιλογές που είπα και πιο πάνω αλλαγή στοιχείων,αλλαγή πτήσης και κράτηση parking.Το θέμα είναι ότι εχω ξανακλέίσει μέσω του site της aegean 2η βαλίτσα και μου φαίνεται περίεργο που δεν μου εμφαωίζει τίποτα για βαλίτσα μόνο ένα link Μάθετε για τη ΝΕΑ πολιτική αποσκευών όπου έχει τις προυποθεσεις χωρις να μπορώ να κλείσω 2η αποσκευή...:cry:

Στο πρωτο τετραγωνο κατω αριστερά μου δείχνει μόνο αλλαγή στοιχείων.Τα εισητήρια τα έκλεισα μέσω ενός πρακτορείου myHellas.com.Λέτε να μην είναι έγκυρο.Αλλιώς θα πάρω την aegean τηλέφωνο απευθείας
Οχι και γω κλεινω πολλες φορες με My Hellas και αυτο που τσεκαρα ειναι μεσω Myhellas με Aegean για Ηρακλειο-Αθηνα-Κωσταντινουπολη..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Το έκανα μόλις τώρα.
Αριστερά εμφανίζει κανονικά προσθήκη αποσκευής.
Δεν μπορώ να υποθέσω τι συμβαίνει.
Πάρε ένα τηλέφωνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.729
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom