Βατικανό Βατικανό,ερωτηση για εισιτηρια!

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα σας,

Προσπαθώ να βρω εισιτήρια από το επίσημο site αλλά για 21-23/5 δεν έχει.
Ξέρει κάποιος αν μπορώ να βρω από αλλού;
Οντως απ το επισημο site ειναι sold out..
Μπορεις να κλεισεις απο εδω με πιο τσιμπιμενη τιμη
Complete your booking for: Vatican Museums & Sistine Chapel: Skip The Line
 

d_nikolaos

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες, Χαβάη, Ταϊλάνδη

Jobous

Member
Μηνύματα
83
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Καλησπέρα. Έχουμε εικόνα πιο είναι το χρονικό διάστημα στο οποίο "ανοίγουν" τα εισιτήρια για τα μουσεία ?? πχ σήμερα είναι μέχρι και 29 Ιουλίου. Απο εκεί και μετά δεν υπάρχει η δυνατότητα να κλείσεις. Ρωτάω για να δω αν πράγματι υπάρχει τέτοιο διάστημα (δηλαδή δίμηνο) ή είναι συστημικό το θέμα. Να αναφέρω ότι κοιτάω για μέσα Οκτωβρίου και να ρωτήσω επιπρόσθετα αν λόγω εποχής θα έχει τόσο κόσμο στην ουρά (απο δική σας εμπειρία), ώστε να είναι αποτρεπτικός λόγος η αναμονή και να προχωρήσω σε αγορά μέσω Internet.
 
Last edited:

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
854
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Ξέρετε αν υπάρχει διαθέσιμη κράτηση στο μουσείο του Βατικανού με skip the line χωρίς ξενάγηση με audio η ξεναγό; Ποια εφαρμογή η επιλογή θα μπορούσε να είναι ψάχνω για 6-7/7.
 

efialex

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα.
Την ερχόμενη εβδομάδα θα βρισκόμαστε στη Ρώμη, και ψάχνω τώρα ( τελευταία στιγμή) εισιτήρια για το Βατικανό. Φυσικά το επίσημο site δεν έχει διαθεσιμότητα, όμως μου βγάζει διαθέσιμα αυτά που έχουν και γεύμα . Η τιμή είναι βέβαια πιο ακριβή, αλλά παρόμοια τελικά με αυτή που δίνουν αλλά sites που απλά προσφέρουν skip the queue entrance.
Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος αν αξίζει τα λεφτά;
Αν ναι, η επίσημη ιστοσελίδα αναφέρει ότι μπορούμε να μπούμε οποία ώρα θέλουμε στα μουσεία, και η κράτηση στην ώρα αφορά μόνο στο γεύμα . Σ αυτήν την περίπτωση, θα πρέπει να περιμένουμε σε κάποια ουρά για να μπούμε ;
Ευχαριστώ πολύ
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα.
Την ερχόμενη εβδομάδα θα βρισκόμαστε στη Ρώμη, και ψάχνω τώρα ( τελευταία στιγμή) εισιτήρια για το Βατικανό. Φυσικά το επίσημο site δεν έχει διαθεσιμότητα, όμως μου βγάζει διαθέσιμα αυτά που έχουν και γεύμα . Η τιμή είναι βέβαια πιο ακριβή, αλλά παρόμοια τελικά με αυτή που δίνουν αλλά sites που απλά προσφέρουν skip the queue entrance.
Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος αν αξίζει τα λεφτά;
Αν ναι, η επίσημη ιστοσελίδα αναφέρει ότι μπορούμε να μπούμε οποία ώρα θέλουμε στα μουσεία, και η κράτηση στην ώρα αφορά μόνο στο γεύμα . Σ αυτήν την περίπτωση, θα πρέπει να περιμένουμε σε κάποια ουρά για να μπούμε ;
Ευχαριστώ πολύ
Καλημέρα στο Βατικανό ήμασταν στις 23/6. Το ίδιο περίπου πρόβλημα με τα εισιτήρια, το είχα κι εγώ.
Όμως μετά από πολύ διάβασμα και ψάξιμο κατέληξα ότι ήταν προτιμότερο τα χρήματα να τα δώσουμε για ξεναγό πάρα για φαγητό. Για να δούμε τα βασικά με ξεναγό - ο οποίος είναι όντως απαραίτητος για το Βατικανό, να 'ναι καλά το forum - χρειάστηκαν 3.5 ώρες, και 45'-60' νομίζω για τη Βασιλική του Αγίου Πέτρου.
Η ύπαρξη του ξεναγού βοήθησε 1.στην ξενάγηση και 2. και στην παράκαμψη ορισμένων ούρων εντός Βατικανού.
Στην είσοδο, ήμασταν τυχεροί και δεν είχε ουρά. Ίσως να έπαιξε ρόλο και ότι το εισιτήριο μας ήταν για τις 13.30.
Για το φαγητό δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, μιας και στις ώρες που σου ανέφερα οι οποίες στάσεις αφορούσαν εκθέματα.
Θα σου πρότεινα να ελέγξεις την επιλογή ξεναγού, αξίζει!!
Αγγλόφωνους βρίσκεις πάρα πολύ εύκολα, ελληνόφωνους λίγο πιο δύσκολα, αλλά έχει!! Αν χρειαστείς κπ βοήθεια πες μου.
 

efialex

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλημέρα στο Βατικανό ήμασταν στις 23/6. Το ίδιο περίπου πρόβλημα με τα εισιτήρια, το είχα κι εγώ.
Όμως μετά από πολύ διάβασμα και ψάξιμο κατέληξα ότι ήταν προτιμότερο τα χρήματα να τα δώσουμε για ξεναγό πάρα για φαγητό. Για να δούμε τα βασικά με ξεναγό - ο οποίος είναι όντως απαραίτητος για το Βατικανό, να 'ναι καλά το forum - χρειάστηκαν 3.5 ώρες, και 45'-60' νομίζω για τη Βασιλική του Αγίου Πέτρου.
Η ύπαρξη του ξεναγού βοήθησε 1.στην ξενάγηση και 2. και στην παράκαμψη ορισμένων ούρων εντός Βατικανού.
Στην είσοδο, ήμασταν τυχεροί και δεν είχε ουρά. Ίσως να έπαιξε ρόλο και ότι το εισιτήριο μας ήταν για τις 13.30.
Για το φαγητό δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, μιας και στις ώρες που σου ανέφερα οι οποίες στάσεις αφορούσαν εκθέματα.
Θα σου πρότεινα να ελέγξεις την επιλογή ξεναγού, αξίζει!!
Αγγλόφωνους βρίσκεις πάρα πολύ εύκολα, ελληνόφωνους λίγο πιο δύσκολα, αλλά έχει!! Αν χρειαστείς κπ βοήθεια πες μου.
Σ ευχαριστώ πολύ!
Θα το κοιτάξω έτσι λοιπόν.
 

Jobous

Member
Μηνύματα
83
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Γνωρίζετε αν τα online εισιτήρια μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν άλλα άτομα απο αυτά που έχουν δηλωθεί στην κράτηση ή αν μπορείς να αλλάξεις ημερομηνία ???
Ρωτάω για να ξέρω σε περίπτωση που δεν πραγματοποιηθεί το ταξίδι (για οποιοδήποτε λόγο)...
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γνωρίζετε αν τα online εισιτήρια μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν άλλα άτομα απο αυτά που έχουν δηλωθεί στην κράτηση ή αν μπορείς να αλλάξεις ημερομηνία ???
Ρωτάω για να ξέρω σε περίπτωση που δεν πραγματοποιηθεί το ταξίδι (για οποιοδήποτε λόγο)...
Αν θυμάμαι καλά στους όρους γράφει ότι δεν μπορείς να αλλάξεις ημερομηνία. Επίσης, όταν τα κλείνεις ζητάει ονοματεπώνυμα. Τέλος σίγουρα δεν είναι υπάρχει δυνατότητα επιστροφής του ποσού.
 

kostasz3

Member
Μηνύματα
12
Likes
13
προσπαθω να κλεισω εισητηρια για το Βατικανο αλλα υπαρχει το ιδιο προβλημα που ανεφερε η efialex πιο πανω,δεν υπαρχει διαθεσιμότητα μέσω του σαητ παρά μονο για αυτα που συνδυάζονται με γεύμα..
Γνωριζει κανεις αν ο κοσμος λιγοστευει καποιες ωρες της ημέρας;
Το πρωι που δεν εχει τόση ζεστη λογικα θα γινεται χαμος.
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
προσπαθω να κλεισω εισητηρια για το Βατικανο αλλα υπαρχει το ιδιο προβλημα που ανεφερε η efialex πιο πανω,δεν υπαρχει διαθεσιμότητα μέσω του σαητ παρά μονο για αυτα που συνδυάζονται με γεύμα..
Γνωριζει κανεις αν ο κοσμος λιγοστευει καποιες ωρες της ημέρας;
Το πρωι που δεν εχει τόση ζεστη λογικα θα γινεται χαμος.
μην το λες, οι περισσότεροι τουρίστες σηκώνονται με το πάσο τους οπότε το πρωί δεν έχει τόσο πολλούς όσους θα δεις 11 με 2
 

Kalliopi27

Member
Μηνύματα
49
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις-Περού
Καλημέρα στην ομάδα! Προς κάθε ενδιαφερόμενο. Έκλεισα εισιτήρια απ το επίσημο σάιτ του Βατικανού και υπάρχει ανακοίνωση για αλλαγή τιμών το 2023. Εγώ τα έκλεισα για Δεκέμβριο 21ε το απλό εισιτήριο. Καλό να γνωρίζουν όσοι θα πάνε με το νέο έτος
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom