Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Είχα καιρό να κολλήσω με σειρά στο Netflix και πόσο μάλλον με Κορεάτικη. Όσοι δεν έχετε δει το παχνίδι του καλαμαριού, χάνετε! Είναι μόλις εννέα επεισόδια. Μη σας πτοήσει το πρώτο μισάωρο που είναι βαρετό...καλά που δεν το άφησα!
Τελειώνει στην μια σεζόν?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Μπορεί να υπάρξει 2η σεζόν άνετα έτσι όπως τελειώνει, αλλά δε μου άφησε ερωτηματικά ή κενά στο τι έγινε με τον τάδε κλπ. Δείτε το παιδιά, πρώτη φορά γράφω σε αυτό το θέμα, τόσο ενθουσιάστηκα :)
Τώρα ψάχνω να βρω καμιά άλλη κορεάτικη σαν αυτή.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Tο παχνίδι του καλαμαριού ή Squid Game οπως ειναι στα αγγλικά..

Squid Game (TV Series 2021) - IMDb
3 επεισόδια είδα και μου αρέσει αρκετά. Δεν είναι το κλασσικό στορυ που σέ προδιαθέτει το τρειλερ.
Επίσης το '' άγραφος πίνακας '' στο Netflix μας φάνηκε εξαιρετικό, με μια τύπισσα που έχει μερική αμνησία.
Επειδή το τελευταίο διάστημα με έχει πιάσει η μέση μου και δεν μπορώ να κατεβάσω τις παλιές κασέτες από το πατάρι, έχετε κάποια λύση να προτείνεται με πμ?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Επίσης το '' άγραφος πίνακας '' στο Netflix μας φάνηκε εξαιρετικό, με μια τύπισσα που έχει μερική αμνησία.
Εξαιρετικό όντως, το είδα κάτι μήνες πριν έγραψα και σχόλιο μερικές σελίδες πίσω. Όποιος δε το χει δει να το κάνει!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εγω ξεκινησα το Marvellous Mrs Maisel προχθες που κοντεψα να πεθανω απ τη 2η δοση του κορονοεμβολιου. Τελειωσα ηδη τον 1ο κυκλο (ειδα 5 απ τα 8 επεισοδια τη μερα που λιγοψυχουσα). Δεν ειναι και συγκλονιστικο, αλλα βλεπεται πολυ ευχαριστα αν θελεις κατι λαητ.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Εχει δει κανείς το the chestnut man του netflix?... Σκανδιναβικο θρίλερ 6 επεισόδια..Καλο φαίνεται..
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εγω ξεκινησα το Marvellous Mrs Maisel προχθες που κοντεψα να πεθανω απ τη 2η δοση του κορονοεμβολιου. Τελειωσα ηδη τον 1ο κυκλο (ειδα 5 απ τα 8 επεισοδια τη μερα που λιγοψυχουσα). Δεν ειναι και συγκλονιστικο, αλλα βλεπεται πολυ ευχαριστα αν θελεις κατι λαητ.
Εχω να πω οτι τελειωσα και τον 3ο κυκλο και ανυπομονω να βγει 4ος. Ελιωσα στα γελια.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
'Βεντετα αληθεια ψεματα και η μαφια'. Ιταλικη σειρα ντοκιμαντερ, εξι επεισοδια. Πολυ ωραια σειρα, κεντρικο προσωπο ενας δημοσιογραφος (Πινο Μανιατσι) που επιτιθεται στην μαφια και δευτερο μια δικαστης (Σιλβανα Σαγκουτο) εναντιον της μαφιας. Πολυ ενδιαφερον θεμα, ολοι εχουν και σκιες που αποκαλυπτονται εκτος απο την ηρωικη πλευρα που στην αρχη φαινεται πως εχουν. Εχει και λιγες αναφορες σε Φαλκονε και Μπορσαλινο τους ηρωικους δικαστες της δεξαμενης αντιμαφια και τους γνωστους αρχιμαφιοζους Τοτο Ρινα και Προβεντσανο. Δεν λεω παραπανω μην κανω χαλαστρα... Την προτεινω. Την εχει και το Νετφλιξ για οσους εχουν.
 
Last edited:

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Εχει δει κανείς το the chestnut man του netflix?... Σκανδιναβικο θρίλερ 6 επεισόδια..Καλο φαίνεται..
Το τελείωσα σήμερα, πολύ καλό, και η ιστορία (αστυνομικό θρίλερ με απρόσμενο τέλος) και η ηθοποιια, τα τοπία κλπ.
Με κούρασε λίγο, τουλάχιστον μέχρι να μπω στο κλίμα, το "βαρύ" του πράγματος σε συνδυασμό με τα δανέζικα (που θέλουν συγκέντρωση που μάλλον δεν την είχα).

Το συστήνω πάντως στους φαν του ειδους, ανώτερο του μέσου όρου θα έλεγα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom