Γενικά Καραϊβική Αναζήτηση προορισμού Καραϊβική

louros7

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα ! Με άλλους δύο φίλους κανονίζουμε να πάμε ταξίδι το Νοεμβριο στη Καραϊβική ( γύρω στις 20 μέρες). Θέλουμε να πάμε 3-4 μέρες miami (να γίνουμε αμερικανακια για λίγο)και τις υπόλοιπες σε 2 άλλους προορισμούς Κούβα Μεξικό ή άγιο Δομίνικο. Θέλουμε να συνδυάσουμε τη χαλαρωση στη παραλία αλλά και να δούμε ωραία μέρη( όχι όμως να είμαστε στο δρόμο όλη μέρα) . Τι προτείνετε ? Συμφέρει καλύτερα με ταξιδιωτικο πρακτορείο και αν ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
Γεια σας παιδια, Τι θα προτείνατε για 10ημερο περίπου ταξιδι καπου στην Καραϊβική? Υπάρχουν άπειρες επιλογές το ξέρω. Προτιμώ ο προορισμός να γινει με μαξ μια αλλαγή πτησης. Βέβαια εσωτερικές πτήσεις η μετακινήσεις με πλοια ειναι μέσα στο πρόγραμμα.
Το καλο ειναι οτι το ταξίδι θα ξεκινήσει απο Λονδίνο οποτε θα υπάρχουν πιο εύκολες πτήσεις. Απο αυτα που εχω δει ειναι το Πουερτο Ρικο, Μπαχαμες, Αγιος Δομήνικος, Περου και θα περιμένω κ εναλλακτικές προτάσεις απο εσας. Πιο πιστεύεται ειναι μια καλή επιλογή για τέτοιο ταξίδι το οποίο θα ήθελα να μην παω μεσο γραφείου αλλα να το οργανώσω εγω. Είναι η 1η φορά που θα βγω εκτος Ευρωπης.
Τι θα λεγατε λοιπον απο άποψη οργάνωσης, κόστους, ευκολία πτήσεων, ευκολία μετακινήσεων στο νησί, εγκληματικότητας και γενικά τι θα προτείνατε ?

Σας ευχαριστω πολυ
 
Last edited:

HARRIS2017

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ-ΧΟΝΚ-ΚΟΝΓΚ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α(Εργοστασιο Boeing)
Καλησπέρα στην ομάδα!
Θελουμε με την κοπέλα μου να παμε Καραϊβική γύρω στις 10-12 μερες..
Το ταξίδι θα το κάνουμε καθαρά για ξεκούραση,κοκτέιλ,καλο φαγητό κ θάλασσα!
Σε ποιο νησί θα προτείνατε να παμε;
Εχουμε άγνοια απο κει μερια,μιας κ εχουμε γυρίσει αρκετές χώρες της Ευρώπης κ της Ασίας ως στιγμής….
Δεκτή κάθε πρόταση!
Ευχαριστω!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα στην ομάδα!
Θελουμε με την κοπέλα μου να παμε Καραϊβική γύρω στις 10-12 μερες..
Το ταξίδι θα το κάνουμε καθαρά για ξεκούραση,κοκτέιλ,καλο φαγητό κ θάλασσα!
Σε ποιο νησί θα προτείνατε να παμε;
Εχουμε άγνοια απο κει μερια,μιας κ εχουμε γυρίσει αρκετές χώρες της Ευρώπης κ της Ασίας ως στιγμής….
Δεκτή κάθε πρόταση!
Ευχαριστω!!
Τι μπάτζετ εχετε; Άλλο κόστος οι Παρθένες Νησί, άλλο η ΔΔ. Ποσες μέρες διαθέτετε;
 

HARRIS2017

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ-ΧΟΝΚ-ΚΟΝΓΚ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α(Εργοστασιο Boeing)
Τι μπάτζετ εχετε; Άλλο κόστος οι Παρθένες Νησί, άλλο η ΔΔ. Ποσες μέρες διαθέτετε;
Τι μπάτζετ εχετε; Άλλο κόστος οι Παρθένες Νησί, άλλο η ΔΔ. Ποσες μέρες διαθέτετε;
Το μπατζετ ειναι γύρω στα 4.000€ κ θελουμε να μείνουμε τουλάχιστον 10 βραδια!
 
D

Delmem38110

Guest
η Πούντα Κάνα είναι φτηνή είσοδος στα νησιά από Μαδρίτη και Λισαβώνα.
θα μπορούσατε άνετα να μείνετε εκεί για να περάσετε όλες τις μέρες σας.
βρίσκετε ένα καλό ρεσορτ all inclusive με τα υπόλοιπα χρήματα που σας μένουν και περνάτε όμορφα.
αυτή είναι η έννοια της απόλυτης ξεκούρασης για μένα.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα στην ομάδα!
Θελουμε με την κοπέλα μου να παμε Καραϊβική γύρω στις 10-12 μερες..
Το ταξίδι θα το κάνουμε καθαρά για ξεκούραση,κοκτέιλ,καλο φαγητό κ θάλασσα!
Σε ποιο νησί θα προτείνατε να παμε; Εχουμε άγνοια απο κει μερια,μιας κ εχουμε γυρίσει αρκετές χώρες της Ευρώπης κ της Ασίας ως στιγμής….Δεκτή κάθε πρόταση!Ευχαριστω!!
Και ποιό μήνα θα πάτε δε μας είπες, γιατί παίζει ρόλο και αυτό. Πριν από δύο μήνες ήμουν στη Δομινικανή δημοκρατία και έχω ξεκινήσει ιστορία εδώ Άγιος Δομήνικος - Ξαναπάμε Άγιο Δομίνικο
Το ταξίδι μου στοίχισε 1800 ευρώ για δύο εβδομάδες
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Κυριλέ ή χύμα στη φύση; (Ξενοδοχείο, ξενώνας ή κάμπιγκ;)
Ποιό μήνα; (έχει και κυκλώνες εκεί)
Πρέπει οπωσδήποτε να είναι νησί;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom