Βέλγιο Πολωνία Τσεχική Δημοκρατία Βέλγιο ή Πολωνία ή μήπως Πράγα;

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
Πάμφθηνα όλα! Ψώνια? ψωνίζεις ολόκληρο μαγαζί με 100ε! με άδειες βαλίτσες να πάτε γιατί σίγουρα ψωνίζεις από εκεί... φαι? Παναγιά μου το φαι! η ωραιότερη κουζίνα που έχω φάει μέχρι τώρα...!
Αν και προσωπικά είμαι ερωτευμένη απο την Πράγα και την έχω επισκεφθεί μερικές φορές ... δεν είδα το "πάμφθηνο" τουλάχιστον όχι στην πόλη της Πράγας , που με προετοίμαζαν όλοι ....πουθενά ... με 100 ευρώ ολόκληρο μαγαζί ? τι μαγαζί ? εννοείς μπυραρία ? να πιείς δηλαδή καμιά 100αρία μπύρες τότε ναι ..πάω πάσο ! Συμφέρει .... Πχ ρούχα ..ε δεν είδα και μεγάλες διαφορές ...
Ομως επειδή προσωπικά βρήκα μεγάλες διαφορές ανάμεσα στις επισκεψεις που πραγματοποίησα .... οι τιμές έχουν πάρει την ανιούσα !
Εξακολουθεί να παραμένει βέβαια ένας low budget προορισμός άλλα όχι όπως μου τον περιέγραφαν παλαιότερα ... και όπως η ίδια διαπίστωσα κατά την παραμονή μου σε αυτήν την παραμυθένια πόλη !
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Αν και προσωπικά είμαι ερωτευμένη απο την Πράγα και την έχω επισκεφθεί μερικές φορές ... δεν είδα το "πάμφθηνο" τουλάχιστον όχι στην πόλη της Πράγας , που με προετοίμαζαν όλοι ....πουθενά ... με 100 ευρώ ολόκληρο μαγαζί ? τι μαγαζί ? εννοείς μπυραρία ? να πιείς δηλαδή καμιά 100αρία μπύρες τότε ναι ..πάω πάσο ! Συμφέρει .... Πχ ρούχα ..ε δεν είδα και μεγάλες διαφορές ...
Ομως επειδή προσωπικά βρήκα μεγάλες διαφορές ανάμεσα στις επισκεψεις που πραγματοποίησα .... οι τιμές έχουν πάρει την ανιούσα !
Εξακολουθεί να παραμένει βέβαια ένας low budget προορισμός άλλα όχι όπως μου τον περιέγραφαν παλαιότερα ... και όπως η ίδια διαπίστωσα κατά την παραμονή μου σε αυτήν την παραμυθένια πόλη !

Πολύ σωστά. Για να ψωνίσεις με τίποτα δεν είναι πάμφθηνη.Σε σχέση με άλλες πρωτεύουσες της Ευρώπης βέβαια δεν τη λες και ιδιαίτερα ακριβή...Αρκετά οικονομικά για καφέ και φαγητό είναι σε κάποιες επαρχιακές και ιδιαίτερα γραφικές πόλεις της Τσεχίας που ακόμα δεν έχουν τις ορδές των τουριστών της Πράγας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom